
Електронна бібліотека/Публіцистика
- АРМІЙСЬКІ ВІРШІМикола Істин
- чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
- напевно це найважче...Анатолій Дністровий
- хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
- знає мене як облупленого...Анатолій Дністровий
- МуміїАнатолій Дністровий
- Поет. 2025Ігор Павлюк
- СучаснеІгор Павлюк
- Подорож до горизонтуІгор Павлюк
- НесосвітеннеІгор Павлюк
- Нічна рибалка на СтіксіІгор Павлюк
- СИРЕНАЮрій Гундарєв
- ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕЮрій Гундарєв
- Я, МАМА І ВІЙНАЮрій Гундарєв
- не знаю чи здатний назвати речі які бачу...Анатолій Дністровий
- активно і безперервно...Анатолій Дністровий
- ми тут навічно...Анатолій Дністровий
- РозлукаАнатолій Дністровий
- що взяти з собою в останню зимову мандрівку...Анатолій Дністровий
- Минала зима. Вона причинила вікно...Сергій Жадан
- КротовичВіктор Палинський
- Львівський трамвайЮрій Гундарєв
- Микола ГлущенкоЮрій Гундарєв
- МістоЮрій Гундарєв
- Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
- Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
- Сонячний хлопчикВіктор Палинський
- де каноє сумне і туманна безмежна ріка...Анатолій Дністровий
- Любити словомЮрій Гундарєв
- КульбабкаЮрій Гундарєв
- Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
- Закрите небоЮрій Гундарєв
- БезжальноЮрій Гундарєв
Після нагородження орденом Ярослава Мудрого Геннадія Півняка, академік НАН України, Герой України Петро Тимофійович Тронько, поздоровивши колегу, сказав, що високу державну нагороду ректор НГУ заслужив самовідданою працею в розвитку науки, вихованні висококваліфікованих кадрів для нашої Української держави. Ці слова – віддзеркалення життя керівника гірничого.
Такі якості може мати тільки добра, щира людина. А ректор навіть помічає будь-які зміни в настрої своїх співробітників, і якщо в чиїхось очах бачить смуток, намагається його розвіяти. Чемний з жінками, щирий у своїх компліментах. Цей чоловік вміє відчувати і цінувати красу. Завжди вишуканий, інтелігентний у манерах. Приваблює своїм шармом, розумом і багатим внутрішнім світом. Від спілкування з ним стає тепліше на душі.
Любить зустрічі з творчими людьми. Щорік Новорічними святами він гостинно запрошує представників усіх засобів масової інформації до вузу. Для них Національний гірничий університет – це також Дім, а вони для ректора – друзі. Тож зустрівшись, говорять вже не про робочі питання, а про життя. Ще одна чудова традиція гірничого!
Дивовижний духовний світ старинного університету, розташованого у центрі Дніпропетровська, поряд із скарбницями Історичного музею ім. Д. Яворницького. У Домі почуваєш себе по-особливому. Тут освіта і наука не відмежовуються від цікавих знайомств із творчими талановитими людьми, а гармонійно поєднуються з безмежністю театрального мистецтва, живопису, літератури, історії… Так само, як і години напруженої роботи з дружньою розмовою ректора зі своїми колегами.
Президент Академії педагогічних наук України Василь Григорович Кремень добре знайомий з діяльністю Національного гірничого університету і його ректором. Геннадій Григорович говорить, що саме у нього перейняв правило: незважаючи на свій настрій чи стан здоров’я, працювати і допомагати усім, хто цього потребує. Хоча, на мою думку, така відповідальність – притаманна для них обох.
