Re: цензії
- 08.01.2026|Оксана Дяків, письменницяПоетичне дерево Олександра Козинця: збірка «Усі вже знають»
- 30.12.2025|Ганна Кревська, письменницяПолотна нашого роду
- 22.12.2025|Віктор Вербич«Квітка печалі» зі «смайликом сонця» і «любові золотими ключами»
- 22.12.2025|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ«Листи з неволі»: експресії щодо прочитаного
- 20.12.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськЕкспромтом
- 20.12.2025|Валентина Семеняк, письменницяДуже вчасна казка
- 11.12.2025|Ольга Мхитарян, кандидат педагогічних наукПривабливо, цікаво, пізнавально
- 08.12.2025|Василь КузанКрик відчаю
- 02.12.2025|Василь КузанНі краплі лукавства
- 27.11.2025|Василь КузанNobilis sapientia
Видавничі новинки
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
- Надія Гуменюк. "Як черепаха в чаплі чаювала"Дитяча книга | Буквоїд
- «У сяйві золотого півмісяця»: перше в Україні дослідження тюркеріКниги | Буквоїд
- «Основи» видадуть нову велику фотокнигу Євгена Нікіфорова про українські мозаїки радянського періодуФотоальбоми | Буквоїд
- Алла Рогашко. "Містеріум"Проза | Буквоїд
Події
Бестселер, від якого не відірватися: перші враження про книгу «Посібник з убивства для хорошої дівчинки»
У світі, де у кожному погляді криється загадка, а кожній посмішці – темна таємниця, історія розгортається як найскладніша головоломка, чекаючи на того, хто знайде ключ до її розгадки.
Підступна маска великодушності ховає кров на руках, а названий вбивця виявляється найневиннішим з усіх.
Кожне невелике містечко приховує щось, про що звично мовчати. Та головна героїня детективного трилера «Посібник з убивства для хорошої дівчинки» авторки Голлі Джексон відмінно вміє читати між рядків та виявляти істину там, де інші бачать лише загадку. Ця книга з тих, які «проковтнеш» за один вечір, бо кожна сторінка є новою зачіпкою на загальній карті злочину.
Події відбуваються в невеликому містечку, де звичайна школярка у своєму кваліфікаційному проєкті вирішує дослідити історію вбивства п’ятирічної давнини. За невідомих обставин зникла красуня-білявка, зірка школи Енді Белл, яку офіційно визнали мертвою, попри те, що тіло не було знайдене. А у вбивстві дівчини звинуватили її однокласника Саліл Сінгх, якого знайшли в зашморгу в лісі із запискою-зізнанням. Кримінальна справа так і не дійшла до суду, а всі в місті переконані, що Сал – вбивця.
З цього моменту авторка веде читача плутаними стежками детективу, які досліджує головна героїня – Піп Фіц-Амобі. Дівчина намагається вивчити матеріали справи, віднайти істину в журналістських матеріалах, почути правду зі слів очевидців тої ночі, яка вкрита густою темрявою. Та навіть свідчення друзів Сала викликають сумніви, а хтось Невідомий всіляко перешкоджає Піп. Попри все, дівчині вдається вибудувати хронологію подій, яка ще раз підтверджує її здогадки – Сал не винний. То хто ж справжній вбивця?
«Мені сподобалось, що ми ніби проводили розслідування разом з головною героїнею, а оповідь іноді переключалась від третьої особи на першу, тому ми мали змогу подивитись на ситуацію як загалом, так і з точки зору Піппи. Але детективна лінія це не єдине, що змусило мене поставити «Посібнику з убивства для хорошої дівчинки» 10/10, авторка також зачепила мене гумором персонажів і описом стосунків у родинах головних героїв», – ділиться враженнями після читання відома книжкова блогерка Саша Шевченко.
Видання The Guardian назвало книгу «напруженим, захопливим трилером з елегантним сюжетом». Детективна історія з динамічним перебігом подій приголомшує читача зовсім неочевидною кінцівкою, яка змушує задуматися: чи всі жертви насправді є невинними і чи всі вбивці насправді є такими? У ході власного розслідування Піп відкриває секрети життя вбитої Енді, які крок за кроком складаються у загальний пазл та розкривають справжню правду. Намагаючись допомогти врятуватися від слідства справжню вбивцю, головна героїня потрапляє в пастку, а її добрі наміри можуть завершити кінцем для неї самої.
«Текст оповідання захоплюючий та легкий. Голлі Джексон вдалося створити не тільки цікавий сюжет, а й головних персонажів у яких неможливо не закохатися. Піппа та Раві полонили моє серце своєю відвагою, рішучістю та справедливістю. Тож, я з нетерпінням буду чекати продовження, щоб знову разом з ними поринути у нові детективні пригоди», – розповідає букблогерка Альона Сербіна.
«Посібник із убивства для хорошої дівчинки» — це серія детективів для дорослих, що складається з чотирьох романів. А саме:
– «A Good Girl´s Guide to Murder» («Посібник із убивства хорошої дівчинки»);
– «Good Girl, Bad Blood»
– «As Good as Dead»
– «Kill Joy».
«Посібник з убивства для хорошої дівчинки» тримає читача в напрузі, залишаючи після себе роздуми щодо справедливості, правди та людської природи. Детектив утілює в собі силу та суперечності людського життя, розкриваючи світ темних злочинів та відданості боротьбі за справедливість.
Книга стала справжнім бестселером, отримавши понад 400 000 позитивних оцінок на Goodreads. Окрім того, «Посібник з убивства для хорошої дівчинки» має відзнаку Editor’s Pick в категорії Best Young Adult на Amazon. А саму Голлі Джексон за свій детективний трилер перемогла в номінації «Автор року».
Коментарі
Останні події
- 07.01.2026|10:32Поет і його спадок: розмова про Юрія Тарнавського у Києві
- 03.01.2026|18:39Всеукраїнський рейтинг «Книжка року ’2025». Довгі списки
- 23.12.2025|16:44Найкращі українські книжки 2025 року за версією Українського ПЕН
- 23.12.2025|13:56«Вибір Читомо-2025»: оголошено найкращу українську прозу року
- 23.12.2025|13:07В «Основах» вийде збірка українських народних казок, створена в колаборації з Guzema Fine Jewelry
- 23.12.2025|10:58“Піккардійська Терція” з прем’єрою колядки “Зірка на небі сходить” у переддень Різдва
- 23.12.2025|10:53Новий роман Макса Кідрука встановив рекорд ще до виходу: 10 тисяч передзамовлень
- 22.12.2025|18:08«Traje de luces. Вибрані вірші»: остання книга Юрія Тарнавського
- 22.12.2025|10:4526 грудня Соломія Чубай запрошує львів’ян на концерт “Різдво — час вірити в Дива”
- 20.12.2025|12:27Ілларіон Павлюк презентує у Києві «Книгу Еміля»
