Re: цензії

21.07.2025|Віктор Вербич
Парадоксальна незбагненна сутність жіночого світу
16.07.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
Правда про УПА в підлітковому романі Галини Пагутяк
"Щасливі ті люди, природа яких узгоджується з їхнім родом занять"
Антивоєнна сатира Володимира Даниленка «Та, що тримає небо»
27.06.2025|Ірина Фотуйма
"Коні не винні" або Хроніка одного щастя
26.06.2025|Михайло Жайворон
Житомирський текст Петра Білоуса
25.06.2025|Віктор Вербич
Про що промовляють «Вартові руїни» Оксани Забужко
25.06.2025|Ігор Зіньчук
Бажання вижити
22.06.2025|Володимир Даниленко
Казка Галини Пагутяк «Юрчик-Змієборець» як алегорія про війну, в якій ми живемо
17.06.2025|Ігор Чорний
Обгорнена сумом смертельним душа моя
Головна\Події\Презентації

Події

20.05.2019|17:29|Буквоїд

«Червоні Хащі» — зворушлива історія виваженої старості від Фоззі

Щойно на полицях книгарень з´явилася новинка від «Видавництва Старого Лева» та Олександра Фоззі Сидоренка — книжка «Червоні Хащі». Це перша книга для дорослих читачів від співака, журналіста та письменника, написана українською мовою.

Її історія почалася у лютому 2016 року, коли Фоззі потрапив до лікарні із травмою ніг. До його палати зазирнув старенький дідусь, щоби подивитися разом футбол. Так з´явився перший прототип героя з історії “про дідусів із будинку престарілих, котрі продовжують собі життя завдяки тому, що один із них дуже любить футбол і не дає решті спокою”. Книжка присвячена журналісту Ігорю Пелиху. Художнє оформлення видання створила Оксана Йориш. 

«Серед хворих і нянечок ширилися чутки, що я — це якийсь артист естради, котрий зазнав травми під час “Диких танців”, — і вони по черзі заходили знайомитись. Але того разу до мене зазирнув не похмільний бомж, а інший сусід — старенький дідусь. Він почув із моєї палати голос коментатора і вирішив запитати, хто грає і який рахунок. Він додивився зі мною матч (“Шахтар” скатав нулівку зі “Шальке”), погодився взяти печива до чаю і поїхав до себе — на протилежний бік Другої травматології, де телевізор приймав тільки “Інтер”. Тієї ночі про сон не йшлося: боліли ноги. Тому я лежав собі й лежав, а десь під час сніданку записав стислий сценарний план цієї розповіді», — пише в післямові історію написання Олександр Фоззі Сидоренко.

«Червоні Хащі» — книжка про те, як віднайти загублений або забутий чи вичерпаний роками сенс життя. Це історія мешканців будинку для людей похилого віку, який стоїть посеред лісу біля Черкас. Богдан Васильович Ковтун, колишній шкільний вчитель, приїжджає туди доживати віку. І раптом починає проживати нове, не зовсім зрозуміле йому життя. Там він зустрічає Йосипа Старенького, Журбу, Рибу та найкращого в світі пса. А ще стає свідком та учасником інтриг, дружби та ворожнечі, хитромудрих витівок, пустотливих радощів, зворушливого самозречення, подвигів та щемливої людяності, якої то бракує, то раптом стає несподівано багато.

Перша презентація роману «Червоні Хащі» відбудеться вже 23 травня на Книжковому Арсеналі у Києві:

18:00 ​–​ 18:45 – ​Наші​ «Червоні хащі».​ Презентація роману Фоззі про співжиття та порозуміння без належних на те умов – Учасники: Олександр Фоззі Сидоренко, Володимир Бєглов – Зал «Пролог», Мистецький Арсенал (вул. Лаврська, 12)​.

 

Це історія сусідства, співжиття та порозуміння попри розбіжності в біографіях. Неважливо, якою мовою ти говориш, які історії мав раніше, де народився, вчився та чи читав класику. Головне, щоб уболівав за наших.

«”Червоні Хащі” — це неочікуваний роман-виховання, в якому замість юнаків фігурують чоловіки, що встигли побачити життя. Та замість мудрої й виваженої старості (яка зазвичай трапляється з героями казок у їхньому віці) перед персонажами роману постають нові випробування і нове життя». (Тетяна Петренко, «Читомо»)

Олександр Фоззі Сидоренко — музикант гурту «Танок на Майдані Конґо». Журналіст і письменник. Народився 1973 року в Харкові. Закінчив Київський міжнародний університет за фахом «журналіст-телевізійник». Видав чотири книги прози.



Додаткові матеріали

22.05.2018|20:56|Події
Відкрито безкоштовну реєстрацію на покази «Чілдрен Кінофесту – 2018»
15.11.2016|15:01|Події
Жадан, Фоззі, Кокотюха та Рафєєнко презентують у Києві «ДНК»
03.08.2016|11:10|Події
Жадан, Карпа, Фоззі, Кідрук, Кокотюха, Винничук та Рафеєнко склали «ДНК»
02.07.2016|22:50|Події
Фоззі зібрав аншлаг під час презентації казки
20.07.2015|10:33|Події
Виходить друком нова книга Фоззі
28.10.2009|18:12|Події
Фоззі став кращим автором 2009 року
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

14.07.2025|09:21
V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» презентує цьогорічну програму
11.07.2025|10:28
Оголошено конкурс на літературну премію імені Богдана-Ігоря Антонича “Привітання життя”
10.07.2025|23:18
«Не народжені для війни»: у Києві презентують нову книжку Артема Чапая
08.07.2025|18:17
Нова Facebook-група "Люблю читати українське" запрошує поціновувачів вітчизняної літератури
01.07.2025|21:38
Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
01.07.2025|18:02
Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
01.07.2025|08:53
"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
01.07.2025|08:37
«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
01.07.2025|08:14
Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
01.07.2025|06:34
ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року


Партнери