Re: цензії
- 25.04.2026|Галина Новосад, книжкова оглядачка, блогерка, волонтерка«Містеріум»: простір позачасся і прихованих зв’язків
- 23.04.2026|Ігор Бондар-ТерещенкоМагія дитинства, або Початок великої дороги
- 23.04.2026|Віра Марущак, письменниця, голова Миколаївської обласної організації НСПУРимована магія буденності: Літературна подорож сторінками книги Надії Бойко «Сорока на уроках»
- 23.04.2026|Ігор ЗіньчукПізнати глибше, щоб відновити цілісність
- 16.04.2026|Богдан Дячишин, лауреат премії імені Івана Огієнка, ЛьвівДух щемливого чекання
- 16.04.2026|Олексій СтельмахМайбутнє приходить зненацька
- 15.04.2026|Михайло Жайворон«Земля гніву» Михайла Сидоржевського
- 15.04.2026|Оксана Тебешевська, заслужений вчитель УкраїниМандрівка в «химерні» світи Юрія Бондаренка
- 11.04.2026|Богдан СмолякТутешні час і люди
- 11.04.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськДо себе приходимо з рідними
Видавничі новинки
- Прозовий дебют Надії Позняк «Ти ж знаєш, він ніколи тобі не дзвонить…»Книги | Буквоїд
- Сащук Світлана. «Дратва тиші»Поезія | Буквоїд
- «Безрозсудна» Лорен Робертс: почуття vs обов’язок та повалені імперіїКниги | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Голод і любов»Поезія | Буквоїд
- Олена Осійчук. «Говори зі мною…»Поезія | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Магніт»Поезія | Буквоїд
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
Літературний дайджест
Кокотюха розповів про продовження "Червоного"
- Хорунжий УПА Данило Червоний — герой українського вестерну — він загадковий і мовчазний, - каже автор сценарію до фільму "Червоний" письменник Андрій Кокотюха.-
Українці не звикли до таких зразків масової культури. Вийшов британській серіал "Табу". Герой, якого грає Том Харді — незворушний, не бачимо в ньому змін, рефлексій. Так нема змін у Джона Рембо. Такий і Данило Червоний. Українцям треба сісти і переглянути по 10 вестернів. Треба звикати до того, що інші жанри, окрім філософської притчі, із закадровим текстом і внутрішнім монологом головного героя.
Восени почнуть виробництво нового фільму про українського повстанця Данила Червоного - "Червоний без лінії фронту". Буде історія про те, як Данило потрапив до табору ГУЛУГу — як його заманили в пастку і схопили. Охоплять період з 1935 по 1945 рр. Спочатку в 36-му році Червоний -студент Львівського університету, а в 1945 – перед арештом – він хорунжий УПА. Дія відбуватиметься на Волині.
- Режисер стрічки Заза Буадзе хотів розвинути тему забороненого кохання, але вона тут не доречна. Я проти любовних ліній, - каже Кокотюха. - Під час української визвольної боротьби середини ХХ ст. - сексуальні і особисті стосунки повстанців із жінками були навіть офіційно заборонені статутом. За зв´язок із жінками — розстрілювали. По-перше, воїни не мусили бути слабкими, по-друге, було пов´язано із відсутністю санітарних і гігієнічних умов. Боялись венеричних хвороб. Звичайно, жінки у фільмі будуть. Плануємо навіть сцени, де дівчата в одних сорочках купатимуться в річці під водоспадом. І, звісно, чоловіки на це реагуватимуть. Але це не історична правда - а художня вигадка.
Коментарі
Останні події
- 23.04.2026|09:27Французький джаз в «Книгарня «Є»
- 22.04.2026|09:51Стали відомі імена лавреатів Літературної премії імені Ірини Вільде 2026 року
- 22.04.2026|07:08«Архіпедагогіка»: у Києві презентують дослідження про фундаментальні коди західної освіти
- 17.04.2026|09:16Зоряна Кушплер презентує «скарби свого серця»
- 15.04.2026|18:40Хроніки виживання та журналістської відданості: у Києві презентують книжку Євгена Малолєтки «Облога Маріуполя»
- 15.04.2026|18:25В Україні запускається Korali Books - перше видавництво, повністю орієнтоване на жіночу аудиторію
- 11.04.2026|09:11Україна на Bologna Children´s Book Fair 2026: хто представить країну в Італії
- 11.04.2026|08:58Віктор Круглов у фіналі «EY Підприємець року 2026»
- 07.04.2026|11:14Книга Артура Дроня «Гемінґвей нічого не знає» підкорює світ: 8 іноземних видань до кінця року
- 07.04.2026|11:06Українське слово у світі: 100 перекладів наших книжок вийдуть у 33 країнах
