Re: цензії

28.04.2025|Ігор Зіньчук
Заборонене кохання
24.04.2025|Вероніка Чекалюк, науковець, кандидат наук із соціальних комунікацій
«До співу пташок» Олега Кришталя як наука одкровення
21.04.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук, Уповноважений із захисту державної мови
Джерела мови російського тоталітаризму
18.04.2025|Ігор Зіньчук
Роман про бібліотеку, як джерело знань
18.04.2025|Валентина Семеняк, письменниця
За кожним рядком – безмежний світ думок і почуттів
12.04.2025|Андрій Содомора
І ритмів суголосся, й ран...
06.04.2025|Валентина Семеняк
Читаю «Фрактали» і… приміряю до себе
05.04.2025|Світлана Бреславська, Івано-Франківськ
«Ненаситність» Віткація
30.03.2025|Ігор Чорний
Лікарі й шарлатани
Пісня завдовжки у чотири сотні сторінок

Літературний дайджест

Домашня бібліотека: варто чи ні

Скільки книг у вас має бути, щоб ви могли впевнено заявити про домашню бібліотеку? Тут усе дуже суб’єктивно, як завжди, у книг немає рамок і обмежень. Та якщо у вашій домівці менше, ніж десяток книг, то пропоную задуматись над поповненням полиць, але... чи потрібно воно вам?

Читати — це не як хобі, це як рівень певної насолоди. От можна смакувати кексами, а можна сторінками (найкраще, якщо водночас і тим і тим, але я цього тут не писала!). Ймовірно, якщо ви читаєте, то у вашій домівці є книги, так-так, напевно, ви активно відвідуєте бібліотеку й кількість прочитаних книг значно менша за ту, яка красується на ваших полицях, однак деякі все ж живуть у кутках ваших кімнат і виконують там певну місію, чи не так?
 
А як вам словосполучення «домашня бібліотека»? Думаю, асоціюється із чимось грандіозним, з тоннами старих книг, кадрами із атмосферних фільмів. Для когось це звучить як мрія, а комусь стає трохи лячно, адже треба дуже добре вміти контролювати себе, щоб мати за сусідів купу дивовижних історій. Та як щодо розвіювання міфів?
 
Дайте відповіді на такі запитання:
- Чи корисне читання?
- Чи важливе читання?
- Чи розвиває читання вас як особистість, фахівця, соціального представника?
- Чи буває таке, що ви не можете відірватись від захопливої книги?
- Чи є книги, які ви перечитували чи готові це зробити?
- Чи подобається вам запах книг?
- Чи насолоджуєтесь естетичним художнім оформленням видань?
 
Якщо ви відповіли на усі запитання «так», то вам точно варто працювати над поповненням домашньої бібліотекої, адже це буде місцем вашого душевного притулку, спокою, затишку, спогадів, найкращого запаху, а ще це буде родзинкою вашої домівки і точно найголовнішим гігантським елементом інтер’єру.
Рухаймось далі. Якщо ви готові наважитись на бібліотечну пригоду, то ловіть кілька порад щодо того, як облаштувати книжковий світ удома.
 
1. Визначте площу вашої майбутньої бібліотеки, певні обмеження врятують вас від хаосу і розкинутих по кутках виданнях, які не матимуть загальної композиції.
2. Оберіть конкретні місця, де будуть книги, адже зовсім не обов’язково мати сотню полиць, достатньо підвіконня, шафи, стола, вінтажного пуфика, місця над шафою чи дверима, ну, ви зрозуміли.
3. А зараз найцікавіше: створіть принцип, за яким хочете облаштувати бібліотеку: за розмірами, кольорами, темами, віком, видавництвами, алфавітом, хронологією, емоціями, особистою симпатією до книги тощо.
4. Розкладіть своїх паперових улюбленців за принципом, який обрали.
5. Заваріть горня львівської кави чи карпатського чаю і впевнено насолоджуйтесь своїм затишним, по-справжньому осіннім  досягненням.
 
Усе складне — просто, тож нема чого відмовляти собі в паперових домовичках!
 
А ще нагадаємо, що кожне з видань «Видавництва Старого Лева» завжди дуже тішиться, коли потрапляє до чиєїсь домашньої бібліотеки :)

Наталія Марчак


коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

01.05.2025|16:51
V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» оголошує старт продажу квитків та імена перших учасників
01.05.2025|10:38
В Ужгороді презентували «гуцул-фентезі» Олександра Гавроша
30.04.2025|09:36
Андрій Зелінський презентує нову книгу «Мапа»
29.04.2025|12:10
Новий фільм класика італійського кіно Марко Белоккьо: історична драма «Викрадений» виходить на екрани у травні
29.04.2025|11:27
«Основи» готують оновлене англомовне видання «Катерини» Шевченка, тепер — з перекладом Віри Річ
29.04.2025|11:24
Що читають українці: топи продажів видавництв «Ранок» і READBERRY на «Книжковій країні»
29.04.2025|11:15
Митці й дослідники з 5 країн зберуться в Луцьку на дводенний інтенсив EcoLab 2.0
24.04.2025|19:16
Ееро Балк – лауреат премії Drahomán Prize за 2024 рік
24.04.2025|18:51
Гостини у Германа Гессе з українськомовним двотомником поезії нобелівського лауреата
21.04.2025|21:30
“Матуся – домівка” — книжка, яка транслює послання любові, що має отримати кожна дитина


Партнери