Інфотека - письменники

Кононович Леонід

Письменник, літературний перекладач з французькою та нідерландської мов

Народився та живе на Київщині. За часів СРСР навчався в Київському університеті, звідки був виключений за «небажання вивчати історію Комуністичної партії», та у Київському педагогічному інституті, звідки також був виключений за правозахисну діяльність.

Кононович переклав на українську твори Альбера Камю, Еміля Дюркгайма, Моріса Бланшо, Жана Бодріяра, Антуана де Сент-Екзюпері та ін. 

Автор роману «Тема для медитації» (2004), новели «Повернення» (2004), мікророману «Зимова казка» (2004), новели-есе «Дерево» (2008), циклу підліткових романів у жанрі історичного фентезі та низки кримінальних романів, після написання яких критики охрестили письменника «батьком українського кримінального роману». Одним з головних персонажів цих кримінальних романів став пес письменника — Більбонський, який нерідко складав своєму господареві компанію, розпиваючи з ним коньяк. 

Роман Леоніда Кононовича «Тема для медитації» став найбільшою сенсацією в жанрі психологічної белетристики. Це рідкісний випадок, коли опінії українських читачів і літературних критиків цілком співпали. Завдяки Леоніду Кононовичу в українських літературних колах виник термін «посткатастрофна проза» — саме так критики визначили жанр роману «Тема для медитації», адже нічого подібного на цей твір в українській літературі досі не було. Критики охрестили роман «Тема для медитації» «одним із перших епічних романів у всій українській літературі взагалі». 

Лауреат Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» (2005).Партнери