Re: цензії

05.08.2022|Тетяна Дігай, Тернопіль
Енциклопедична трилогія про Чортків
05.08.2022|Валентина Семеняк, письменниця
Чому? Навіщо? За що?
Режисерка жовтого катарсису
31.07.2022|Людмила Даниленко
«Якщо на селище напали чужі…». Читайте «Чорний хліб» Фоззі
29.07.2022|Ярослав Мотика, скульптор, лауреат Національної премії імені Т. Шевченка
Можна лише дивуватись, що є такі поети як Ігор Павлюк
20.07.2022|Василь Кузан
Час усвідомити
12.07.2022|Альона Радецька, Хмельницький
«Картка Марії» Олександра Козинця як можливість самопізнання
12.07.2022|Василь Кузан
Епоха Павлюка
21.06.2022|Марина Сушко
Шамани слова
«Я нічого більше не хочу, лише писати…»
Головна\Події\Культура

Події

15.06.2022|15:51|Владислав Савенок

«Літературний Чернігів» схуд, але надолужує з надією

Напад російських загарбників на Україну, активна фаза війни - тимчасова окупація, блокада, обстріли, бомбардування та руйнація міст і сіл, зокрема й Чернігова, внесли корективи у всі сфери нашого культурно-мистецького життя.

Отже, за відсутності державної підтримки, перше число журналу « Літературний Чернігів» за цей рік виходить із запізненням і меншим за обсягом. І тому просимо у передплатників вибачення. Це пов’язане з тим, що згідно урядової постанови під час війни кошти в першу чергу спрямовуються лише на військові та життєво-необхідні потреби області.

Разом з тим редколегія звертається до авторів, читачів, шанувальників літератури, небайдужих передплатити журнал на 2-ге півріччя цього року, тим самим підтримати фінансово, аби він і далі йшов до читача регулярно і в повному обсязі.

Перше число мистецького щоквартальника  «Літературний Чернігів» за 2022 рік (№1/97) було сформовано до початку активної фази війни і в нього, крім одного винятку, не потрапили матеріали написані після 24 лютого 2022 року. Але наступне число журналу ормується, і автори уже надсилають твори до нього.

А перше число відкриває добірка  поезій Станіслава Шевченка  «До серцевини суті», яка на переконання тих, хто її уже прочитав, даруйте за тавтологію – припаде до серця. Щоквартальник також друкує поезії Ганни Демиденко  «Слово – зброя моя і краса!»,  Миколи Тютюнника, Тетяни Таланцевої.

Проза в часописі представлена  несподіваними новелами Пилипа Юрика, «Митями. Цунамі» Вероніки Іваницької,  етюдами Леоніда Луцюка, а також новелами ювіляра  Володимира Сенцовського.

Сергій Ткаченко пропонує читачу переклади  поезій данського   поета  Єппе  Ок`єра. Украпїнець  коментує і особливості стилю письменника. Перекладач   Анатолій Ролик  інтригує «Ще раз до питання про те, чи володів Гоголь італійською».

У рубриці  «ювілеї»   Станіслав Шевченко  згадує зустрічі,  говорить про творчість поета Миколи Ткача «Краплина сонця – то моя душа…»

«Літературний Чернігів»  друкує  спогади В’ячеслава Мальця про письменників, з якими працював і зустрічався. А  Яків Ковалець пропонує інтерв’ю з  письменником Михайлом Сушком «Чорнобильський ситець в горошок».

У розділі критики та рецензій журнал друкує відгук  (датований періодом обстрілюваного Києва – 17 березня) Володимира Кузьменка на  книгу  Анатолія Шкуліпи «Де гуляв козак Пручай».

Тамара Андрійчук розповідає про книгу Світлани Іваницької  та  Тамари Демченко «Сергій Єфремов: «Це життя було одним суцільним подвигом неустанної праці».  Анатолій Шкуліпа  пише про письменника Петра Нестеренка і пропонує  його на здобуття премії ім. М. М. Коцюбинського .

Світлана Литовська за закінчення номера пропонує казки для дітей,  а Валерій Демченко  - гумор та іронію, глянувши на наше життя з усмішкою.

На першій сторінці обкладинки  «Літературного Чернігова» – Свято-Успенська церква, с. Сильченкове на Чернігівщині.

Літературний Чернігів № 1 (97), 2022 рік https://issuu.com/home/published/lit_chern_01_2022коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери