Re: цензії

27.06.2025|Ірина Фотуйма
"Коні не винні" або Хроніка одного щастя
26.06.2025|Михайло Жайворон
Житомирський текст Петра Білоуса
25.06.2025|Віктор Вербич
Про що промовляють «Вартові руїни» Оксани Забужко
25.06.2025|Ігор Зіньчук
Бажання вижити
22.06.2025|Володимир Даниленко
Казка Галини Пагутяк «Юрчик-Змієборець» як алегорія про війну, в якій ми живемо
17.06.2025|Ігор Чорний
Обгорнена сумом смертельним душа моя
13.06.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
Звичайний читач, який став незвичайним поетом
12.06.2025|Ігор Зіньчук
«Європейський міст» для України
07.06.2025|Ігор Чорний
Сни під час пандемії
03.06.2025|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Каміння не мовчить: контур герменевтики
Головна\Новини\Історія/Культура

Новини

18.10.2016|11:36|Буквоїд

Альманах «Афонська спадщина»

Новий випуск (№№ 3 – 4) наукового альманаху «Афонська спадщина» («The Athonite Heritage») вийшов в світ у рамках видавничих проектів Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні (МІАСУ).

Видання унікальне тим, що на його сторінках вперше українські і закордонні дослідники намагаються ретельно розглянути історію взаємовідносин України і країн Центрально-Східної Європи зі світовим центром православного чернецтва і містицизму на Афоні.

До альманаху увійшли матеріали проведених Міжнародним інститутом афонської спадщини в Україні наукових конференцій в Києві (2015) та Чернігові (2014 г.). Зокрема, тут міститься понад 30 наукових статей і досліджень різних авторів з Греції, України, Росії, Італії, Сербії, Словенії, а також Святої Гори Афон. Кількість сторінок - 360, є велика кількість ілюстрацій.

У збірнику особлива увага приділяється ролі та значенню Афона, його традицій і спадщини у формуванні самобутньої вітчизняної духовності і культури, а також зародженню давньоруського чернецтва на Святій Горі, його зв´язкам з Київською Руссю і слов´янським світом.

Видання приурочене до 1000-річчя давньоруського чернецтва на Святій Горі Афон. Відкривається альманах вітальним словом 101-річного ігумена Афонського Свято-Пантелеймонівського монастиря схіархімандрита Ієремії (Альохіна), який незадовго до своєї кончини благословив вихід чергового випуску альманаху.

Головний редактор альманаху – директор Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні Шумило Сергій Вікторович.

Альманах розрахований як на науковців, викладачів, священнослужителів, студентів, аспірантів, так і всіх, хто цікавиться церковною історією і афонскою спадщиною. Рекомендований до друку Вченою радою Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка та Рецензійною комісією Української Православної Церкви.

До складу редакційної колегії альманаху входять: професор Оксфордського університету, митрополит Діоклійський Калліст Уер (Оксфорд, Великобританія); ректор Київської духовної академії і семінарії, митрополит Антоній Паканич (Київ, Україна); директор Інституту археології НАНУ, д.і.н., академік НАНУ П. П. Толочко (Київ, Україна); член-кореспондент Афінської академії, д.і.н., професор А.-Е. Тахіаос (Салоніки, Греція); старший науковий співробітник Оксфордського центру візантійських досліджень, відповідальний секретар Міжнародного товариства «Friends of Mount Athos» д-р Грехем Спік (Оксфорд, Великобританія); директор Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні С. В. Шумило (Київ, Україна), та інші.

Афонское наследие: Научный альманах («The Athonite Heritage», a Scholar´s Anthology). Вып. 3 – 4. Киев – Чернигов: Издание Международного института афонского наследия в Украине, 2016. – 360 с.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери