
Re: цензії
- 16.07.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя СтефаникаПравда про УПА в підлітковому романі Галини Пагутяк
- 10.07.2025|Дана Пінчевська"Щасливі ті люди, природа яких узгоджується з їхнім родом занять"
- 10.07.2025|Володимир СердюкАнтивоєнна сатира Володимира Даниленка «Та, що тримає небо»
- 27.06.2025|Ірина Фотуйма"Коні не винні" або Хроніка одного щастя
- 26.06.2025|Михайло ЖайворонЖитомирський текст Петра Білоуса
- 25.06.2025|Віктор ВербичПро що промовляють «Вартові руїни» Оксани Забужко
- 25.06.2025|Ігор ЗіньчукБажання вижити
- 22.06.2025|Володимир ДаниленкоКазка Галини Пагутяк «Юрчик-Змієборець» як алегорія про війну, в якій ми живемо
- 17.06.2025|Ігор ЧорнийОбгорнена сумом смертельним душа моя
- 13.06.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя СтефаникаЗвичайний читач, який став незвичайним поетом
Видавничі новинки
- Джон Ґвінн. "Лють Богів"Проза | Буквоїд
- Дженніфер Сейнт. "Аталанта"Проза | Буквоїд
- Вероніка Чекалюк. «Діамантова змійка»Проза | Буквоїд
- Джон Ґвінн. "Голод Богів"Книги | Буквоїд
- Олеся Лужецька. "У тебе є ти!"Проза | Буквоїд
- Крістофер Паоліні. "Сон у морі зірок"Проза | Буквоїд
- Дженніфер Сейнт. "Електра"Книги | Буквоїд
- Павло Шикін. "Пітон та інші хлопці"Книги | Буквоїд
- Книга Анни Грувер «Вільний у полоні» — жива розмова з Ігорем Козловським, яка триває попри смертьКниги | Буквоїд
- Тесла покохав ЧорногоруКниги | Буквоїд
Події
Програма Бірмінгемського літературного фестивалю на VII Книжковому Арсеналі
Програма Британської Ради і Бірмінгемського літературного фестивалю на VII Книжковому Арсеналі.
У 2016 році Британська Рада в Україні розпочала співпрацю з Міжнародним бірмінгемськимлітературним фестивалем (Англія), започаткувавши програму резиденцій для українських письменників «3х3». У рамках цьогорічного партнерства Бірмінгемський літературний фестиваль стане першою іноземною організацією, що представить свій кураторський проект на VII Книжковому Арсеналі - Alternative Albion.
Мета проекту - познайомити гостей Книжкового Арсеналу і столиці з читацькими практиками і культурою письма Об’єднаного Королівства. «Альтернативний Альбіон» міститиме освітню, перформативну, подієву, дитячу та дослідницьку складові. Заходи програми відбуватимуться з 18 по 21 травня 2017 року на території Мистецького Арсеналу і не тільки. Почесним гостем проекту стане всесвітньо відомий прозаїк, автор романів ідей і сатиричної прози Джонатан Коу.
У Київ також завітають директор Бірмінгемського фестивалю і британської організації Writing West Midlands Джонатан Девідсон; публіцист, радіоведучий і журналіст Стюарт Маконі; літераторка Кітде Ваал; дитяча письменниця Кет Везеріл; а також поет-перформер Алан «Kерлі» МакГітчі.
У такий спосіб українські читачі зможуть відкрити для себе найяскравіших сучасних авторів регіону Західний Мідленд - кожен із яких має «альтернативний» підхід до літературної практики. Стюарт Маконі (Stuart Maconie) сполучив свою цікавість до популярної музики й соціальної політики із літературним талантом і створив цілий пласт текстів про альтернативну сучасну історію Об’єднаного Королівства. Джонатан Коу (Jonathan Coe) скористався спогадами про дитинство й юність у Західному Мідленді, коли писав гостро-сатиричні романи про дорослішання.
Подібним чином Кіт де Вааль (Kit de Waal) скористалася матеріалом міжрасових сутичок в Англії початку 1980-х, щоби розповісти нерозказані доти історії. Алан «Керлі» МакҐікі (Alan ‘Kurly’ McGeachie) та Кет Везерілл (Cat Weatherill) використовують перформанс як виражальний засіб і як спосіб залучити до діалогу тих, кому є що сказати, бодай і не в літературний спосіб. Усі разом ці автори є альтернативою столичному книжковому світові: вони дають слово представникам регіону важливого в історичній площині та разом із тим - такого, що динамічно розвивається.
