Re: цензії

05.08.2022|Тетяна Дігай, Тернопіль
Енциклопедична трилогія про Чортків
05.08.2022|Валентина Семеняк, письменниця
Чому? Навіщо? За що?
Режисерка жовтого катарсису
31.07.2022|Людмила Даниленко
«Якщо на селище напали чужі…». Читайте «Чорний хліб» Фоззі
29.07.2022|Ярослав Мотика, скульптор, лауреат Національної премії імені Т. Шевченка
Можна лише дивуватись, що є такі поети як Ігор Павлюк
20.07.2022|Василь Кузан
Час усвідомити
12.07.2022|Альона Радецька, Хмельницький
«Картка Марії» Олександра Козинця як можливість самопізнання
12.07.2022|Василь Кузан
Епоха Павлюка
21.06.2022|Марина Сушко
Шамани слова
«Я нічого більше не хочу, лише писати…»
Головна\Події\Культура

Події

07.06.2022|15:28|Буквоїд

Український ПЕН розпочинає третій сезон проєкту "Мереживо"

Український ПЕН відновлює проєкт "Мереживо. Літературні читання в містечках України". За підтримки Данського інституту культури з червня по листопад 2022 року українські письменники виступлять перед читачами в містечках 9 регіонів: Буковини, Вінниччини, Закарпаття, Кіровоградщини, Львівщини, Прикарпаття, Тернопільщини, Хмельниччини та Черкащини.

Наразі свою участь у третьому сезоні проєкту підтвердили українські автори Максим Беспалов, Тамара Горіха Зерня, Зоя Казанжи, Андрій ЛюбкаКатерина МіхаліцинаМар’яна СавкаРостислав СемківІрина СлавінськаОстап Сливинський, Юлія Стахівська та Марія Титаренко.

Нагадаємо, що Український ПЕН розпочав проєкт "Мереживо. Літературні читання в містечках України" 2019 року. Головна мета "Мережива" – підвищити престиж читання у райцентрах України, знайомити мешканців українських містечок із сучасною українською літературою та включити їх у спільне з великими містами культурне поле. Курує проєкт письменниця, редакторка, культурна менеджерка Анастасія Левкова.

2019 року в рамках двох сезонів проєкту українські письменники відвідали 19 містечок у 9 регіонах: Берегове й Мукачеве Закарпатської області, Ізмаїл та Кілію на Одещині, Ізюм і Чугуїв на Харківщині, Генічеськ і Новоолексіївку Херсонської області, Бердянськ і Мелітополь на Запорожжі, Бахмач і Батурин на Чернігівщині, Козельщину, Кобеляки та Кременець на Полтавщині, Вознесенськ і Первомайськ у Миколаївській області, Новомосковськ і Кам’янське на Січеславщині. У заходах узяли участь Вікторія Амеліна, Іван Андрусяк, Андрій Бондар, Галина Вдовиченко, Павло Вольвач, Марина Гримич, Анатолій Дністровий, Міла Іванцова, Катерина Калитко, Павло Коробчук, Олег Коцарев, Андрій Курков, Мирославо Лаюк, Ірен Роздобудько, Ірина Цілик, Артем Чапай, Артем Чех, Петро Яценко. Проєкт відбувався за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Благодійного фонду "Smart Foundation".

"У рамках перших сезонів "Мережива" ми ставили собі за мету активізувати культурне життя в районних центрах України, створити мережу зв’язків між авторами і культурними менеджерами в різних регіонах країни, які б далі продовжували цю роботу у своїх містечках. Часто учасники "Мережива" були першими сучасними письменниками, які приїздили до цих райцентрів, – розповідає ініцаторка проєкту, виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен. – Нині ж, коли Росія веде жорстоку війну проти нашої країни і коли через війну було перенесено більшість головних культурних подій в Україні, ми хочемо, щоб "Мереживо" стало майданчиком для проговорення і фіксації досвіду нашої боротьби, простором підтримки і взаємодії".

Першу поїздку в рамках третього сезону "Мережива" заплановано 14-15 червня на Хмельниччину: письменники Максим Беспалов та Марія Титаренко відвідають Старокостянтинів і Шепетівку.

У зв’язку з воєнним станом в Україні головним пріоритетом під час організації поїздок буде безпека учасників та відвідувачів подій. Перелік містечок і графік заходів може бути змінено у разі загострення або послаблення воєнної загрози в котромусь із запланованих регіонів.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери