Буквоїд

Андруховичу та Жадану довелось розпочинати «Культпохід 2х2» вдвох. ФОТО, АУДІО

04.09.09 20:21 / Буквоїд
На сьогоднішню презентацію поетичного туру прибула лише половина заявлених учасників: Юрій Андрухович та Сергій Жадан. Швейцарських учасників проекту Рафаеля Урвайдера і Педро Ленца підвели українські авіалінії і вони застрягли десь у дорозі.
Для української публіки це буде перше знайомство з цими швейцарськими літераторами — досі в нас ще не було опубліковано жодного їхнього твору. Спеціально до туру Юрій Андрухович та Сергій Жадан переклали поезію швейцарських гостей. Перед презентацією Сергій Жадан (справа) вислуховував пропозиції шанувальників його творчості Юрій Андрухович у колі прихильниць Сергій Жадан і Тарас Федюк

Юрій Андрухович, який займався перекладами Урвайдера, розповів, що вперше він почув його вірші три роки тому назад. Це був цикл «Автоспроби», кожен текст в якому присвячений певному виду алкоголю. Тоді ж виникла ідея перекласти швейцарця українською. Втім, аби не бернський культур-менеджер Ганс Рупрехт, який був ініціатором «Культпоходу 2х2», руки в нього до цих перекладів дійшли би нескоро — зізнається письменник. Водночас Сергій Жадан згадав, що познайомився з Педром Ленцем в Австрії на поетичному фестивалі, який проводиться в одному маленькому селищі. Спільними темами для поетів стали не лише література, а й футбол — обидва виявилися запеклими вболівальниками.


Уперше саме в такому складі четверо літераторів виступили в березні цього року на сцені Шляхтгаус-Театру у швейцарській столиці Берні. Той факт, що згаданий театр знаходиться у приміщенні старої середньовічної скоторізки, не перешкодив майбутнім учасникам туру. В Україні четвірка виступатиме в менш екзотичних місцях. Але для того, щоб здивувати швейцарських гостей, їм збираються організувати поїздку до Слобожанської Швейцарії, яка знаходиться на Харківщині біля річки Сіверський Донець. 5 вересня, Харків — прес-конференція о 15:00 у книгарні «Є» (вул. Сумська, 3), вечір о 18:00 у Будинку актора (вул. Красіна, 3). 

7 вересня, Київ — вечір о 18:00 у галереї ПідWALL (вул. Іллінська, 9, НаУКМА). Відео-простір від студії «Антресоля».  

8 вересня, Івано-Франківськ — вечір о 18:00 у книгарні «Є» (вул. Незалежності, 31).

9 вересня , Львів — прес-конференція о 15:00 у книгарні «Є» (просп. Свободи, 7), вечір о 19:00 у театрі ім. Леся Курбаса (вул. Леся Курбаса, 3). Останній, львівський, вечір стане водночас одним з перших заходів 4-го міжнародного літфестивалю та 16-го Форуму видавців України.

Вхід за запрошеннями

Запрошення можна отримати у книгарнях мережі «Є»: 

у м. Києві – від 25 серпня, у м. Івано-Франківську – від 25 серпня, 
у м. Харкові – від 29 серпня, у м. Львові – від 5 вересня. Запис презентації можна послухати у АУДІОДОДАТКУ (див. вгорі - під головним фото)
Постійна адреса матеріалу: http://www.bukvoid.com.ua/events/meetings/2009/09/04/202138.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.