Буквоїд

Оксана Пухонська. «Поза межами бою. Дискурс війни в сучасній літературі»

06.05.22 09:45 / Буквоїд
Чи може травма залишитися в минулому разом із завершенням війни? Чи може вона не впливати на поведінку, свідомість, культуру суспільства поза межами фронту? Відповіді на ці та багато інших запитань знайде для себе читач цієї книги. Це не лише дослідження літературної рецепції воєн, які лихоманять посткомуністичну Європу. Це спроба відчитати мілітарну мову, яку так активно опановують сучасні українські та зарубіжні письменники.
«Поза межами бою» є водночас свідченням культури рани, яка, сформувавшись на балканських та українських полях боїв, проникла в значно ширші простори західних культурних дискурсів. Ідеться про нові голоси молодих авторів, що в цих війнах наполегливо шукають власну самість, формують національну свідомість і ретельно аналізують важливі, але свого часу витіснені або змодифіковані історичні пам’яті своїх родин, етносів. Книга розкриває сучасну літературну візію російсько-української війни на Донбасі: з погляду її учасників, жертв, волонтерів, тих, хто на фронтових дорогах утрачає близьких і рідних. Як ретро- і перспектива щодо української реальності постає художньо-словесна інтерпретація травматичного досвіду хорватських, боснійських, словенських письменників, які вже з певної часової відстані вчаться говорити про війну. Оксана Пухонська. Поза межами бою. Дискурс війни в сучасній літературі. Брустурів: Discursus, 2022. - 288 с.    
Постійна адреса матеріалу: http://www.bukvoid.com.ua/news/history/2022/05/06/094527.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.