Re: цензії

08.08.2026|Юрій Горблянський, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка Львівського національного університету імені Івана Франка
Історична реконструкція націєтворчих змагань в ретроромані Юрка Вовка (Юрія Зилюка) «Передбачення Курта Зіберта»
Іноземець
04.08.2026|Тетяна Мороз, письменниця, книжкова оглядачка, бібліотекарка
Строкате літо під однією обкладинкою
02.08.2026|Тетяна Іваніцька-Дячун лікарка-психіатриня, психотерапевтка, письменниця
Після цієї книжки хочеться подзвонити мамі
02.08.2026|Ігор Чорний
Інтриги, шпаги і любов
31.07.2026|Тетяна Іваніцька-Дячун, лікарка-психіатриня, PhD, психотерапевтка, письменниця
Закохатися в життя — означає повернутися до себе
29.07.2026|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Без миті немає вічности
26.07.2026|Ігор Зіньчук
У полоні Чугайстра
22.07.2026|Юрій Горблянський, Львів–Зашків
«ХТО ТАМ ПОВИС ТІМ’ЯЧКОМ ВНИЗ…»: про «діточі» вірші-«хулігани» для шибайголовних непосидюх…
21.07.2026|Валентина Семеняк, письменниця
Бути Небом ― це любити всіх
Головна\Події\Премії

Події

21.01.2016|13:23|Буквоїд

Стали відомі імена лауреатів премії «За подвижництво у державотворенні»

Оприлюднив імена цьогорічних лауреатів Всеукраїнської премії «За подвижництво у державотворенні» імені Якова Гальчевського Сергій Пантюк у своєму фейсбуці.

Отже, цьогорічними лауреатами премії стали: у номінації “Політик” — голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, у номінації “За літературну діяльність” — поет Борис Гуменюк та прозаїк Петро Ящук. У номінації “За публіцистичну діяльність” переміг автор газети “День”, відомий публіцист Ігор Сендюков. Лауреатство у номінації “Громадський діяч” дісталося відомій волонтерці, письменниці Лілії Мусіхіній, а в номінації “За видавничу діяльність” переможцем став гендиректор і фундатор видавництва “Крок” Юрій Завадський. У номінації “Художник-громадянин” названо лауреатом донецького художника Сергія Захарова.


“Усі вони відомі в Україні люди, які своєю громадянською, творчою позицією справді стоять на сторожі соборності України, — прокоментував це рішення оргкомітету його голова Богдан Теленько. — Думаю, наша підтримка цих людей не буде зайвою. Зокрема, відомого українського та кримськотатарського політика Рефата Чубарова ми відзначили за його непохитність у відстоюванні інтересів українського Криму, організацію громадської блокади півострова. Поет Борис Гуменюк видав унікальну поетичну збірку “Вірші з війни”, а ще він є одним із організаторів добровольчого батальйону “ОУН”, сам перебував на фронті. Наш земляк Петро Ящук — письменник, який працює заразом і як дослідник у розвінчуванні генези комуністичних злочинів, чому присвячено ряд його відомих книг. Ігор Сендюков, як на мене, унікальна постать у сучасній історичній публіцистиці, а письменниця-фольклористка Лілія Мусіхіна — одна з харизматичних особистостей у волонтерському русі України. Видавництво “Крок” Юрія Завадського, підтримуючи творчу молодь, робить те, з чим не квапляться інші видавці. Художник Сергій Захаров, який провів у застінках сепаратистів півтора місяця, прославився сатиричними графіті про проросійських терористів. 

Словом, це дуже достойні люди, яких ми визначали шляхом рейтингового голосування. Вручення відзнак-дипломів лауреатам плануємо здійснити вже найближчим часом”.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

10.08.2026|20:33
BestsellerFest у Львові: спалені ворогом книжки, довжелезні черги по автографи і пів мільйона для «Азову»
10.08.2026|20:30
Yakaboo Publishing видає книжку «Привиди Бахмута: спогади снайпера» — особисту історію командира легендарного підрозділу
10.08.2026|07:59
«Книжка року’2026» Тиждень книжкової моди: Лідери літа у номінації «Софія»
09.08.2026|10:54
Моринці готуються до Ше.Fest: музика, театр і сучасна українська культура на батьківщині Шевченка
09.08.2026|08:22
«Книжка року’2026» Тиждень книжкової моди: Лідери літа у номінації «Візитівка»
08.08.2026|08:49
«Книжка року’2026» Тиждень книжкової моди: Лідери літа у номінації «Обрії»
07.08.2026|08:20
«Книжка року’2026» Тиждень книжкової моди: Лідери літа у номінації «Минувшина»
06.08.2026|08:20
«Книжка року’2026» Тиждень книжкової моди: Лідери літа у номінації «Хрестоматія
05.08.2026|11:26
Понад 8 мільйонів книжок згоріли у Харкові: як допомогти українським видавництвам відновитися
05.08.2026|11:17
Українські письменниці Інна Ковальчук та Тетяна Череп-Пероганич видали спільну збірку оповідань


Партнери