Re: цензії
- 12.01.2026|Віктор Вербич«Ніщо не знищить нас повік», або Візія Олеся Лупія
- 12.01.2026|Микола ГриценкоВитоки і сенси «Франкенштейна»
- 11.01.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськДоброволець смерті
- 08.01.2026|Оксана Дяків, письменницяПоетичне дерево Олександра Козинця: збірка «Усі вже знають»
- 30.12.2025|Ганна Кревська, письменницяПолотна нашого роду
- 22.12.2025|Віктор Вербич«Квітка печалі» зі «смайликом сонця» і «любові золотими ключами»
- 22.12.2025|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ«Листи з неволі»: експресії щодо прочитаного
- 20.12.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськЕкспромтом
- 20.12.2025|Валентина Семеняк, письменницяДуже вчасна казка
- 11.12.2025|Ольга Мхитарян, кандидат педагогічних наукПривабливо, цікаво, пізнавально
Видавничі новинки
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
- Надія Гуменюк. "Як черепаха в чаплі чаювала"Дитяча книга | Буквоїд
- «У сяйві золотого півмісяця»: перше в Україні дослідження тюркеріКниги | Буквоїд
- «Основи» видадуть нову велику фотокнигу Євгена Нікіфорова про українські мозаїки радянського періодуФотоальбоми | Буквоїд
- Алла Рогашко. "Містеріум"Проза | Буквоїд
Події
PinchukArtCentre проведе четверту Літературну ніч «Новітнє мистецтво і література: територія контакту - 3»
24 червня,PinchukArtCentre запрошує всіх поціновувачів сучасного мистецтва долучитись до літературно-мистецької акції «Новітнє мистецтво і література: територія контакту – 3».
Подія розпочнеться о 21.00 надругому поверсі PinchukArtCentre у залі з роботами Олафура Еліассона. Цьогодня арт-центр працюватиме до 23.00. Вхід вільний.
Метою акції є ініціація діалогу між мистецтвом талітературою, демонстрація мистецьких творів в літературному контексті тастворення особливого погляду на представлені роботи художників. Акції проходятьз залученням українських літераторів та культурних установ.
У проекті беруть участь: ведучий телеканалу СТБ ГригорійРешетник, хореографічний дует «The Dreams», поетеса Богдана Матіяш і письменникЮрій Іздрик.
В рамках акції нове звучання отримає класичний твіродного з найвпливовіших поетів ХХ ст., нобелівського лауреата Т.С. Еліота. Його«Пісня кохання Дж. Альфреда Пруфрока», що перегукується з роботою ОлафураЕліассона «Твій сліпий рух», прозвучить в інтерпретації відомого телеведучогоГригорія Решетника.
Спільний експериментальний перформанс учасниківтелевізійного шоу «Україна має талант» - хореографічного дуету «The Dreams» (м.Київ) та Григорія Решетника, заснований на філософській казці Г.Х. Андерсена«Тінь», відкриє новий вимір у сприйманні одного з найпопулярніших творів усієївиставки - роботи Олафура Еліассона «Твоя непевна тінь».
Культовий письменник Юрій Іздрик, який вплинув наформування цілого покоління молодої української літератури, та одна знайоригінальніших сучасних українських поетес Богдана Матіяш, прочитають власнітвори і проведуть разом із відвідувачами спільну медитативну бесіду на темукраси, сприймання і створення мистецтва, у залі з роботою Олафура Еліассона«Краса».
«Новітнє мистецтво і література: територія контакту - 3»- це вже четверта літературна ніч, що проходить в рамках освітньої програмиPinchukArtCentre. Перша літературно-мистецька акція, що була організованаарт-центром спільно з ГОГОЛЬFEST та Любком Дерешем, пройшла в рамках виставки«Сексуальність і трансцендентність». Другу - арт-центр провів спільно з ЦСМ«Дах». Протягом події класичні тексти, що надихнули номінантів премії FutureGeneration Art Prize, отримали нове прочитання та вираження акторами театру«Дах». Третя - надала нове прочитання філософії китайського філософа Сунь-Цзи,який надихнув Даміана Ортегу, створила поетичне переосмислення проекту ВасиляЦаголова «У страху великі очі», а також представила наживо поетичні та музичніпортрети південноафриканської художниці Кендіс Брайтц, створені у рамках їїукраїнського проекту «Портрет художника, Київ».
Розклад літературно-мистецької акції «Новітнє мистецтво і література: територія контакту - 3»
21.00-21.10 - збір глядачів біля робіт Олафура Еліассона, 2-й поверх. Вступнеслово Олександра Михеда, куратора акції;
21.10 - 21.20 - читання ведучим телеканалу «СТБ» ГригоріємРешетником уривків із вірша англійського поета, нобелівського лауреата Т.С.Еліота «Пісня кохання Дж. Альфреда Пруфрока (3 поверх, зала з роботою Олафура Еліассона «Твій сліпий рух»);
21.20 - 21.35 - експериментальний перформанс дуету «The Dreams» таГригорія Решетника, на основі казки Г.Х. Андерсена «Тінь» (4 поверх, залаз роботою Олафура Еліассона «Твоя непевна тінь»);
21.35 - 22.30 - Виступ Богдани Матіяш та Юрія Іздрика (4 поверх,зала з роботою Олафура Еліассона «Краса»);
22.30 - 23.00 - можливість поспілкуватись та поставити питанняучасникам літературної ночі.
Коментарі
Останні події
- 12.01.2026|10:20«Маріупольська драма» потрапили до другого туру Національної премії імені Т. Шевченка за 2026 рік
- 07.01.2026|10:32Поет і його спадок: розмова про Юрія Тарнавського у Києві
- 03.01.2026|18:39Всеукраїнський рейтинг «Книжка року ’2025». Довгі списки
- 23.12.2025|16:44Найкращі українські книжки 2025 року за версією Українського ПЕН
- 23.12.2025|13:56«Вибір Читомо-2025»: оголошено найкращу українську прозу року
- 23.12.2025|13:07В «Основах» вийде збірка українських народних казок, створена в колаборації з Guzema Fine Jewelry
- 23.12.2025|10:58“Піккардійська Терція” з прем’єрою колядки “Зірка на небі сходить” у переддень Різдва
- 23.12.2025|10:53Новий роман Макса Кідрука встановив рекорд ще до виходу: 10 тисяч передзамовлень
- 22.12.2025|18:08«Traje de luces. Вибрані вірші»: остання книга Юрія Тарнавського
- 22.12.2025|10:4526 грудня Соломія Чубай запрошує львів’ян на концерт “Різдво — час вірити в Дива”
