Re: цензії

05.08.2022|Тетяна Дігай, Тернопіль
Енциклопедична трилогія про Чортків
05.08.2022|Валентина Семеняк, письменниця
Чому? Навіщо? За що?
Режисерка жовтого катарсису
31.07.2022|Людмила Даниленко
«Якщо на селище напали чужі…». Читайте «Чорний хліб» Фоззі
29.07.2022|Ярослав Мотика, скульптор, лауреат Національної премії імені Т. Шевченка
Можна лише дивуватись, що є такі поети як Ігор Павлюк
20.07.2022|Василь Кузан
Час усвідомити
12.07.2022|Альона Радецька, Хмельницький
«Картка Марії» Олександра Козинця як можливість самопізнання
12.07.2022|Василь Кузан
Епоха Павлюка
21.06.2022|Марина Сушко
Шамани слова
«Я нічого більше не хочу, лише писати…»

Кримінальне чтиво

Статеві збочення українського політикуму

Станіслав Стеценко. «Вся влада Радам!». – Київ-Канів, 2007, - 264 с.

Перевиборам – 2007 присвячується…

Жанр:  політичні викриття під виглядом трилеру про маньяка, або навпаки

Коли говоримо про аморальність політиків усіх рівнів, то розуміти це слід буквально – як сексуальну розпущеність і схильність до статевих збочень. Про це – нова книга  черкаського письменника і журналіста Станіслава Стеценка «Вся влада Радам!». Він пропонує на читацький суд історію про те, як «весь бруд української політики спливає на поверхню, коли в країні загострюється боротьба за владу».

Дія роману «Вся влада Радам!» починається в 2002 році в місті D…, коли парламентські вибори вступили в свою завершальну фазу. І про нерозривний зв´язок політики та сексу автор говорить відразу, буквально з 5 сторінки книжки, ще в передмові. Далі виринає спікер українського парламенту Швець – розпусник, якого по черзі обслуговують повії. Одну з них він бере собі в референти, аби вона задовольняла його в будь-який час. Коли одного разу вони робили це в машині, їх зупинив чесний мент, і змушений був чекати, поки голова Верховної Ради закінчить усі свої справи з дівчинкою.

Є ще олігарх, вчорашній бомж, алкаш і бандит, який фінансує виборчу кампанію спікера і наймає російських політтехнологів та іміджмейкерів. Його друге обличчя – садист і маніяк на прізвисько Гітлер. Колись коханка випадково відкусила йому чоловіче єство і тепер Гітлер імпотент. Тому олігарх викрадає дівчат, катує їх, а потім – убиває.

Президент України чомусь виведений тут під прізвищем Бучма – чим актор Амвросій Бучма завинив? А найбільш продажний український тележурналіст неодмінно носить сексуальне прізвище, яке є принизливим: «Чи то Членов, чи то Вагінов… Піховшук. З задоволенням би його трахнула, - зі знанням справи поправила Ірина». Словом, секс, а швидше – неможливість ним займатися, стає основним пунктом авторського звинувачення та засобом викриття українських політиків.

Якщо з сюжету прибрати політичну складову, то вийде жорсткий трешевий трилер, яких в українській белетристиці не вистачає. Але як же тоді літератори говоритимуть правду про політиків…

Загалом слід згадати, що Станіслав Стеценко, який народився 1962 року в Черкасах - професійний журналіст. Свого часу він став лауреатом конкурсу «Гранослов2», і то був чи не єдиний випадок, коли згаданий конкурс відзначив трилер. А його роман «Чорна акула в червоній воді» та повість «Метелики у склепі» десять років вважалися чи не кращими зразками новітнього українського трилеру. Я і зараз при кожній нагоді називаю ці тексти чи не кращим, що відбулося в український белетристиці середини 1990-х років.  Але потім Стеценко написав історію під назвою «Сексодром», чим особисто мене засмутив: хтось розробив спрей, яким пшикнеш – і все, дівчина твоя, роби з нею, що хочеш. А хочеш, ясна річ, одного, якщо ти гетеросексуал. Ось за такою гидотою полюють бандити та спецслужби. Здається, після тривалої перерви «Вся Влада Радам!» - четвертий роман письменника.

Оцінка       * (+)

Кожен текст оцінюється за 5-тибальною системою. Кожна оцінка дає твору наступну характеристику: 

*  Жодної надії; 

** Погано, але не настільки. Хоча шкода витраченого часу; 

*** Ідея є, потрібен редактор. Вчить матчастину; 

**** Хочеться краще, але загалом поживно; 

***** Так тримати! 

Значок (+) біля оцінки – Автор може краще.

Значок (-) біля оцінки – Аби не гірше.   

Книжки з низької полиці. Введення в рубрикукоментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери