Буквоїд

В Івано-Франківську інсценували «Націю» Марії Матіос

14.04.10 10:24 / Буквоїд
Цих вихідних на сцені Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Івана Франка відбулася прем’єра вистави за однойменною книгою відомої письменниці Марії Матіос «Нація», яку видала Літературна агенція «Піраміда».
Дозвіл на постановку «Нації» письменниця подарувала колективу театру з нагоди його 70-річчя, який святкували у грудні минулого року. На прем’єрі вистави була присутня Марія Матіос, також голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк, генеральний директор Літературної агенції «Піраміда» Василь Гутковський, художник Сергій Іванов. Крім того, за словами Марії Матіос, у залі були присутні більше 70 представників із роду Матіосів, зокрема батьки письменниці. Як повідомили ZAXID.NET у ЛА «Піраміда», над постановкою вистави працював режисер, директор театру, заслужений артист України Ростислав Держипільський. Пісенну режисуру здійснила лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка Наталка Половинка, пластику – Андрій Кирильчук, а сценографію - заслужений діяч мистецтв України Олександр Семенюк. Режисер вистави стверджує, що інсценізацію «Нації» можна сприймати як диптих до вже відомої драми Марії Матіос «Солодка Даруся» (за цю постановку творча група номінувалася на здобуття Національної премії України ім. Т. Шевченка за 2010 рік). «Це диптих не лише за сюжетно-історичною основою, єдністю інформаційного поля, але й за способом режисерського мислення», – наголосив Ростислав Держипільський. Режисер вистави використав чотири новели з книги Марії Матіос: «Юр’яна і Довгопол», «Прощай мене», «Вставайте, мамко» і «Не плачте за мною ніколи». За словами письменниці, в основу її книги «Нація» лягли реальні події. Зокрема, реальний чоловік Довгопол, який врятував від несправедливої смерті діда письменниці. Також реальним є і підполковник НКГБ Дідущенко, який є серед героїв книжки. «Я почала писати «Націю» від незнання – бо самій було цікаво. А коли занурилася в цю тему, зрозуміла, що вже ніколи із неї не вийду. Хоч це різні історії, це історія Буковини, Галичини, Слобожанщини, але вкупі - це історія України, яку треба поєднати. Розказати, чому ці – такі, а ці – інші, але вони – рідня», - зізналась Марія Матіос. Марії Матіос до вподоби постановка театру.

На фото: Марія Матіос
Постійна адреса матеріалу: http://www.bukvoid.com.ua/events/culture/2010/04/14/102447.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.