Re: цензії

08.08.2026|Юрій Горблянський, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка Львівського національного університету імені Івана Франка
Історична реконструкція націєтворчих змагань в ретроромані Юрка Вовка (Юрія Зилюка) «Передбачення Курта Зіберта»
Іноземець
04.08.2026|Тетяна Мороз, письменниця, книжкова оглядачка, бібліотекарка
Строкате літо під однією обкладинкою
02.08.2026|Тетяна Іваніцька-Дячун лікарка-психіатриня, психотерапевтка, письменниця
Після цієї книжки хочеться подзвонити мамі
02.08.2026|Ігор Чорний
Інтриги, шпаги і любов
31.07.2026|Тетяна Іваніцька-Дячун, лікарка-психіатриня, PhD, психотерапевтка, письменниця
Закохатися в життя — означає повернутися до себе
29.07.2026|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Без миті немає вічности
26.07.2026|Ігор Зіньчук
У полоні Чугайстра
22.07.2026|Юрій Горблянський, Львів–Зашків
«ХТО ТАМ ПОВИС ТІМ’ЯЧКОМ ВНИЗ…»: про «діточі» вірші-«хулігани» для шибайголовних непосидюх…
21.07.2026|Валентина Семеняк, письменниця
Бути Небом ― це любити всіх
Головна\Події\Презентації

Події

12.10.2015|12:15|Буквоїд

Служба зовнішньої розвідки України і видавництво «Ярославів Вал» презентують «Таємний легіон Української революції»

13 жовтня, об 11.00 у приміщенні Національного інформаційного агентства «Укрінформ» (вул. Богдана Хмельницького, 8/16, 2-й поверх) Служба зовнішньої розвідки України і видавництво «Ярославів Вал» презентують книгу Олександра Скрипника «Таємний легіон Української революції».

Ця книжка – про драматичні долі розвідників доби Української революції 1917–1921 років та періоду діяльності національних спецслужб в умовах еміграції. У надскладних умовах агресії проти молодої Української держави вони жили, боролися і вмирали за України. У нерівному протистоянні більшість із них не зламалася, не зневірилася, не опустила руки навіть тоді, коли танули останні надії захистити нашу державність.

Для багатьох розповіді про Миколу Красовського, Федора Боржинського, Івана Вислоцького, Всеволода Змієнка, Івана Литвиненка, Василя Филоновича, Якова Гальчевського, Ольгу Басараб та інших стануть справжнім одкровенням.

Можливо не всі із зазначених персонажів були розвідниками у класичному сучасному розумінні. Вони не закінчували розвідувальних шкіл, інститутів чи академій. Натомість, розвідувальному ремеслу їх вчило життя.  Саме діла і героїчні вчинки дають усі підстави зарахувати їх до славетної когорти представників української розвідки, родовід яких тягнеться ще з часів козаччини, і усім їм варто віддати належне за відчайдушність, самовідданість і готовність покласти душу й тіло за кращу долю України.

Це особистості, яких у переддень Дня захисника України ми можемо і повинні вшановувати нарівні з іншими нашими патріотами.

Авторські розповіді ґрунтуються на розсекречених документах з архівів Служби зовнішньої розвідки України і Служби безпеки України, наукових, мемуарних та інших джерелах.

У презентації візьмуть участь:

-                           голова Служби зовнішньої розвідки України Гвоздь Віктор Іванович;

-                           директор видавництва «Ярославів Вал» Слабошпицький Михайло Федотович;

-                           Герой України, почесний президент Національного університету «Києво-могилянська академія» Брюховецький В’ячеслав Степанович;

-                           автор книги – журналіст, письменник, радник голови Служби зовнішньої розвідки України Скрипник Олександр Васильович;

-                           доктор історичних наук, професор Сідак Володимир Степанович;

-                           директор Музею історії Української революції 1917–1921 років Кучерук Олександр Сергійович;

-                           науковці, дослідники історії вітчизняних спецслужб.

 



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

11.08.2026|08:03
«Книжка року’2026» Тиждень книжкової моди: Лідери літа у номінації «Красне письменство»
10.08.2026|20:33
BestsellerFest у Львові: спалені ворогом книжки, довжелезні черги по автографи і пів мільйона для «Азову»
10.08.2026|20:30
Yakaboo Publishing видає книжку «Привиди Бахмута: спогади снайпера» — особисту історію командира легендарного підрозділу
10.08.2026|07:59
«Книжка року’2026» Тиждень книжкової моди: Лідери літа у номінації «Софія»
09.08.2026|10:54
Моринці готуються до Ше.Fest: музика, театр і сучасна українська культура на батьківщині Шевченка
09.08.2026|08:22
«Книжка року’2026» Тиждень книжкової моди: Лідери літа у номінації «Візитівка»
08.08.2026|08:49
«Книжка року’2026» Тиждень книжкової моди: Лідери літа у номінації «Обрії»
07.08.2026|08:20
«Книжка року’2026» Тиждень книжкової моди: Лідери літа у номінації «Минувшина»
06.08.2026|08:20
«Книжка року’2026» Тиждень книжкової моди: Лідери літа у номінації «Хрестоматія
05.08.2026|11:26
Понад 8 мільйонів книжок згоріли у Харкові: як допомогти українським видавництвам відновитися


Партнери