Re: цензії
- 01.02.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськУсе, що entre-nous* … (ніщо)
- 23.01.2026|Віктор Палинський…І знову казка
- 23.01.2026|Ніна БернадськаХудожніми стежками роману Ярослава Ороса «Тесла покохав Чорногору»
- 20.01.2026|Ігор ЧорнийЧисті і нечисті
- 18.01.2026|Ігор ЗіньчукПеревірка на людяність
- 16.01.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськЗола натщесерце
- 16.01.2026|В´ячеслав Прилюк, кандидат економічних наук, доцентФудкомунікація - м’яка сила впливу
- 12.01.2026|Віктор Вербич«Ніщо не знищить нас повік», або Візія Олеся Лупія
- 12.01.2026|Микола ГриценкоВитоки і сенси «Франкенштейна»
- 11.01.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськДоброволець смерті
Видавничі новинки
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
- Надія Гуменюк. "Як черепаха в чаплі чаювала"Дитяча книга | Буквоїд
- «У сяйві золотого півмісяця»: перше в Україні дослідження тюркеріКниги | Буквоїд
- «Основи» видадуть нову велику фотокнигу Євгена Нікіфорова про українські мозаїки радянського періодуФотоальбоми | Буквоїд
- Алла Рогашко. "Містеріум"Проза | Буквоїд
Події
Виходить друком нова книга Пауло Коельйо про Мата Харі
У своєму новому романі «Шпигунка», Пауло Коельйо втілив у життя захопливу й таємничу історію Мата Харі, однієї з найбажаніших та найзагадковіших жінок свого часу.
Розповідаючи від першої особи, Коельйо реконструює історію життя Мата Харі, ніби розказану через вигадані листи до її адвоката, які було написано з в´язниці в Сен-Лазарі в Парижі, де жінку тримали через підозру у шпигунстві під час Першої світової війни (1914—1918). Книжка вийде друком у видавництві «Клуб Сімейного Дозвілля» на початку грудня.
Мата Харі відома танцівниця екзотичного танцю, яка шокувала та зачаровувала глядачів, коли скидала свій одяг на сцену. Впевнена у собі жінка в ері найбагатших та найбільш впливових чоловіків, людина із загадковим минулим, яка розпалювала ревнощі та заздрість у жінок серед паризької аристократії. Вона відважилася звільнити себе від моралі та провінційних звичаїв початку ХХ століття. Мата Харі зустрічалась із Зиґмундом Фрейдом у Відні, до неї залицявся Пабло Пікассо й Амадео Модільяні. Вона танцювала у Ла Скалі в Мілані, де майже зіграла з Ніжинським — найвідомішим танцюристом свого часу. Однією з її нереалізованих мрій було викупити права та зіграти головну роль у новій п’єсі Оскара Вайлда «Саломея». Чи насправді вона була найнебезпечнішою шпигункою та подвійним агентом? І хто вона насправді, та, що пише листи-сповіді для єдиної людини, яку любила більше за життя, - своєї доньки?
Пауло Коельйо вже досяг цифри у більше ніж 200 мільйонів проданих примірників у 160 країнах світу. Розповідаючи про Мата Харі та новий роман «Шпигунка» письменник зазначив: «Мата Харі була однією з перших феміністок. Її головний злочин був у її свободі та незалежності. Згідно з журналами того часу, вона була найелегантнішою жінкою у Парижі. Мата Харі переслідувала свою правду, свою особистість, життя без умовних меж. Й, нажаль, вона жорстоко поплатилася за це.». Маргарита, як її звали батьки, місіс Мак-Леод, як її знали на острові Ява, або Н21, її німецьке псевдо, — у світі більше не було такої жінки, як Мата Харі.
Коментарі
Останні події
- 28.01.2026|09:39«Театр, ютуб, секс»: у Луцьку презентують книжку Ярослави Кравченко
- 25.01.2026|08:12«Книжка року’2025»: Парад переможців: Короткі списки номінації «Красне письменство»
- 24.01.2026|08:44«Книжка року’2025»: Парад переможців: Короткі списки номінації «Хрестоматія»
- 23.01.2026|18:01Розпочався прийом заявок на фестиваль-воркшоп для авторів-початківців “Прописи”
- 23.01.2026|07:07«Книжка року’2025»: Парад переможців: Короткі списки номінації «Візитівка»
- 22.01.2026|07:19«Книжка року’2025»: Парад переможців: Короткі списки номінації «Софія»
- 21.01.2026|08:09«Книжка року’2025»: Парад переможців: Короткі списки номінації «Обрії»
- 20.01.2026|11:32Пішов із життя Владислав Кириченко — людина, що творила «Наш Формат» та інтелектуальну Україну
- 20.01.2026|10:30Шкільних бібліотекарів запрошують до участі в новій номінації освітньої премії
- 20.01.2026|10:23Виставу за «Озерним вітром» Юрка Покальчука вперше поставлять на великій сцені
