Re: цензії

08.08.2026|Юрій Горблянський, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка Львівського національного університету імені Івана Франка
Історична реконструкція націєтворчих змагань в ретроромані Юрка Вовка (Юрія Зилюка) «Передбачення Курта Зіберта»
Іноземець
04.08.2026|Тетяна Мороз, письменниця, книжкова оглядачка, бібліотекарка
Строкате літо під однією обкладинкою
02.08.2026|Тетяна Іваніцька-Дячун лікарка-психіатриня, психотерапевтка, письменниця
Після цієї книжки хочеться подзвонити мамі
02.08.2026|Ігор Чорний
Інтриги, шпаги і любов
31.07.2026|Тетяна Іваніцька-Дячун, лікарка-психіатриня, PhD, психотерапевтка, письменниця
Закохатися в життя — означає повернутися до себе
29.07.2026|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Без миті немає вічности
26.07.2026|Ігор Зіньчук
У полоні Чугайстра
22.07.2026|Юрій Горблянський, Львів–Зашків
«ХТО ТАМ ПОВИС ТІМ’ЯЧКОМ ВНИЗ…»: про «діточі» вірші-«хулігани» для шибайголовних непосидюх…
21.07.2026|Валентина Семеняк, письменниця
Бути Небом ― це любити всіх
Головна\Події\Презентації

Події

27.08.2018|23:01|Буквоїд

Книга сили та її створення

«Книга Сили» — так називається серія романів запорізького телеведучого, фронтмена рок-гурту Декаданс» і письменника Валентина Терлецького. Частина перша — Воля — побачила світ до Дня Незалежності.

 

А 27 серпня в мережі презентовано короткий фільм про те, як створювалася «Книга сили», за участю Автора – телеведучого й музиканта Валентина Терлецького, видавця — власника видавництва «Кальварія» Петра Мацкевича, художника — ілюстратора й дослідника Олега ФКіналя, президентаВсеукраїнської федерації національних єдиноборств «Спас»Олександра Притули та президента Інституту PR&PAКсенії Мацкевич  https://youtu.be/-Y1dcOtxQ7s 

«Книга Сили» — це художнє дослідження легенд і феномену українського козацтва від його зародження до теперішнього часу, що ґрунтується виключно на реальних подіях, маловідомих фактах та численних загадках. Напружений сюжет, карколомні пригоди, знакові постаті, нерозгадані до цієї пори таємниці запорозьких характерників — все це створює абсолютно новий погляд на минуле українських лицарів, дає несподівані відповіді на болючі питання сьогодення, призводить до переосмислення української історії та допомагає повірити у майбутнє нашого народу. 

Серед героїв першого роману серії «Книга Сили. Воля» не лише такі знакові імена, як Дмитро Байда-Вишневецький, Іван Підкова, Семерій Наливайко, Самійло Кішка та інші, а й багато майже невідомих широкому загалу козаків та козацьких старшин.

У цій книзі немає жодного вигаданого персонажа, жодної вигаданої події, жодного вигаданого явища. Усе це колись відбувалося в реальності. І все це тепер має стати відомим, бо «прийшов час»...

«Ідея написання серії книжок «Книга сила» прийшла до мене під час роботи над передачею «Козацька звитяга», яку я протягом чотирьох років робив на Запорізькому телебаченні.— розповідає Валентин Терлецький. — Працюючи над цією програмою, ми стикнулися з матеріалом, який навіть я деякий час – десь із рік — сумнівався, чи видавати це в ефір. Бо ті речі, з якими ми стикнулися, були на межі реальності і надреальності… Але зараз нам потрібен новий героїчний епос, тим більше, що йде війна, у тому – інформаційна. І ми її страшенно програємо, програємо, бо не знаємо про самих себе, як і що було насправді». 

Цікаво, що усіімена запорозьких козаків узяті з козацьких реєстрів 1572, 1578, 1581, 1590 рр.; з офіційної документації того часу (універсали, листування, грамоти, інструкції тощо); з літописів: Баркулабівського, Биховця, Авраамки, Красинського, Рачинського, Короткого Київського (Супрасльського), Густинського, «Літописців Волині і України», Львівського, Острозького, Межигірського; з мемуарів та щоденників очевидців і учасників подій, із тогочасних хронік. Однак доволі часто про цих козаків відомо лише ім’я чи прізвисько та участь у тих чи інших подіях, а от дати їхнього народження чи смерті невідомі.

«УкнизінемаєчіткоокресленогоголовногочинавітькількохголовнихгероївЦеособлива«фішка»книги— говорить Автор. —АїїголовнимгероємєвласнесамеукраїнськекозацтвобабільшефеноменукраїнськогоізапорозькогокозацтваЗбагатьмагероямичитачзустрінетьсяупродовженні«Книгисили»Упершійчастинідіятриваєпротягомцілогостоліття— 16-гоІвонастрімковриваєтьсяустоліттянаступнепроякемовапідеупродовженні— «КнигасилиВіра»». А наступною частиною стане «Книга сили. Держава».

Книга має шикарне оформлення та дизайн:  більше сорока ілюстрацій відомого українського художника, ілюстратора й дослідника Олега Кіналя, якісний шведський папір, півкруглий корінець, вибіркове лакування на обкладинці, закладку і більший від стандартного формат — 246х173 мм. Таке видання буде не лише цікавим для читання кожному, але й може стати гарним подарунком.

 

Валентин Терлецький. Книга Сили. Воля.— Львів: Кальварія, 2018. — 336 с. — ISBN 978-966-663-396-8. — Тверда палітурка, півкруглий корінець, ляссе, більше 40 ілюстрацій Олега КІНАЛЯ, формат 246х173 мм.

 

ФБ-сторінка книжки https://www.facebook.com/knygasyly/?modal=admin_todo_tour

 



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

08.08.2026|08:49
«Книжка року’2026» Тиждень книжкової моди: Лідери літа у номінації «Обрії»
07.08.2026|08:20
«Книжка року’2026» Тиждень книжкової моди: Лідери літа у номінації «Минувшина»
06.08.2026|08:20
«Книжка року’2026» Тиждень книжкової моди: Лідери літа у номінації «Хрестоматія
05.08.2026|11:26
Понад 8 мільйонів книжок згоріли у Харкові: як допомогти українським видавництвам відновитися
05.08.2026|11:17
Українські письменниці Інна Ковальчук та Тетяна Череп-Пероганич видали спільну збірку оповідань
05.08.2026|10:04
Чому вони для мене разом...
05.08.2026|08:28
«Книжка року’2026» Тиждень книжкової моди: Лідери літа у номінації «Дитяче свято»
04.08.2026|13:27
Ірину Шувалову відзначено норвезькою нагородою Ordknappen 2026
31.07.2026|13:13
10 причин відвідати BestsellerFest у Львові 7-9 серпня
30.07.2026|13:11
«Культура – це молот, яким кується нова реальність»: підсумки фестивалю «Фронтера»


Партнери