В одному інтерв’ю Василь Григорович сказав: «Університет має багату історію. Знайомлячись з освітянської картою Дніпропетровщини, звертаєш увагу на те, що декілька навчальних закладів беруть початок саме з нього. Згадаємо також і те, що освітянські та наукові нововведення у вищих школах України часто починаються саме з НГУ. Вуз за назвою гірничий, але по суті давно переріс свою назву, адже має свою потужну гуманітарну базу. Хотілося б відзначити ті позитивні чинники, які впливають на розвиток вузу. Серед них і спільні інститути з Національною академією наук, Академією педагогічних наук, Міністерством освіти і науки України. У цьому вбачаю велику роль всього колективу університету і захоплююсь особистістю ректора, академіка НАН України Геннадія Півняка, якого щиро шаную і з яким товаришую тривалий час. Четверть століття він очолює свою альма-матер і разом зі своїми колегами, творить його авторитетним у світі науковим центром з проблем вугільної електроенергетики, систем автоматизованого управління, екології та інформаційних технологій.
Керівник НГУ надзвичайно організована, талановита і віддана справі людина. Перебуваючи на посаді Міністра освіти і науки України прислухався і його думки, бо він – шанована особистість, користується авторитетом серед освітянсько-наукової громадськості України. Один з небагатьох ректорів, який після закордонних відряджень не тільки розповідав, що було цікавим, а й надавав детальний письмовий звіт, щоб можна було перечитати й зробити висновки навіть через тривалий час.
Напрацювання Національного гірничого університету важливі для освіти і науки держави. Тут готують справжніх фахівців, які йдуть в ногу з часом і добре розуміють сучасні вимоги. Хотілося б, щоб цей досвід переймали й інші навчальні заклади. Адже сьогодні не завжди усвідомлюють необхідність навчати людину – особистість і професіонала, враховуючи всі аспекти діяльності, що очікують молодого спеціаліста у майбутньому. Тим більше ми живемо в період, коли відбуваються постійні зміни. Тому, по-перше, потрібно зрозуміти, що таке освіченість. Адже це не просто вміння писати, читати або володіння певними навичками у тій чи іншій сфері, а наша здатність навчатися впродовж життя. Освічена людина та, для якої знання є основою не тільки професійної діяльності, а й громадської.
Інший напрям, що активно впроваджується у гірничому університеті – це формування самодостатньої інтелектуальної особистості, яка зуміє реалізувати себе в подальшому. Ми повинні забути про репресивну педагогіку і сформувати педагогіку толерантності та взаємоповаги. Тільки на цьому підґрунті зможемо побудувати справжнє демократичне суспільство. У гірничому створено усі умови для повноцінного розвитку людини. Тут постійно дбають про формування сучасних систем цінностей. Мене приємно вражає унікальне вміння ректора не йти на крайнощі, а шукати «золоту середину». Тому гармонія в освіті та науці – найвища цінність університету. Глибоко переконаний, що у цьому вузі завжди готуватимуть
Останні події
- 09.05.2025|12:40У Києві презентують поетичну збірку Сергія «Колоса» Мартинюка «Політика памʼяті»
- 09.05.2025|12:34Вірші Грицька Чубая у виконанні акторів Львівського театру імені Франца Кафки
- 07.05.2025|11:45Meridian Czernowitz видає першу поетичну книжку Юлії Паєвської (Тайри) – «Наживо»
- 07.05.2025|11:42Місця та біографії, які руйнує Росія. У Києві презентують книжку «Контурні карти пам’яті»
- 07.05.2025|11:38У Києві відбудеться презентація книги «Усе на три літери» журналіста й військовослужбовця Дмитра Крапивенка
- 06.05.2025|15:24«Читаємо ложками»: у Луцьку відбудеться перша зустріч літературно-гастрономічного клубу
- 06.05.2025|15:20Помер Валерій Шевчук
- 02.05.2025|13:48В’ятрович розкаже, як перемогли «велику вітчизняну» в Україні
- 01.05.2025|16:51V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» оголошує старт продажу квитків та імена перших учасників
- 01.05.2025|10:38В Ужгороді презентували «гуцул-фентезі» Олександра Гавроша