Головна\Події\Премії

Події

20.11.2020|14:50|Буквоїд

Лауреатом Букерівської премії став Дуглас Стюарт

Дебютний роман "Шуггі Бейн" 44-річного шотландсько-американського письменника Дугласа Стюарта став лауреатом Букерівської премії в галузі художньої літератури в 2020 році.

Про це повідомляється в Twitter премії.

Церемонія нагородження відбулася в Лондоні. Свою промову Стюарт виголосив онлайн. За перемогу він отримав 50 тисяч фунтів стерлінгів, а також дизайнерське видання своєї книги і 2,5 тисячі фунтів за те, що потрапив в шорт-лист Премії. Шотландський автор став лауреатом Букерівської премії вдруге в історії. 

«Шугі Бейн» — перший роман Дугласа Стюарта. Він заснований на реальних подіях з дитинства письменника і розповідає про хлопчика-гея, який виріс в неблагополучній сім´ї в Глазго на заході Шотландії у 1980-х.

Стюарт присвятив роман своїй мамі, яка померла від алкоголізму, коли хлопцю було 16 років. 

«"Шугі Бейн" судилося стати класикою — зворушливим, разючим і деталізованим портретом згуртованого соціального світу, його людей і його цінностей. Несамовита історія розповідає про божевільну любов між мамою, яка страждає від алкогольної залежності через важкі життєві обставини, і її молодшим сином… Роман написаний витончено та потужно…», — каже член журі Букерівської премії-2020, літературний критик Маргарет Басбі. коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus

- фільми в кінотеатрах України

Партнери