Програма Бірмінгемського літературного фестивалю на Книжковому Арсеналі передбачає низкуподій:
- круглий стіл «Альтернативний Альбіон: сучасна література Великої Британії»;
- публічне інтерв’ю із Джонатаном Коу «Викрити таємницю літературного героя і зберегти приватність реальної людини»;
- відкриту дискусію «Дитина розказує дорослу історію: (не)страшні казки» за участі Кіт де Вааль;
- обговорення книжки Джозефа Конрада (приміт. Коженьовського) «Серце пітьми» у рамках читацького клубу British Book Group із нагоди святкувань 160-ої річниці від дня народження письменника;
- подію «Wild Magic: Магічні історії з усього світу» від дитячої письменниці Кет Везеріл;
- лекцію «Література та британська поп-музика», що передбачає знайомство з тенденціями і особливостями сучасної британської музики від письменника, дослідника і ведучого радіо BBC Cтюарта Маконі; публічну лекцію за його ж участі у студії Радіо Аристократи;
- поетичний перформанс від британського поета Алана «Керлі» Макґітчі під відкритим небом, просто на виході з метро Арсенальна.
Окремо варто відзначити захід «Промоція нового письменництва у Великій Британії: Найцікавіші кейси», що її спеціально для українського фахового середовища культурних менеджерів готує Джонатан Девідсон, співзасновник і співдиректор Бірмінгемського літературного фестивалю, виконавчий директор британської організації Writing West Midlands і директор компанії Midland Creative Projects Limited, що займається літературними проектами.
Але знайомство неодмінно буде двостороннім! Спеціально для гостей із Британії Книжковий Арсенал розробив проект «Київські історії» (Kyiv stories). В межах програми Alternative Albion британська делегація у повному складі вирушить у справжню експедицію Києвом, аби дослідити українську столицю, відчути її атмосферу і дізнатись, чим дихають її мешканці. Кожне місто має свої особливі запахи, звуки, кольори, будівлі, ритм і рух. І щоб їх вловити, часом потрібен свіжий погляд збоку. Есеї, зафіксовані у нотатках і фотографіях британських авторів, про місто і його мешканців стануть частиною альтернативного путівника Києвом.
Новини програми Alternative Albion і пригоди британської делегації в Україні ви зможете відстежувати у Події проекту, на веб-сайті Британської Ради, а також на офіційних сторінках Британської Ради і Книжкового Арсеналу у Facebook.
Довідка:
Західний Мідленд, регіон Об’єднаного Королівства, у 19 столітті став колискою Промислової революції. В останні кількадесят років він перетворився на освітній центр із одинадцятьма університетами й осередок виробництва високоякісних і високотехнологічних товарів, наприклад, автомобілі «Ягуар». Цей регіон також є малою батьківщиною багатьох відомих авторів - від Вільяма Шекспіра до сучасних письменників і поетів, як-от Девід Лодж, Гелен Кросс та Бенджамін Зефаная, а також п’ятеро авторів, котрі цього року беруть участь у програмі Alternative Albion.
Writing West Midlands («Райтін Вест Мідлендс»), - разом із якою Книжковий Арсенал готує програму Alternative Albion, - це регіональна літературна агенція, що опікується Західним Мідлендом (Англія). Саме вона відповідає за Бірмінгемський літературний фестиваль, одну з найеклектичніших літературних подій Об’єднаного Королівства. Торік у ньому взяли участь представники 14 країн, серед яких були й учасники резиденції «3х3», українські автори Галина Шиян, Любко Дереш та Володимир Рафеєнко, а також автори з усіх куточків Великобританії й Північної Ірландії. Writing West Midlands також співпрацює з сотнями авторів - як початківців, так і цілком досвідчених, - і допомагає їм творчо розвиватися. Агенція Writing West Midlands дбає й про літературне майбутнє: вона опікується найбільшою в Об’єднаному Королівстві щорічною програмою з понад 200 письменницьких майстер-класів і майстерень для дітей та молоді.
Подія у ФБ
https://www.facebook.com/events/394239170974589/
МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ
вул. Лаврська, 12
Тел./факс: +380 44 288 52 25
artarsenal.in.ua
Коментарі
Останні події
- 14.07.2025|09:21V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» презентує цьогорічну програму
- 11.07.2025|10:28Оголошено конкурс на літературну премію імені Богдана-Ігоря Антонича “Привітання життя”
- 10.07.2025|23:18«Не народжені для війни»: у Києві презентують нову книжку Артема Чапая
- 08.07.2025|18:17Нова Facebook-група "Люблю читати українське" запрошує поціновувачів вітчизняної літератури
- 01.07.2025|21:38Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
- 01.07.2025|18:02Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
- 01.07.2025|08:53"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
- 01.07.2025|08:37«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
- 01.07.2025|08:14Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
- 01.07.2025|06:34ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року