Буквоїд

Нагороджені міжнародною медаллю Олександра Довженка за 2020 рік

06.01.20 12:38 / Сергій Дзюба, президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України
Міжнародна літературно-мистецька Академія України, яка об’єднує знаних письменників, перекладачів, науковців, журналістів та громадських діячів із 55-ти держав світу, визначила нагороджених міжнародною медаллю Олександра Довженка за 2020 рік (рішення № 9).
1. Поетеса та громадський діячГалина Запорожченко (м. Миколаїв) – за подвижницьку працю на ниві народознавства, збереження надбань традиційної народної культури та популяризацію джерел духовності українського народу; 2. Письменник, журналіст Микола Будлянський (м. Чернігів) – за книгу «Хатні обереги»; 3. Письменник, журналіст Микола Максимець (м. Чернівці) – за значну творчу діяльність та художнє оспівування рідного чернігівського краю; 4. Письменник Іван Малюта (м. Київ) – за книгу «На потреби душі»; 5. Журналістка Марія Пучинець (м. Чернігів) – за публікації в газеті «Чернігівщина: новини і оголошення»; 6. Генеральний секретар Асоціації індійських письменників, поет Ашис Санйал (Індія, Бангладеш)– за творчий доробок бенгальською мовою (більше 120 книг), визначну творчу і громадську діяльність та популяризацію української літератури в Індії і Бангладеші;  7. Арабський письменник, перекладач Абдельваххаб Аззаві (Німеччина, Сирія)– за власний творчий доробок і популяризацію української літератури в арабських країнах;  8. Перекладач, науковець Фотіні Папаріга (Греція) – за популяризацію української літератури в світі; 9. Поет, журналіст, дипломат Шохін Самаді (Таджикистан) – за власний доробок і популяризацію української літератури в Таджикистані; 10. Перекладач ТетянаЧан (В’єтнам)– за переклад пісень, популяризацію української літератури у В’єтнамі; 11. Циганський барон Чернігівської області Петро Главацький (Чернігів) – за великий внесок у популяризацію творчості ромів в Україні та за кордоном;  12. Письменниця Антоніна Корінь (м. Кропивницький) – за значну творчу діяльність;  13. Поетеса, журналістка Любов Геньба (м. Гуляйполе Запорізької обл.)– за значну багаторічну літературну і громадську діяльність, популяризацію української літератури  і культури, за вагомий внесок  у розбудову української національної культури та відродження української духовності; 14.Український письменник, перекладач, критик, режисер Ігор Костецький (Німеччина)(посмертно). 15. Перекладач Віра Річ (Великобританія) (посмертно). Серед нагороджених у попередні роки – відомі українські письменники: Юрій Мушкетик, Василь Голобородько, Василь Барка, Рауль Чілачава, Василь Слапчук, Леонід Горлач, Ігор Качуровський, Ігор Павлюк, Богдан Бойчук, Володимир Шовкошитний; літературознавці: Михайлина Коцюбинська, Микола Жулинський, славіст-мовознавець, історик української літератури Юрій Шерех (Шевельов); знані зарубіжні письменники: Бенедикт Дирліх (Німеччина), Гурам Одішарія (Грузія), Єтон Келменді (Бельгія), Роллан Сейсенбаєв та Галимкаір Мутанов (Казахстан), Анатолій Аврутін (Білорусь) таінші достойні люди.
Постійна адреса матеріалу: http://www.bukvoid.com.ua/events/nagorody/2020/01/06/123841.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.