Електронна бібліотека/Публіцистика

Скрипіння сталевих чобіт десь серед вишень...Пауль Целан
З жерстяними дахами, з теплом невлаштованості...Сергій Жадан
Останній прапорПауль Целан
Сорочка мертвихПауль Целан
Міста при ріках...Сергій Жадан
Робочий чатСеліна Тамамуші
все що не зробив - тепер вже ні...Тарас Федюк
шабля сива світ іржавий...Тарас Федюк
зустрінемось в києві мила недивлячись на...Тарас Федюк
ВАШ ПЛЯЖ НАШ ПЛЯЖ ВАШОлег Коцарев
тато просив зайти...Олег Коцарев
біле світло тіла...Олег Коцарев
ПОЧИНАЄТЬСЯОлег Коцарев
добре аж дивно...Олег Коцарев
ОБ’ЄКТ ВОГНИКОлег Коцарев
КОЛІР?Олег Коцарев
ЖИТНІЙ КИТОлег Коцарев
БРАТИ СМІТТЯОлег Коцарев
ПОРТРЕТ КАФЕ ЗЗАДУОлег Коцарев
ЗАЙДІТЬ ЗАЇЗДІТЬОлег Коцарев
Хтось спробує продати це як перемогу...Сергій Жадан
Нерозбірливо і нечітко...Сергій Жадан
Тріумфальна аркаЮрій Гундарєв
ЧуттяЮрій Гундарєв
МузаЮрій Гундарєв
МовчанняЮрій Гундарєв
СтратаЮрій Гундарєв
Архіваріус (новела)Віктор Палинський
АРМІЙСЬКІ ВІРШІМикола Істин
чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
знає мене як облупленого...Анатолій Дністровий
Завантажити

