Буквоїд

Опубліковано довгий список «Великої книги»

24.04.09 15:57 / Буквоїд
Сьогодні став відомий довгий список претендентів на національну літературну премію Росії «Велика книга». Серед 48 номінантів — українська письменниця Яна Дубинянська зі своїм романом «Н2О».
Також до списку письменників-претендентів на найбільшу літературну нагороду Росії потрапили Володимир Сорокін  (повісті «День опричника» та «Цукровий Кремль»), Дмитро Биков з біографією Булата Окуджави та Олексій Варламов з біографією Михайла Булгакова, кінорежисер Сергій Соловйов за мемуари  «Асса» та інші твори, букерівський лауреат Ольга Славнікова («Любовь у сьомому вагоні»). Цього року до довгого списку увійшли романи, біографії, збірки оповідань і мемуари. Одним з нововведень цього сезону стало потрапляння до довгого  списку трьох травелогов – оповідань про подорожі. Твори на адресу Ради експертів приходили не лише зі всіх куточків Росії, а й з ближнього та далекого зарубіжжя: Києва, Вільнюса, міст Німеччини, Вірменії, Голландії, США. 48 творів було відібрано з 384 книжок-претендентів. Короткий список «Великої книги» буде оголошений в травні 2009 року, а імена трьох лауреатів стануть відомі лише в листопаді. Володар першої премії отримає три мільйони рублів, другої — півтора, третьою —  мільйон.

Інформація з офіційного сайту премії «Велика книга»
На фото: одна з номінанток — прозаїк Яна Дубинянська.
Фото: resheto.ru
Постійна адреса матеріалу: http://www.bukvoid.com.ua/events/premii/2009/04/24/155737.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.