Re: цензії
- 30.03.2026|Валентина Семеняк, письменницяСлово його вивершується, сіється, плодоносить…
- 25.03.2026|Анастасія БорисюкЧи краще озирнутися й не мовчати?
- 19.03.2026|Віктор ПалинськийЧасоплину течія
- 18.03.2026|Валентина Семеняк, письменницяЗізнання у любові… допоки є час
- 18.03.2026|Віктор ВербичВідсвіт «Пекторалі любові» у контексті воєнних реалій
- 17.03.2026|Василь КузанДелікатна загадковість Михайла Вереса
- 13.03.2026|Марія Федорів, письменниця«Цей Великий день»: свято, закодоване у слові
- 11.03.2026|Буквоїд«Коли межа між світами така тремка і непевна...»
- 09.03.2026|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ100 тонн світла
- 07.03.2026|Надія Гаврилюк“А я з грядущих, вочевидь, епох”
Видавничі новинки
- Сащук Світлана. «Дратва тиші»Поезія | Буквоїд
- «Безрозсудна» Лорен Робертс: почуття vs обов’язок та повалені імперіїКниги | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Голод і любов»Поезія | Буквоїд
- Олена Осійчук. «Говори зі мною…»Поезія | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Магніт»Поезія | Буквоїд
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
Події
Книжковий магазин «Буква» зазнав атаки молодиків у балаклавах (фото)
12 грудня у книжковий магазин «Буква», що на вул. Б. Хмельницкого, 3Б, увірвались близько 30-ти осіб чоловічої статі (вдягнуті в цивільне в балаклавах та озброєні), які назвалися представниками громадської організації «Чесне слово».
Як повідомляє прес-служба книжкової мережі «Читай-Місто» та «КС», молоді люди стверджували, що знайшли серед представлених в магазині книг таку, що можна розглядати як антиукраїнську. Співробітники магазину перевірили по базі мережі дану позицію та встановили, що такої книги не значиться. Коли ж на касі просканували штрих-код, наклеєний на книгу, база видала зовсім інший товар, а саме «Домашняя колбаса, буженина и другие копченые и соленые блюда. Ененко Е.» (див. прінт-скрін з монітора касового апарату). За словам керівництва магазину, книга була підкинута або принесена заздалегідь з метою провокації. Цінник з логотипом книжкової мережі підроблено (штрих-код не співпадає за назвою), а усі дії так званої громадської організації – неправомірні та провокаційні.

Крім того, молоді люди, які прийшли в магазин з метою «відстоювати справедливість», вели себе вкрай агресивно: погрожували касиру фізичною розправою (обіцяли «пырнуть ножом»), використовували ненормативну лексику та розлякували покупців. Що цікаво, майже всі представники були не старші 20-ти років, які й самі не розуміли задля чого вони прийшли. Питання про те, хто стоїть за цією акцією, залишається відкритим.
Така провокація нанесла вагомі фінансові збитки книгарні, так як упродовж години перешкоджали роботі магазину, що особливо відчувається в передсвяткові вихідні дні. Не кажучи вже про моральні збитки, нанесені співробітникам магазину, переважно жінкам та покупцям, які перебували в цей час в заблокованому приміщенні.


Фото з камер спостереження
В прес-службі книжкової мережі «Читай-Місто» та «КС» розповіли, що це не перша провокаційна акція, скерована проти мережі. При цьому з самого початку АТО книжкова мережа активно допомагає як пораненим бійцям, так і бійцям, які перебувають на передовій: з червня 2014 року компанія перераховує 5 % свого прибутку на допомогу армії, у всіх магазинах розміщені скриньки для збору коштів пораненим бійцям АТО. Фотозвіти придбаної техніки, амуніції і медичного обладнання регулярно викладаються на сторінках соціальних мереж компанії.
Нагадаємо, раніше заявлялось, що в книжковій мережі «Читай-Місто» та «КС» антиукраїнської та сепаратистської літератури немає, про що красномовно говорять таблички на вхідних дверях усіх магазинів мережі.
Коментарі
Останні події
- 30.03.2026|13:46Трамвай книги.кава.вініл на Підвальній повертається в оновленому форматі
- 30.03.2026|11:03Калпна Сінг-Чітніс у перекладі Ігоря Павлюка
- 30.03.2026|10:58У Києві оголосили переможців літературної премії «Своя полиця»
- 19.03.2026|09:06Писати історію разом: проєкт «Вишиваний. Король України» розширює коло авторів
- 18.03.2026|20:31Україна візьме участь у 55-му Брюссельському книжковому ярмарку
- 17.03.2026|10:45У Івано-Франківську відкривається нова “Книгарня “Є”
- 11.03.2026|18:35«Filling in»: Україна заповнює культурні прогалини на Лейпцизькому книжковому ярмарку 2026
- 09.03.2026|08:57Письменник-азовець Павло Дерев’янко презентує в Луцьку культове козацьке фентезі
- 06.03.2026|08:40Оголошено конкурс літературної премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди
- 24.02.2026|15:53XХVІІ Всеукраїнський рейтинг «Книжка року ’2025». Остаточні результати
