Буквоїд

Анатолій Крат. «Прометей поміж грудей»

11.09.21 20:03 / Буквоїд
«Прометей поміж грудей» –неповторна й унікальна збірка віршів-пародій та авторських афоризмів А. Крата.У своїй збірці автор сатирично, часом їдко, але щоразу гумористично і по-доброму апелює до віршів багатьох українських ліриків, не лише знаходячи підтексти, а й зображує абсолютно нове бачення вже існуючого твору, і безумовно – зовсім з інакшого ракурсу, аніж ішлося в оригіналах віршів таких поетів, як І.Драч, І.Жиленко, А.Кичинський, А.Цвід та інші.
Збірка «Прометей поміж грудей» дивує, смішить, проте сприяє роздумам, а часом змушує навіть червоніти, розпалюючи в уяві читача інтимні й відверті еротичні сцени, які не залишать байдужим жодного із поціновувачів літературної творчості. Недаремно автор, хоч і завжди закликає до домінанти природного начала, та все ж наголошує поміж рядків і про важливість духовного наповнення: «Я славлю своє тіло, як і душу, й моє перо, немов свіча, стоїть!». Таким чином у серйозних філософських нотах афоризмів А. Крата, серед його пародій і сатири проявляється осмислення й показ авторського бачення людського єства, того унікального і неповторного, що є в кожнім із нас. Послуговуючись іронією та пародіюванням, автору збірки «Прометей поміж грудей» вдається з уже існуючого створити своє, нове, часом дошкульне, проте безумовно прекрасне і варте уваги вдумливого читача. А чудові авторські афоризми дають змогу побачити звичні для кожного речі у новому світлі.

Крат А.А. Прометей поміж грудей: Літературні пародії, афоризми /Худож. Олег Смаль. – К.: Гамазин, 2021. – 136 с.: іл.
Постійна адреса матеріалу: http://www.bukvoid.com.ua/news/books/2021/09/11/200334.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.