
Re: цензії
- 03.06.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськКаміння не мовчить: контур герменевтики
- 26.05.2025|Ігор ЗіньчукПрагнення волі
- 26.05.2025|Інна КовальчукДорога з присмаком війни
- 23.05.2025|Ніна БернадськаГолос ніжності та криці
- 23.05.2025|Людмила Таран, письменницяВитривалість і віру маємо плекати в собі
- 15.05.2025|Ігор ЧорнийПірнути в добу романтизму
- 14.05.2025|Валентина Семеняк, письменницяМіцний сплав зримої краси строф
- 07.05.2025|Оксана ЛозоваТе, що «струною зачіпає за живе»
- 07.05.2025|Віктор ВербичЗбиткування над віршами: тандем поета й художниці
- 07.05.2025|Ігор ЧорнийЖиття на картку
Видавничі новинки
- Книга Анни Грувер «Вільний у полоні» — жива розмова з Ігорем Козловським, яка триває попри смертьКниги | Буквоїд
- Тесла покохав ЧорногоруКниги | Буквоїд
- Тетяна Висоцька. «Увага, ти в ефірі!»Книги | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Насіння кмину»Книги | Буквоїд
- Тетяна Трощинська. «Любов не минає. Щоденник мами, що втратила сина»Проза | Буквоїд
- Петро Панч. «Голубі ешелони»Проза | Буквоїд
- Олександр Клименко. "Метапрозорість"Книги | Буквоїд
- Семенова Юлія. "Well Done"Книги | Буквоїд
- Микола Мартинюк. «Розбишацькі рими»Дитяча книга | Буквоїд
- Ніна Горик. «Дорога честі»Книги | Буквоїд
Події
Триває десятий ювілейний фотоконкурс «Вікі любить Землю»
Як повідомляє Юрій Пероганич, співзасновник громадської організації «Вікімедіа Україна» у блозі редакторів української Вікіпедії, до 31 липня в Україні триває найбільший у світі фотоконкурс памʼяток природи «Вікі любить Землю» (Wiki Loves Earth) 2023. Метою проєкту є зібрати якісні світлини об’єктів природно-заповідного фонду для ілюстрування статей у Вікіпедії.
У нашій країні цей фотоконкурс проходить вдесяте. Минулого року через повномасштабну агресію Росії проти України та потенційну небезпеку для учасників та учасниць організатори відмовилися від проведення конкурсу.
Цього року з міркувань безпеки до участі у фотоконкурсі приймаються лише файли, зроблені до 23 лютого 2022 року (включно).
Конкурсні списки змагання містять понад 8 тисяч об’єктів природно-заповідного фонду України. За весь час учасники та учасниці завантажили близько 120 тисяч світлин 4 тисяч памʼяток природи України. Ще стільки ж обʼєктів не мають жодної світлини. Конкурс має на меті це виправити.
«Сьогодні українська природа переживає складні часи через техногенні катастрофи, спричинені державою-терористом, як-от нещодавнє знищення Каховської ГЕС. Через російську агресію багато природоохоронних територій нині пошкоджені, заміновані чи перебувають під тимчасовою окупацією. Конкурс “Вікі любить Землю” у 2023 році має на меті зібрати якомога більше архівних світлин української природи, які стануть у пригоді при оцінюванні масштабів втрат та під час відновлення обʼєктів природно-заповідного фонду України», — розповів Євген Букет, член організаційного комітету «Вікі любить Землю».
Взяти участь можуть як професійні фотографи, так і аматори. Завантажувати можна лише власні світлини, які відповідають правилам.
Усі призери та призерки «Вікі любить Землю» 2023 отримають цінні призи від громадської організації «Вікімедіа Україна». 15 найкращих світлин представлять Україну на міжнародному етапі фотоконкурсу.
Списки пам’яток та інструкції із завантаження фото доступні на сторінці конкурсу.
«Вікі любить Землю» (Wiki Loves Earth) — найбільший у світі фотоконкурс пам’яток природи. Метою проєкту є формування якомога ширшої бази фотографій обʼєктів природно-заповідного фонду для наповнення Вікіпедії та інших вікіпроєктів, а також сприяння охороні довкілля і захисту природи. Цей конкурс зародився в Україні у 2013 році, а з 2014 року став міжнародним. В Україні його проводить ГО «Вікімедіа Україна».
У 2023 році намір проводити «Вікі любить Землю» оголосили 53 країни. Це рекордне одночасне охоплення. А всього впродовж десятиріччя конкурс бодай раз проводився в 89 країнах світу – на всіх континентах, окрім Антарктиди. За цей час учасники та учасниці фотозмагання завантажили до Вікісховища понад 850 тисяч світлин, майже 200 тисяч з яких уже ілюструють статті Вікіпедії різними мовами.
Громадська організація «Вікімедіа Україна» є єдиним регіональним відділенням «Фонду Вікімедіа» в Україні. Вона займається популяризацією вікіпроєктів цього фонду, найвідомішим серед яких є Вікіпедія; залученням до Вікіпедії нових знань і користувачів, а також розвитком вікіспільноти в Україні.
Коментарі
Останні події
- 03.06.2025|12:21У серпні у Львові вперше відбудеться триденний книжковий BestsellerFest
- 03.06.2025|07:14Меридіан Запоріжжя та Меридіан Харків: наприкінці червня відбудуться дві масштабні літературні події за участі провідних українських авторів та авторок Вхідні
- 03.06.2025|07:10Найпопулярніші книжки для дітей на «Книжковому Арсеналі»: що почитати дітям
- 03.06.2025|06:51Фільм Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки» покажуть на кінофестивалі Docudays UA
- 03.06.2025|06:50Дух Тесли у Києві
- 30.05.2025|18:48«Літературний Чернігів» на перехресті часу
- 27.05.2025|18:32Старий Лев презентує книгу метеорологині Наталки Діденко «Тролейбус номер 15»
- 26.05.2025|10:38Поезія без кордонів
- 24.05.2025|13:24Дискусії, перформанс і культурна дипломатія: як пройшов інтенсив EcoLab 2.0
- 24.05.2025|13:19У просторі PEN Ukraine відбудеться читання Ганни Осадко і Марини Пономаренко