Інфотека - письменники

Росич Олексій

Більш відомий як кінорежисер і сценарист. А віднедавна він – ще й дитячий письменник.

Народився 6 червня 1975 р. у Донецьку. Має декілька освіт. З 1989 р. до 1992 р. навчався у медичному училищі (фах - фельдшер-акушер).

З 1992-го до 1997 р. – у Київському театральному інституті ім. І. Карпенка-Карого (спеціальність – актор театру та кіно). Із 1997-го до 2000 р. працював актором в Київському національному академічному театрі російської драми ім. Лесі Українки. А згодом знову подався гризти граніт науки - з 2000-го до 2005 р. навчався у Київському національному університеті театру, кіно та телебачення (спеціальність – кінорежисура). З 2005-го працює на Київській національній кіностудії хроніко-документальних фільмів.

Серед численних нагород Олекси Росича – «Перлина сезону» за «Найкращу чоловічу роль»; Гран-прі «Коронації слова» за «Найкращий кіносценарій» («Останній забій»); «Золота Лоза» - МКФ «кіно шок» (Анапа, Росія) за «Найкращий короткометражний фільм» («Тато»); «Золотий кадрик» - МКФ у Лос-Анджелесі за «Найкращий короткометражний фільм»; «Срібна Медаль» Академії мистецтв України за фільм «Тато»; Приз за «Найкращий документальний фільм» на МКФ у Мюнхені («Вавилон»); Гран-прі МКФ «Пролог» за фільм «Тато»; Приз кінофестивалю «Відкрита ніч» за «Найкращу режисуру»…

З 2005 р. у Державному павлоградському театрі йде вистава за п’єсою Олексія Росича «Останній забій». Крім того, за його сценаріями знято повнометражні фільми: «Че Гевара» (Росія), у головних ролях - В. Гафт та П. Майков; «Окна» (Росія); «Вавилон» - (Німеччина).

На новий творчий прояв у царині дитячої літератури Олексу Росича надихнули його доньки Лада та Даринка. Найсвіжіша новинка письменника «Отто, Принц Львівський» побачила світ у «Видавництві Старого Лева».Партнери