Буквоїд

Сергій Тримбач: «Книги не обираю, радше вони обирають мене»

20.05.10 07:38 / Буквоїд
На запитання порталу «Буквоїд»: «Що читати?» відповідає відомий кінознавець, президент Асоціації кінокритиків України, голова Спілки кінематографістів Сергій Тримбач.
- Які книги Ви читали останнім часом? Що сподобалося, що ні? - Прочитав книгу Василя Аксьонова «Таємнича пристрасть. Роман про шістдесятників» (Москва, 2009). Цікаво, хоча й нерівно - автор часом  збивається на публіцистичний виклад добре відомих подій.  Варто прочитати - передусім людям старшого покоління. Так само варта уваги книга знаменитого актора Олега Борисова «Отзвучья земного» (Москва: аст зебра, 2009). У першу чергу вона цікава щоденниками митця. Особливо там, де йдеться про «творчу кухню»... З великим інтересом і користю для себе прочитав книгу Ігоря Бондаря-Терещенка «У задзеркаллі 1910-30-их років» (Київ: Темпора, 2009) - про літературний побут, про зв’язок побутових і, власне, літературно-мистецьких реалій. Ще б покажчик іменний додати... Чомусь не всі видавці вважають це за потрібне. Мій респект упоряднику, автору передмови та коментарів (разом з Володимиром Панченком) Юрію Шаповалу - за книгу «Полювання на «Вальдшнепа». Розсекречений Микола Хвильовий» (Київ: Темпора, 2009). Багато нових архівних матеріалів, належним чином поданих і осмислених. Забезпечено й необхідну, для такої складної постаті, як Хвильовий, стереоскопічність.  - Як обираєте літературу для читання?
- Книги не обираю, радше вони обирають мене. Передусім йдеться про професійні інтереси. Кіно - куди від нього подінешся?  Багато читаю книг з історії мистецтва, культури загалом. - Які книги порадили б для читання іншим?
- Раджу прочитати роман Василя Шкляра «Чорний ворон». Втім, навряд чи ця порада є оригінальною.  Фото: vesno.blox.ua
Постійна адреса матеріалу: http://www.bukvoid.com.ua/reviews/that to read/2010/05/20/073830.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.