Re: цензії
- 01.02.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськУсе, що entre-nous* … (ніщо)
- 23.01.2026|Віктор Палинський…І знову казка
- 23.01.2026|Ніна БернадськаХудожніми стежками роману Ярослава Ороса «Тесла покохав Чорногору»
- 20.01.2026|Ігор ЧорнийЧисті і нечисті
- 18.01.2026|Ігор ЗіньчукПеревірка на людяність
- 16.01.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськЗола натщесерце
- 16.01.2026|В´ячеслав Прилюк, кандидат економічних наук, доцентФудкомунікація - м’яка сила впливу
- 12.01.2026|Віктор Вербич«Ніщо не знищить нас повік», або Візія Олеся Лупія
- 12.01.2026|Микола ГриценкоВитоки і сенси «Франкенштейна»
- 11.01.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськДоброволець смерті
Видавничі новинки
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
- Надія Гуменюк. "Як черепаха в чаплі чаювала"Дитяча книга | Буквоїд
- «У сяйві золотого півмісяця»: перше в Україні дослідження тюркеріКниги | Буквоїд
- «Основи» видадуть нову велику фотокнигу Євгена Нікіфорова про українські мозаїки радянського періодуФотоальбоми | Буквоїд
- Алла Рогашко. "Містеріум"Проза | Буквоїд
Події
Розпочинається прийом творів на VІI Всеукраїнський конкурс малої прози імені Івана Чендея
Журі Всеукраїнського конкурсу малої прози імені І. Чендея оголошує приймання творів для участі в конкурсі у 2025 році.
Конкурс проводиться за двома номінаціями:
І. «Мала проза» – приймаються неопубліковані на день оприлюднення оголошення прозові твори українською мовою обсягом НЕ БІЛЬШЕ 20 тисяч знаків із пробілами.
ІІ. «Чендеєзнавство» – приймаються драма/кіносценарії за творами Івана Чендея або про його життя й творчість; наукові дослідження творчої та епістолярної спадщини Івана Чендея (монографії, статті, рецензії, архіво/джерелознавчі публікації), які на день оприлюднення оголошення не публікувалися або опубліковані упродовж 2022–2024 рр.
Цьогоріч приймання творів розпочинається 20 січня, а завершиться – 20 квітня 2025 р.
Рукописи творів, монографій, статей та ін. слід надсилати в електронному вигляді у форматі Word на електронну адресу: konkurschendej@gmail.com
Твори в номінації «Мала проза» розглядаються анонімно, анкета учасника у довільній формі (за бажанням) може бути прикріплена до листа окремим файлом. Для участі в Конкурсі у кожній номінації можна подавати лише один твір. Листування з авторами, рецензування творів, надісланих на конкурс, не проводиться. Короткий список конкурсантів, відеоматеріали заходів, імена переможців будуть розміщені на сторінках всеукраїнських медіа, а також у соціальних мережах ФБ «Іван Чендей» та ютуб-каналі «Іван Чендей» (тут можна ознайомитися із подіями Конкурсу минулих років).
Журі визначає переможців Гран-прі у кожній номінації (отримають грошову винагороду: призовий фонд конкурсу становить 40 тис. грн.) та лауреатів Конкурсу (отримають відповідні дипломи й подарунки).
Проведення традиційного «Чендей-Фесту» тимчасово призупинено у зв’язку з воєнними подіями в Україні й буде відновлено після нашої Перемоги над рашистами.
Оголошення переможців Конкурсу відбудеться у садибі Івана Чендея по вул. Високій, 15 в Ужгороді до Дня народження письменника 20 травня 2025 року.
ЖУРІ КОНКУРСУ
Васьків Микола (Київ) – літературознавець, доктор філологічних наук, професор, старший науковий співробітник відділу української філології та освітніх технологій Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.
Вольвач Павло (Київ) – письменник, журналіст.
Гаврош Олександр (Ужгород) – письменник, драматург, журналіст.
Деркачова Ольга(Івано-Франківськ) – письменниця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
Жаркова Роксолана (Львів) – письменниця, літературознавиця.
Кирилюк Світлана (Чернівці) – літературознавиця і письменниця, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української літератури Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Кіраль Сидір (Київ) – доктор філологічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, завідувач відділу національної бібліографії Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського
Тримбач Сергій (Київ) – кінокритик, член-кореспондент Національної академії мистецтв
Чендей-Трещак Марія (Ужгород) – вчителька української мови та літератури, співзасновниця Міжнародного благодійного фонду імені Івана Чендея.
У видавничих планах Міжнародного благодійного фонду імені Івана Чендея передбачено видання другого тому «Антології Всеукраїнського конкурсу імені Івана Чендея», куди ввійдуть найкращі твори конкурсантів. Перший том побачив світ у 2022 р., він містить понад 50 творів переможців Конкурсу за попередні п’ять років.
Коментарі
Останні події
- 28.01.2026|09:39«Театр, ютуб, секс»: у Луцьку презентують книжку Ярослави Кравченко
- 25.01.2026|08:12«Книжка року’2025»: Парад переможців: Короткі списки номінації «Красне письменство»
- 24.01.2026|08:44«Книжка року’2025»: Парад переможців: Короткі списки номінації «Хрестоматія»
- 23.01.2026|18:01Розпочався прийом заявок на фестиваль-воркшоп для авторів-початківців “Прописи”
- 23.01.2026|07:07«Книжка року’2025»: Парад переможців: Короткі списки номінації «Візитівка»
- 22.01.2026|07:19«Книжка року’2025»: Парад переможців: Короткі списки номінації «Софія»
- 21.01.2026|08:09«Книжка року’2025»: Парад переможців: Короткі списки номінації «Обрії»
- 20.01.2026|11:32Пішов із життя Владислав Кириченко — людина, що творила «Наш Формат» та інтелектуальну Україну
- 20.01.2026|10:30Шкільних бібліотекарів запрошують до участі в новій номінації освітньої премії
- 20.01.2026|10:23Виставу за «Озерним вітром» Юрка Покальчука вперше поставлять на великій сцені
