Re: цензії

15.05.2025|Ігор Чорний
Пірнути в добу романтизму
14.05.2025|Валентина Семеняк, письменниця
Міцний сплав зримої краси строф
07.05.2025|Оксана Лозова
Те, що «струною зачіпає за живе»
07.05.2025|Віктор Вербич
Збиткування над віршами: тандем поета й художниці
07.05.2025|Ігор Чорний
Життя на картку
28.04.2025|Ігор Зіньчук
Заборонене кохання
24.04.2025|Вероніка Чекалюк, науковець, кандидат наук із соціальних комунікацій
«До співу пташок» Олега Кришталя як наука одкровення
21.04.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук, Уповноважений із захисту державної мови
Джерела мови російського тоталітаризму
18.04.2025|Ігор Зіньчук
Роман про бібліотеку, як джерело знань
18.04.2025|Валентина Семеняк, письменниця
За кожним рядком – безмежний світ думок і почуттів

Літературний дайджест

У пошуках «Правди» за Террі Пратчеттом

«Брехня може перетнути світ швидше, ніж правда взує одну ногу».

Якось у чотири роки я випадково розбила склянку. Це була доволі коштовна річ з сервізу, подарованого на весілля батьків. У той день я скинула провину за розбиту склянку на молодшого брата і залишилась без покарання, але зі справжніми муками сумління. Вони досі мене переслідують. Що є правдою у ХХІ столітті та чи існує це поняття у Дискосвіті, створеному британським письменником Террі Пратчеттом? Чи можливо, що і вигаданим персонажам, і реальним людям краще жити власними здогадками, зосередженими навколо пікантної, але все ж таки брехні?  Погляньмо на цю історію детальніше.

 Твір, що не відпускає до останньої сторінки Вже друга праця письменника буквально вириває мене з рутини та переносить у зовсім інший світ. Світ, де гноми навчились перетворювати свинець на  золото. Світ, де вампір обирає какао замість крові. Світ, де Вільям де Ворд залишає статки батьків та життя «заможного юнака» зараз правди та слова. 

«Як відомо, на світі є два типи людей. Є ті, хто про наповнену до половини склянку каже: ця склянка наполовину повна. І є ті, хто каже: склянка наполовину пуста. Але світ належить тим, хто, побачивши таку склянку, говорить: «Що таке з цією склянкою? Звиняйте! Моя була повна. І більша!!!»  

Саме у цій книзі ми познайомимось з історією становлення незалежної преси в Анк-Морпорку. Так, гноми навчились добувати золото зі свинцю – заробляти гроші за допомогою друкарського верстата. То ж у місті народжується газета «Анк-Морпоркський Час», що відкриє мешканцям деякі таємниці та розпочне запеклу боротьбу за існування. На чолі газети – Вільям де Ворд, молодий чоловік, для якого слова – щось більше, аніж просто засіб мовлення, а правда – ключ до розуміння життя. Поки новоутворена команда «Часу» відписує новини, місто охоплює неймовірна подія: скоєно замах на секретаря Патриція Ветінарі. Хто є підозрюваним? Сам Патрицій! У мене вже йде голова обертом від цієї сюжетної зав’язки – та це лише квіточки, присягаюсь! Де Ворд та його помічниця Сахариса розпочинають власне розслідування у пошуках істини, що шокує кожного, а насамперед – самого Вільяма. 

  

Що дасть нам «Правда» 

Якщо перед вами постає логічне питання: читати або надати перевагу іншій книзі, то я спробую переконати вас, любий читачу, звернути увагу саме на цю історію. Чому? – «Правда» написана у стилі Пратчетта – сатиричному та легкому, але вона здалась мені дещо глибшою за «Колір магії» через проблему порозуміння дітей та батьків, питання свободи слова та расової упередженості; – Якщо погода не надихає, а осінні вечори занурюють у меланхолію, – саме час для внесення різнокольорових фарб у рутину та атмосферних читань під м’якою ковдрою та великою чашкою гарячого чаю; – Для прихильників фентезі  Пратчетт – маст-рід, адже більше магії та казкового шарму, що пронизує книгу від першої і до останньої сторінки, є тільки в історіях про Хлопчика, який вижив. Але я впевнена, що серія від Роулінґ вже зачитана до дір, а тому час шукати щось не менш захопливе. Так чи ні? Стовідсоткове так «Правді» і на всі три мільярди – Террі Пратчетту. Його книги зачаровують та вводять у легкий транс, що завершується фразою справжньої залежності «Хочу ще, ще й більше!!!». Я щиро радію, що перекладачі ВСЛ дають змогу знайомитись нам, читачам, з таким чудовим письменником. Однозначно цей чоловік підкорив моє серце та розширив уяву як мінімум на один всесвіт під назвою Дискосвіт.

 

Тоня Старовойт



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

15.05.2025|10:47
Літературний конкурс малої прози імені Івана Чендея оголосив довгі списки 2025 року
14.05.2025|19:02
12-й Чілдрен Кінофест оголосив програму
14.05.2025|10:35
Аудіовистава «Повернення» — новий проєкт театру Франца Кафки про пам’ять і дружбу
14.05.2025|10:29
У Лондоні презентували проєкт української військової поезії «Збиті рими»
14.05.2025|10:05
Оливки у борщі, риба зі щавлем та водка на бузку: у Луцьку обговорювали і куштували їжу часів Гетьманщини
14.05.2025|09:57
«Основи» видають першу повну збірку фотографій з однойменної мистецької серії Саші Курмаза
09.05.2025|12:40
У Києві презентують поетичну збірку Сергія «Колоса» Мартинюка «Політика памʼяті»
09.05.2025|12:34
Вірші Грицька Чубая у виконанні акторів Львівського театру імені Франца Кафки
07.05.2025|11:45
Meridian Czernowitz видає першу поетичну книжку Юлії Паєвської (Тайри) – «Наживо»
07.05.2025|11:42
Місця та біографії, які руйнує Росія. У Києві презентують книжку «Контурні карти пам’яті»


Партнери