
Re: цензії
- 14.05.2025|Валентина Семеняк, письменницяМіцний сплав зримої краси строф
- 07.05.2025|Оксана ЛозоваТе, що «струною зачіпає за живе»
- 07.05.2025|Віктор ВербичЗбиткування над віршами: тандем поета й художниці
- 07.05.2025|Ігор ЧорнийЖиття на картку
- 28.04.2025|Ігор ЗіньчукЗаборонене кохання
- 24.04.2025|Вероніка Чекалюк, науковець, кандидат наук із соціальних комунікацій«До співу пташок» Олега Кришталя як наука одкровення
- 21.04.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук, Уповноважений із захисту державної мовиДжерела мови російського тоталітаризму
- 18.04.2025|Ігор ЗіньчукРоман про бібліотеку, як джерело знань
- 18.04.2025|Валентина Семеняк, письменницяЗа кожним рядком – безмежний світ думок і почуттів
- 12.04.2025|Андрій СодомораІ ритмів суголосся, й ран...
Видавничі новинки
- Тетяна Висоцька. «Увага, ти в ефірі!»Книги | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Насіння кмину»Книги | Буквоїд
- Тетяна Трощинська. «Любов не минає. Щоденник мами, що втратила сина»Проза | Буквоїд
- Петро Панч. «Голубі ешелони»Проза | Буквоїд
- Олександр Клименко. "Метапрозорість"Книги | Буквоїд
- Семенова Юлія. "Well Done"Книги | Буквоїд
- Микола Мартинюк. «Розбишацькі рими»Дитяча книга | Буквоїд
- Ніна Горик. «Дорога честі»Книги | Буквоїд
- Еліна Заржицька. «Читанка-ЧОМУчка». 7+Дитяча книга | Буквоїд
- Мистецтво творення іміджу.Книги | Дарина Грабова
Літературний дайджест
7 книг про космос
Всесвіт вже десятки років є джерелом натхнення для письменників-фантастів. Пригадуємо найкращі твори про космос у нашій найбільш неземній добірці.
Енді Вейр «Артеміда»
Про книгу
Люди вже освоїли Місяць. Багато хто мріє потрапити на супутник Землі. Одні вважають Місяць екзотикою, інші — домом. Джаз належить до людей другої категорії. Головна героїня знає, яке складне життя на супутнику Землі — їй доводиться тяжко працювати зранку до вечора, щоб назбирати грошей на свою кватиру. Одного разу дівчині підвертається складна, не зовсім законна, але гарно оплачувана робота. Джаз береться за справу, навіть не підозрюючи, що саме з цього моменту потрапить у сплетіння політичних інтриг, наразивши на небезпеку і себе, і близьких їй людей.
Про автора
Енді Вейр — американський письменник. Захоплюється фізикою та історією космосу. Письменницьку діяльність поєднує з роботою програміста. Став відомим після публікації роману «Марсіянин».
Артур Кларк «2001: Космічна Одіссея»
Про книгу
Перша частина тетралогії «Моноліт». Люди вже опанували космічні польоти і вільно пересуваються різними об’єктами. 2001 року з’явилася інформація про вражаючий ідеальний чорний моноліт, знайдений на кратері Тіхо. Сонячне світло змусило об’єкт прокинутися. Люди спіймали сигнали від моноліта. На розвідку до кілець Сатурну відправлено корабель «Діскавері», яким керує капітан Девід Боумен. Одна із особливостей космічного корабля — бортовий комп’ютер, тобто штучний інтелект, який чомусь запрограмований брехати.
Про автора
Артур Кларк — британський письменник, учений, футуролог і винахідник. Отримав лицарське звання від королеви Єлизавети II. Разом із Айзеком Азімовим і Робертом Гайнлайном входить до «великої трійки» наукових фантастів. На його честь названа гора Кларк на супутнику Плутона — Хароні.
Френк Герберт «Дюна»
Про книгу
Арракіс — єдине місце, де можна знайти прянощі, які відкривають людям великі можливості. Ця непривітна пустеля, відома також як Дюна, стає епіцентром серйозної боротьби за владу після того, як Імператор забрав правляче звання у дому Харконненів і віддав його Атрідам. Харконнени не збираються так просто здаватися, оскільки контроль над прянощами — це контроль над Всесвітом.
Про автора
Френк Герберт — американський письменник-фантаст, журналіст, фотограф, книжковий рецензент, лектор, новеліст і екологічний консультант. Його цикл «Хроніки Дюни» став найбільшим бестселером серед усіх науково-фантастичних романів.
