
Re: цензії
- 28.04.2025|Ігор ЗіньчукЗаборонене кохання
- 24.04.2025|Вероніка Чекалюк, науковець, кандидат наук із соціальних комунікацій«До співу пташок» Олега Кришталя як наука одкровення
- 21.04.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук, Уповноважений із захисту державної мовиДжерела мови російського тоталітаризму
- 18.04.2025|Ігор ЗіньчукРоман про бібліотеку, як джерело знань
- 18.04.2025|Валентина Семеняк, письменницяЗа кожним рядком – безмежний світ думок і почуттів
- 12.04.2025|Андрій СодомораІ ритмів суголосся, й ран...
- 06.04.2025|Валентина СеменякЧитаю «Фрактали» і… приміряю до себе
- 05.04.2025|Світлана Бреславська, Івано-Франківськ«Ненаситність» Віткація
- 30.03.2025|Ігор ЧорнийЛікарі й шарлатани
- 26.03.2025|Віталій КвіткаПісня завдовжки у чотири сотні сторінок
Видавничі новинки
- Петро Панч. «Голубі ешелони»Проза | Буквоїд
- Олександр Клименко. "Метапрозорість"Книги | Буквоїд
- Семенова Юлія. "Well Done"Книги | Буквоїд
- Микола Мартинюк. «Розбишацькі рими»Дитяча книга | Буквоїд
- Ніна Горик. «Дорога честі»Книги | Буквоїд
- Еліна Заржицька. «Читанка-ЧОМУчка». 7+Дитяча книга | Буквоїд
- Мистецтво творення іміджу.Книги | Дарина Грабова
- Еліна Заржицька. «Читанка-ЧОМУчка»Дитяча книга | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Торф»Книги | Буквоїд
- Вийшла антологія української художньої прози «Наша Перша світова»Книги | Іванка Когутич
Літературний дайджест
Завдання №1 — стати щасливими. Мотиваційні книжки і челенджі
Скажіть, ви часто починаєте нове життя з понеділка? Плануєте закріпити корисні звички, стати добрішим, спортивнішим і продуктивнішим? Зазвичай сили волі вистачає на кілька днів, а потім ми відволікаємося, лінуємося і знаходимо ряд причин, щоб не продовжувати вправ і занять. Дехто скептично ставиться до мотиваційних книжок, але якщо чемно дотримуватися інструкцій, а не просто читати, то відчуєте їхню магію сповна. Відкриваємо наступні видання, підшуковуємо підходящий рецепт і щасливішаємо крок за кроком.
Розанна Каспер «Велика книга 30-денних викликів. 60 програм формування звичок для кращого життя»
Письменниця і блогерка Розанна Каспер зосереджується у книжці на всіх аспектах життя: фізична активність, харчування, догляд за собою, медитації, продуктивність, творчість і саморозвиток, якісне спілкування. На перших сторінках розповідає як не відступати від задуманого і дотримуватися челенджу всі тридцять днів, наприклад, впроваждувати по одній зміні на місяць, продовжувати, коли напартачили, вірити в себе, планувати заздалегідь. Структура викладу, яскраве оформлення, підсилення активностей за допомогою застосунків, вебсайтів, книжок, які рекомендує авторка під відповідним розділом, — все це сприяє чіткому і злагодженому руху до якіснішого життя. А найголовніше, це дуже цікаво і драйвово, хочеться поділитися дієвими порадами з друзями та виконувати паралельно. Нові корисні звички завжди пригодяться!
Джулія Кемерон «Шлях митця»
Практичний курс Джулії Кемерон розрахований на три місяці й підійде не лише митцям, а й людям інших професій. Авторка розписує як вивільнити крок за кроком творчу енергію, оживити давні мрії і таланти. Щотижня читачі і читачки мають ходити на творчі побачення із собою, одразу після прокидання писати «ранкові сторінки», захищати свою внутрішню дитину і робити ряд простих, але дієвих завдань. Структуровані вправи, перевірка їхнього виконання, підбадьорливий голос письменниці за кадром, тематичні для кожного розділу цитати, приклади з життя Джулії та її оточення — підтримують і надихають. Майже два десятки років «Шлях митця» допомагає вийти із творчих криз тисячам людей, це справді ефективні поради, здатні зміцнити, змінити і зцілити.
Все, біжу синхронізуватися зі Всесвітом і відкопувати поховані мрії з Джулією Кемерон.
