Re: цензії

16.04.2021|Ігор Зіньчук
Як віднайти спокій душі?: Секрети мислителя античності
12.04.2021|Юрій Хмелевський
«Я збудую свій храм…»
10.04.2021|Роман Ткаченко, Київ
Розкоші і злидні Кремнієвої долини
06.04.2021|Василь Кузан
Щупальця поміж душами
04.04.2021|Валентина Семеняк, письменниця
Чому Бог посилає на Землю поетів?
03.04.2021|Тетяна Дігай, Тернопіль
Новий роман Ніни Фіалко
03.04.2021|Тетяна Качак, м. Івано-Франківськ
Повісті Олександра Гавроша – ключ до розуміння нашої історії та національних героїв
Французький “Шоколад” британської письменниці
29.03.2021|Ігор Фарина, член НСПУ
Шукання квітів в полині густющім
29.03.2021|Петро Шкраб’юк, доктор історичних наук, член НСЖУ, НСПУ
210 подяк Богданові Дячишину
Головна\Події\Культура

Події

22.02.2021|19:59|Буквоїд

Флешмоб #Українка150 та онлайн-дискусія до 150-річчя Лесі Українки

25 лютого виповнюється 150 років з дня народження поетки, культурної діячки та перекладачки Лесі Українки. З цієї нагоди Український ПЕН запускає флешмоб у соцмережах, покликаний привернути увагу до постаті Лариси Косач та актуалізувати її творчість. Флешмоб триватиме з 22 до 28 лютого.

ЯК УЗЯТИ УЧАСТЬ:
1. Записати на відео власне прочитання улюблених рядків із поезій, драматичних творів чи листів Лесі Українки. Обрати фрагмент для читання ви можете за цим посиланням (https://bit.ly/3i8S0tD) або на власний розсуд із доробку авторки. Приклади відео (Сергій Жадан, Мирослав Маринович, Андрій Курков): http://bit.ly/2NMfrOT
2. Опублікувати його на вашій сторінці у Facebook чи Instagram.
3. Додати хештег #Українка150 та позначити
PEN Ukraine
.
4. Записане відео також надішліть, будь ласка, на нашу адресу: ukraine.pen@gmail.com
 

Також 25 лютого о 19:00 відбудеться онлайн-дискусія до 150-річчя Лесі Українки під назвою "Що сьогодні промовляє до нас Леся Українка і що б сказала Лариса Косач-Квітка?"

Учасники дискусії: літературознавиця Тамара Гундорова, філософ та письменник Володимир Єрмоленко, письменниця та перекладачка Оксана Луцишина, філософ та письменник Тарас Лютий, співачка Галина Тельнюк. Модеруватиме зустріч письменниця та журналістка Олена Гусейнова.

В останній дії "Лісової пісні" Мавка вірить у те, що до неї "будуть приходити люди, / вбогі й багаті, веселі й сумні, / радощі й тугу нестимуть мені, / їм промовляти душа моя буде". Що ж промовляє до сучасного читача або глядача "душа" Мавки і що хотіла сказати нам сама Лариса Косач-Квітка?

“Канонічний образ письменниці Лесі Українки і життя Лариси Косач-Квітки існують ніби у двох площинах, – зазначає літературознавиця, докторка філологічних наук, членкиня-кореспондентка НАН України Тамара Гундорова. – Прибране ім’я створило свою ідентичність, біографія розчинилася в міфі, суб´єктивність заховалася за масками. Чи не стало ім’я щитом для авторки і чи потрібно нам сьогодні прориватися до того, що вона ховала? Як входила письменниця у ХХ вік і які застереження лишила нам? Як відповісти на питання про любов, силу, владу, про жертву і право промовляти, які поставила перед нами Леся Українка?”

Учасники дискусії спробують поговорити про голоси та імена Лариси Косач-Квітки,  вчитатися в послання та зрозуміти інтелектуальні виклики великої поетки, та головне – поговорити про те, що ж робить її такою суголосною нашій сучасності.

Долучитися до онлайн-дискусії можна буде на Facebook-сторінках PEN Ukraine та видання Тиждень.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери