Електронна бібліотека/Публіцистика

Скрипіння сталевих чобіт десь серед вишень...Пауль Целан
З жерстяними дахами, з теплом невлаштованості...Сергій Жадан
Останній прапорПауль Целан
Сорочка мертвихПауль Целан
Міста при ріках...Сергій Жадан
Робочий чатСеліна Тамамуші
все що не зробив - тепер вже ні...Тарас Федюк
шабля сива світ іржавий...Тарас Федюк
зустрінемось в києві мила недивлячись на...Тарас Федюк
ВАШ ПЛЯЖ НАШ ПЛЯЖ ВАШОлег Коцарев
тато просив зайти...Олег Коцарев
біле світло тіла...Олег Коцарев
ПОЧИНАЄТЬСЯОлег Коцарев
добре аж дивно...Олег Коцарев
ОБ’ЄКТ ВОГНИКОлег Коцарев
КОЛІР?Олег Коцарев
ЖИТНІЙ КИТОлег Коцарев
БРАТИ СМІТТЯОлег Коцарев
ПОРТРЕТ КАФЕ ЗЗАДУОлег Коцарев
ЗАЙДІТЬ ЗАЇЗДІТЬОлег Коцарев
Хтось спробує продати це як перемогу...Сергій Жадан
Нерозбірливо і нечітко...Сергій Жадан
Тріумфальна аркаЮрій Гундарєв
ЧуттяЮрій Гундарєв
МузаЮрій Гундарєв
МовчанняЮрій Гундарєв
СтратаЮрій Гундарєв
Архіваріус (новела)Віктор Палинський
АРМІЙСЬКІ ВІРШІМикола Істин
чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
знає мене як облупленого...Анатолій Дністровий
Завантажити

Державні премії України в галузі науки і техніки. Також засновано нові інститути, на базі яких проводяться важливі розробки для країни.
Існує твердження, що в надрах землі запасів вугілля для видобутку вистачить на 400 років. Тож університет також має як мінімум 400 років для підготовки фахівців, що займатимуться цією важливою справою. Окрім того, гірничий приділяє велику увагу видобутку та переробці інших корисних копалин, якими так багата Україна. У нас здебільшого металургійна держава, що потребує висококваліфікованих спеціалістів, а в НГУ навчають справжніх професіоналів. Це шостий технічний університет у країні, який здобув почесний статус Національного, а сьогодні – визнаний у всьому світі".
Справді, гірнича справа завжди буде для України однією із найпотужніших ланок. Але проблеми, що призводять економіку країни до нестабільності, залишаються ще не розв’язаними. Вони пов’язані з енергетикою, роботою по видобутку вугілля й створенням нових технологій. Як налагодити функціонування паливно-енергетичного комплексу? Геннадій Півняк вважає, що це актуальне питання не тільки для держави, а й гірничого університету.
На базі НГУ створено три інноваційних навчально-науково-виробничих комплекси – «Енергія», «Вугілля», «Машинобудування» – на основі угод між вузом, підприємствами та бізнесом. Студенти, які навчаються за розробленими програмами – майбутні фахівці у сфері інформаційних технологій, телекомунікацій, електроенергетики, автоматизованого електроприводу й економіки. На мою думку, університет вийшов на рівень, коли здатен радити посадовцям, у якому напрямі потрібно рухатися для того, щоб мати енергетичну незалежність й розвинену економіку, і в той же час давати молоді необхідні знання для здійснення цих завдань.
Вміння відчувати сучасність, мабуть, є справжньою нагородою Геннадія Григоровича за його людяність, порядність і наполегливість. Є ще один цікавий факт – в Уряді змінюються на посадах Міністри і, як правило, тільки вони починають виконувати свої обов’язки на їх місця призначають інших. Ректор НГУ ніколи не зраджує добропорядних, розумних людей. Серед них – Микола Сафонович Сургай. Він був Міністром вугільної промисловості й більше ніж півстоліття свого життя віддав розвитку цієї галузі. Один з небагатьох професіоналів, які допомагають розбудові держави. Для керівника гірничого – щира людина із «золотим» серцем. Його поради неодноразово допомагали знаходити правильне рішення. Він - почесний професор НГУ.
Усього за декілька хвилин спілкування зі мною Микола Сафонович довів, що вугілля – головний енергоносій України, і тільки завдяки йому можна стати енергетично незалежною країною. Атомна енергетика, як би цього не бажали, не зможе зайняти передове місце, адже її використання не таке надійне, як твердопаливне.
"Звичайно, вугільна промисловість має не такий сильний потенціал, як колись. Фахівців цієї галузі готують недостатньо й не завжди якісно. Тому я вважаю, що Національний гірничий університет – справжня кузня кадрів, здатних розв’язувати найскладніші питання, пов’язані з енергетикою, впроваджувати нові технології і розуміти потреби сучасності".
Микола Сургай ще багато розповідав про енергетичне багатство України – вугілля, про спільні проекти з НГУ. Не один десяток років їх поєднує спільна праця. І коли я запитала, яким він бачить керівника гірничого, посміхнувся і відповів:
"Я завжди повторюю, що три хліба врятують людство. Перший – хліб насущний, другий – хліб промисловості, тобто вугілля, і третій – хліб духовний. Коли людина духовно багата, її праця безцінна. Таким є Геннадій Григорович. Він володіє великим мистецтвом пізнавати людей і вести їх за собою. Мене захоплює його чудова команда професіоналів. Кожному з них можна без сумніву доручити найважливіше завдання й бути впевненим у його ефективному виконанні".
Першого вересня, на двадцять п’ятий День знань для ректора НГУ, зустрітись з першокурсниками гірничого завітав міністр оборони Анатолій Гриценко. Він щиро радів спілкуванню з новими студентами, які цікавилися майбутнім української армії, ставили виважені запитання.
«Мені сподобався порядок університету, технічне оснащення аудиторій, настрій студентів, які сміливо дивляться у майбутнє. Переконаний, що молодь буде кращою за нас, досягне більшого».
«Я також задоволений нашим поповненням, – додав Геннадій Півняк. – Під час урочистої посвяти у студенти побачив перед собою серйозних молодих людей, які насправді прийшли в університет з великим бажанням одержати якісну вищу освіту. Під час зустрічі з міністром був приємно вражений тим, як уважно слухали високого гостя наші вихованці. Покладаю надію, що й надалі першокурсники з такою відмінною дисципліною не матимуть труднощів у навчанні. Адже організованість та відповідальність – запорука успіху у будь-якій справі».
Міністр оборони Анатолій Гриценко відзначив, що у 2007 році лише шістьом військовим кафедрам вищих навчальних закладів України надане право на підготовку студентів. Серед них

Останні події

01.07.2025|21:38
Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
01.07.2025|18:02
Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
01.07.2025|08:53
"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
01.07.2025|08:37
«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
01.07.2025|08:14
Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
01.07.2025|06:34
ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року
01.07.2025|06:27
Українська письменниця Євгенія Кузнєцова у лонглисті престижної премії Angelus
29.06.2025|13:28
ВСЛ оголосило передзамовлення на книжку Юлії Чернінької "Бестселер у борг"
26.06.2025|19:06
Дмитро Лазуткін став лауреатом літературної премії імені Бориса Нечерди
26.06.2025|14:27
Роман, що повертає емпатію: у Луцьку вийшла книжка Костянтина Коверзнєва


Партнери