Головна\Події\Зустрічі

Події

31.01.2018|11:59|Буквоїд

Вечір пам’яті Івана Корсака у музеї літератури

1 лютого о 17.00 видавництво «Ярославів Вал» спільно з Національним музеєм літератури України (вул. Б. Хмельницького, 11) запрошують на вечір пам’яті Івана Корсака та презентацію книжки «Із кореня дужого. Путівцями героїв історичних романів Івана Корсака» (збірка літературно-критичних статей).

У цьому виданні йдеться про героїв книжок відомого романіста Івана Корсака (1946–2017). Про героїв найвищої проби.Вони повертаються у наш час з різних епох: воюють під Конотопом, як Юрій Немирич з Іваном Виговським; долають моря й безкраї степи, зневаживши всі небезпеки, як Григорій-Григір Орлик, задля прийдешнього своєї Батьківщини; духовно наснажують українських воїнів, як священик, генерал-хорунжий Павло Пащевський, проходячи з ними пішки тисячі кілометрів; тримають на тендітних жіночих плечах, як Ганна Барвінок українську справу; сягають глибин науки та творять красу, як брати Тимошенки; першими дають креслення  Панамського каналу, як Михайло Скибицький, чи трасу для польоту на місяць, як Олександр Шаргей; роблять визначний внесок у високі технології і стають співавторами атомної бомби, як Георгій Кістяківський; докладаючи надлюдських зусиль у неймовірно драматичній ситуації, власною долею боронять свій люд, як Тарас Бульба-Боровець чи Павло Шандрук.

Про те, як Іванові Корсаку вдалося це втілити у своїх творах, розмірковують наші неординарні сучасники.

 Запрошені до участі :

 - актори:  Олексій БОГДАНОВИЧ, Наталя КОЛОМІЄЦЬ;

 - письменники:  Володимир ПАНЧЕНКО, Петро КРАЛЮК, Любов ГОЛОТА, Валерій ГУЖВА, Сергій КОЗАК, Сергій ГРАБАР, Павло ЩИРИЦЯ;

 -  науковці:  Павло ГРИЦЕНКО, Дмитро СТЕПОВИК, Микола ГРИГОРЧУК, Сидір КІРАЛЬ.

- спеціальні гості: Микола БЕРНИК, Михайло ВАТУЛЯК, Віктор КОРСАК.

Ведучий:  Михайло СЛАБОШПИЦЬКИЙ. 

Вхід вільний.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

19.03.2026|09:06
Писати історію разом: проєкт «Вишиваний. Король України» розширює коло авторів
18.03.2026|20:31
Україна візьме участь у 55-му Брюссельському книжковому ярмарку
17.03.2026|10:45
У Івано-Франківську відкривається нова “Книгарня “Є”
11.03.2026|18:35
«Filling in»: Україна заповнює культурні прогалини на Лейпцизькому книжковому ярмарку 2026
09.03.2026|08:57
Письменник-азовець Павло Дерев’янко презентує в Луцьку культове козацьке фентезі
06.03.2026|08:40
Оголошено конкурс літературної премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди
24.02.2026|15:53
XХVІІ Всеукраїнський рейтинг «Книжка року ’2025». Остаточні результати
22.02.2026|12:34
1 березня у Києві відбудеться друга письменницька конференція проекту «Своя полиця»
18.02.2026|17:24
«Крилатий Лев» оголошує прийом матеріалів на визначення лавреатів 2026 року
18.02.2026|17:14
Оголошується прийом творів на конкурс імені Івана Чендея 2026 року


Партнери