Елізабет Ґілберт «Велика магія. Творче життя без страху»
Відкривала книжку обережно, з думкою, що у «Великій магії» буде відчутно вплив «Шляху митця» Джулії Кемерон. Ще до того, як у письменниці з’явилися мільйони читачів в усьому світі, вона пройшла 12-тижневий курс і докорінно змінила життя. В процесі проходження завдань жінка наважилася бути собою, втілити кардинальні речі і написала бестселер «Їсти, молитися, кохати». Та «Велика магія» — зовсім інші історія і стиль викладу. Владно і ніжно Елізабет занурює в свої переживання, досвіди, теорії; текст не відпускає: ти погоджуєшся, сперечаєшся й аналізуєш. У кожного свої шляхи й результати творчого життя, але нами має рухати сміливість, а не страх, це й відрізняє творців від приземлених людей. Необов’язково стати чемпіоном чи лідером у тому, чим займаєшся, важливо просто робити те, що хочеш, відкинувши всі стереотипи. І тоді простір наповниться великою магією.
Кріс Барез-Браун «WAKE UP! (Прокидаємось!) або Як перестати жити на автопілоті»
Пасивне життя на автопілоті, механічні звички тримають нас у сонній задумі і «єдиний спосіб прокинутися — це навмисно пережити новий та різноманітний досвід у нашому житті, який буде провокувати загострене відчуття свідомості». Автор тестував свої експерименти на групах людей і відмітив позитивний вплив, головне, менше думати і більше діяти. Книжка інтерактивна, читачі можуть записувати свої враження, фіксувати відчуття і результати після кожного виконаного пункту. Як давно ви лазили по деревах, співали мантри, писали листа для дорогої людини? Завдання легко виконувати, вони нескладні, не вимагають багато часу, але дарують легкість і дитячу втіху.
Ґретхен Рубін «Проект Щастя»
Ця книжка з вами надовго, адже «Проект Щастя» — курс на весь рік. Якщо ви з тих, хто любить обережно і повільно втілювати задумане, не рубати з плеча, то курс Ґретхен Рубін ідеально сприятиме плавним змінам. Одного дня авторка усвідомила, що хороша робота, сім’я, друзі — не гарантують щастя, і вона часто перебуває у стані апатії та меланхолії. Письменниця «сидячи у людному автобусі зрозуміла дві речі: я не така щаслива, як могла би бути, і в житті моєму нічого не зміниться, якщо я не зміню цього сама».
Як стати щасливою? Ґретхен підійшла до справи конструктивно: перечитала й проаналізувала тематичні праці, із затятістю перфекціоністки склала заповіді і план на кожен місяць. Що з цього вийшло, вона детально і з гумором описує у звітах, ділиться лайфхаками і матеріалами наукових досліджень. Деякі завдання, як-от викидання мотлоху, пошук нових розваг, перегукуються з іншими порадниками, але водночас авторка зазначає, що треба шукати індивідуальні рецепти і дає набір базових знань.
Анна Луцюк
Додаткові матеріали
- Ех, панно Еммо, панно Еммо…
- За завданням гетьмана
- Василь Кузан: Найбільше захоплення викликав у мене роман Тані П’янкової “Чужі гріхи”
- Зеленський рекомендує на карантині читати Чака Паланіка та Оксаниу Забужко
- Анатолій Дністровий. «Моя читацька тріада: перечитування улюблених авторів, фахова література і зумисно хаотичне читання»
- Євген Баран: Хотів би щось прочитати українське авантюрне – щоб як у Шевченка «із задоволенням і не без моралі»
- Степан Процюк: “Графоманія починає вбивати талановиту літературу”
- Емоційний заряд, який не заб’є ворожа артилерія
- Щоб не згасали вогники любові
Коментарі
Останні події
- 02.05.2025|13:48В’ятрович розкаже, як перемогли «велику вітчизняну» в Україні
- 01.05.2025|16:51V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» оголошує старт продажу квитків та імена перших учасників
- 01.05.2025|10:38В Ужгороді презентували «гуцул-фентезі» Олександра Гавроша
- 30.04.2025|09:36Андрій Зелінський презентує нову книгу «Мапа»
- 29.04.2025|12:10Новий фільм класика італійського кіно Марко Белоккьо: історична драма «Викрадений» виходить на екрани у травні
- 29.04.2025|11:27«Основи» готують оновлене англомовне видання «Катерини» Шевченка, тепер — з перекладом Віри Річ
- 29.04.2025|11:24Що читають українці: топи продажів видавництв «Ранок» і READBERRY на «Книжковій країні»
- 29.04.2025|11:15Митці й дослідники з 5 країн зберуться в Луцьку на дводенний інтенсив EcoLab 2.0
- 24.04.2025|19:16Ееро Балк – лауреат премії Drahomán Prize за 2024 рік
- 24.04.2025|18:51Гостини у Германа Гессе з українськомовним двотомником поезії нобелівського лауреата