Станіслав Лем «Соляріс»
Про книгу
Доктор Кріс Кельвін вирушає на дослідницьку станцію «Соляріс». В учасників космічної експедиції почалися психологічні проблеми, у вирішенні яких має допомогти спеціаліст. З одного боку, головний герой розповідає про своє перебування на дослідницькій станції, а з іншого — про дослідження ним нової планети, що стало можливим завдяки бібліотеці, розміщеній на борту «Соляріса».
Про автора
Станіслав Лем — польський письменник-фантаст. Автор 16 романів. Писав також повісті, оповідання й філософські притчі. Став рекордсменом серед усіх польських письменників по кількості перекладених творів на інші мови.
Ден Сіммонс «Гіперіон»
Про книгу
Гіперіон — провінційна планета, яка, здавалося б, нікого не мала цікавити. Однак тут розташовані Гробниці часу, що порушують закони гравітації й приманюють до себе багатьох мандрівників. Саме туди вирушить дивна команда, до складу якої входять військовий, католицький священник, поет, дипломат, філософ, тамплієр і приватний детектив. У кожного з них свої інтереси, та від когось із них може залежати доля багатомільярдного населення 200 планет, штучних інтелектів і представників постлюдської раси. Після цієї подорожі провінційна планета Гіперіон стане центром політичних інтриг.
Про автора
Ден Сіммонс — американський письменник-фантаст, викладач літератури. Автор всесвітньовідомої тетралогії «Пісні Гіперіона». П’ятикратний володар премії «Локус». Нагороджений також премією Гюґо. Твори письменника видають у 27 країнах.
Айзек Азімов «Фундація»
Про книгу
Перша книга трилогії «Фундація». Галактична Імперія близька до повного занепаду. Людей чекає тисячоліття безперестанної війни та варварства. Усі розуміють, що намагатися зупинити занепад вже занадто пізно, але психоісторик Гарі Селдон вважає, що руйнівний період можна скоротити. Чоловік пропонує Імператору створили скарбницю, в якій будуть зберігатися людські надбання. План спрацьовує, але, як часто буває, відновленню і подальшому розвитку суспільства перешкоджають дві речі — гроші та боротьба за владу. Єдина надія людства — послідовники Селдона, які матимуть честь (або покарання) — змінити хід історії.
Про автора
Айзек Азімов — американський письменник, один із найвідоміших авторів наукової фантастики, професор Бостонського університету. Відомий популяризатор науки. Мав докторську ступінь із хімії. Автор понад 500 книг — від романів до наукових досліджень.
Роберт Гайнлайн «Чужинець на чужій землі»
Про книгу
Майк народився під час першої експедиції людей на Марс. Так склалося, що хлопчик залишився єдиною людиною на «червоній планеті». Головний герой став «космічним Мауглі», якого виховували марсіани. На рідну планету Майк повернувся через 20 років і відразу став потенційним ворогом для влади. Хлопець володіє надзвичайними здібностями, які дозволяють йому змінити Землю на краще, однак після втечі із закритої лікарні головний герой розуміє, що його місія надзвичайно складна, бо як можна боротися за добро, якщо постійно доводиться переховуватися від зла?
Про автора
Роберт Гайнлайн — американський письменник, один із найвідоміших та найвпливовіших фантастів. Семикратний володар премії Гюґо і перший літератор, який отримав цю премію за п’ять романів. Гайнлайна називають «деканом письменників-фантастів». Він став першим професійним письменником-фантастом у США. На його честь названі кратер і астероїд на Марсі.
Сергій Завалко
Коментарі
Останні події
- 14.05.2025|19:0212-й Чілдрен Кінофест оголосив програму
- 14.05.2025|10:35Аудіовистава «Повернення» — новий проєкт театру Франца Кафки про пам’ять і дружбу
- 14.05.2025|10:29У Лондоні презентували проєкт української військової поезії «Збиті рими»
- 14.05.2025|10:05Оливки у борщі, риба зі щавлем та водка на бузку: у Луцьку обговорювали і куштували їжу часів Гетьманщини
- 14.05.2025|09:57«Основи» видають першу повну збірку фотографій з однойменної мистецької серії Саші Курмаза
- 09.05.2025|12:40У Києві презентують поетичну збірку Сергія «Колоса» Мартинюка «Політика памʼяті»
- 09.05.2025|12:34Вірші Грицька Чубая у виконанні акторів Львівського театру імені Франца Кафки
- 07.05.2025|11:45Meridian Czernowitz видає першу поетичну книжку Юлії Паєвської (Тайри) – «Наживо»
- 07.05.2025|11:42Місця та біографії, які руйнує Росія. У Києві презентують книжку «Контурні карти пам’яті»
- 07.05.2025|11:38У Києві відбудеться презентація книги «Усе на три літери» журналіста й військовослужбовця Дмитра Крапивенка