талановитих фахівців».
Слова Василя Кременя - ще одне підтвердженням того, що структура і діяльність будь-якого навчального закладу залежить саме від особистих якостей керівника. Університет – це частина життя ректора, і яким буде його альма-матер, залежить, насамперед, від нього. Заходите у цей Дім і відразу відчуваєте світосприйняття тих, хто сповнює життя вузу мудрістю і щирістю свого серця. Серця, що б’ється в унісон з кожним хто пізнає в цій будівлі Істину.
Пригадую, як прочитати лекцію молоді завітав депутат Верховної Ради України Юрій Єхануров. Відомий своєю діяльністю на посаді голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації, а потім Прем’єр-міністра України. Раніше, на жаль, він не був близько знайомий з роботою університету, хоча самого Геннадія Півняка знав давно. Цього разу ознайомився і зі структурою гірничого. Від керівника, який має дивовижний дар зачаровувати та закохувати в життя вузу, дізнався про історію будівлі. Відразу виникло порозуміння і наостанок ректор жартома додав: «Ми володіємо гіпнозом, тому не дивуйтеся, якщо сумуватиме за нашим вузом. Краще приїздіть частіше»! Він справді притягує до себе добром, дає безцінні знання, які вкладає у розвиток НГУ.
Спокій і впевненість були в очах Юрія Єханурова. Мабуть, так людина почуває себе тільки вдома, залишаючи усі турботи за дверима. Тепло сприйняли його і студенти. Мудрого політика – цікаво слухати. Він чітко визначає сильні і слабкі сторони економіки держави, пропонує розумні шляхи виходу зі складних ситуацій, а головне, не живе ілюзіями. Для молоді такі лекції надзвичайно корисні. З телеекранів навряд чи почуєш такі щирі слова й поради.
Під час спілкування відчувалася довіра, а на завершення зустрічі Юрій Іванович додав: «Дніпропетровськ для мене став рідним містом, яке зачаровує, а сьогодні мене приємно вразило знайомство з гірничим університетом – частиною його багатої і цікавої історії. Часто буваю у багатьох вузах України, але вони не завжди залишають таку радість на душі, як гірничий. Це старовинний заклад, де зуміли зберегти прекрасні традиції і мудрість усіх його поколінь.
Вважаю, що майбутнє науки і освіти саме за такими самостійними різногалузевими вузами з серйозною фундаментальною базою, як НГУ. Цей навчальний заклад є конкурентоспроможним з провідними європейськими вузами. У ньому навчають не тільки професійно працювати, а й жити по совісті. А це – головне для випускників. Надзвичайно приємно перебувати у стінах цього чудового вузу, в якому напрочуд цікаве різнобічне життя».
Такою була лекція і такою ж незабутньою – зустріч. А незабутня, тому що той, хто відвідав НГУ, залишається в його серці назавжди. Повірте, тут уміють цінувати розум, щирість і талант. Коли я відвідала музей історії Національного гірничого університету, зрозуміла, як колектив вузу дбайливо зберігає пам’ять про кожного, хто збагатив душу Дому. А істинне багатство – духовне…
Музей НГУ – унікальний. У ньому – велична історія будівлі, яка дихає прозорістю повітря і живе сонячним світлом. Українська письменниця, голова Дніпропетровської обласної організації Спілки письменників України, шановна гостя вузу Леся Степовичка в одному зі своїх нарисів пише: «Коли потрапляєш до коридорів найстарішого навчального закладу нашого міста, вражає особлива духовна атмосфера, до якої додають і висота стель зі старовинною ліпниною, і широта вікон, які щедро вхлюпують світло небесне в приміщення, і галерея портретів видатних людей, якими пишається вуз, і шляхетна просторість коридорів та учбових аудиторій, що виблискують чистотою та доглянутістю, і рідна українська наша мова, якою тут не тільки читають лекції, але й послуговується на всяк день більшість (так і хотілося б сказати: усі), починаючи з самого пана Ректора. Розмовляти державною мовою – ознака доброго тону в НГУ. Говорять про особливу енергетику цього Дому, що дає наснагу кожному, хто хоч раз переступив його поріг».
У гірничому університеті є ще одна незвичайна відмінність. Коли заходиш сюди, завмираєш на місці, насолоджуючись спокоєм і гармонією. Відчуваєш, як серце розквітає любов’ю до всього світу. У такі хвилини виникає бажання залишитися тут назавжди… Потім вже починаєш знайомитися із 47 спеціальностями університету за 22 напрямами, вивчати його структуру, обирати і… ще більше захоплюватися. А після зустрічі з ректором Геннадієм Півняком – всі сумніви зникають… Якщо потрапив у НГУ, відчуваєш, що це – доля, яка подарувала справжнього Вчителя. Він докладає багато зусиль, щоб не розчарувати студентів, які після закінчення школи часто опиняються на роздоріжжі. Сприйняття освіти змінюється у кожного, хто стає студентом гірничого. Бо тут вчать не автоматичному запам’ятовуванню навчального матеріалу, предмету й розв’язанню задач, а розумінню світу, своєї спеціальності й поставленої перед собою мети. У Домі, для того хто прагне знань, розкривається Істина життя. Вона пов’язана насамперед з історією вузу, діяльністю талановитих видатних вчених, які

Останні події

01.07.2025|21:38
Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
01.07.2025|18:02
Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
01.07.2025|08:53
"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
01.07.2025|08:37
«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
01.07.2025|08:14
Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
01.07.2025|06:34
ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року
01.07.2025|06:27
Українська письменниця Євгенія Кузнєцова у лонглисті престижної премії Angelus
29.06.2025|13:28
ВСЛ оголосило передзамовлення на книжку Юлії Чернінької "Бестселер у борг"
26.06.2025|19:06
Дмитро Лазуткін став лауреатом літературної премії імені Бориса Нечерди
26.06.2025|14:27
Роман, що повертає емпатію: у Луцьку вийшла книжка Костянтина Коверзнєва


Партнери