Електронна бібліотека/Казки

"Рейвах" (уривок з роману)Фредерік Верно
Стільки людей поховано у пустелі...Олег Короташ
Можеш забрати в мене трохи страху?Сергій Жадан
Далі стоятимеш там, де завжди і була...Катерина Калитко
Після снігуОксана Куценко
Спочатку поет жив в життєпросторі світла...Микола Істин
Буде час, коли ти...Сергій Жадан
Буде злива початку світу, і підніметься Рось...Катерина Калитко
І не вистачить сонця, аби все освітитиСергій Жадан
отак прокинутися від вибуху...Павло Коробчук
посеред ночі під час важкого кашлю...Анатолій Дністровий
з міста, якого немає, не доходять новини...Галина Крук
Велика годинникова стрілкаСергій Жадан
Вечірня школаДмитро Лазуткін
Оповита сном (THE SLEEPER)Едгар По
Нас не вчили жити в такому, і ми вчимося, як можемо...Катерина Калитко
Чужими піснями отруєна даль не навіки...Ігор Павлюк
Візерунки на склі. То від подиху нашого...Мар´яна Савка
Святи Йордан водою не вогнем...Мар´яна Савка
Така імла - поміж дощем і снігом...Мар´яна Савка
Він переїхав в Бучу в середині березня 2021...Максим Кривцов
Приймаю цю осінь внутрішньовенно...Сергій Кривцов
Скільки б я не старався виїхав по-сірому...Максим Кривцов
Падає ліс падає людина падає осінь...Сергій Кривцов
Зайшов до друга додому...Сергій Кривцов
Коли запропонують витягти соломинку памʼятіСергій Кривцов
Змійка дороги вигинається...Сергій Кривцов
Як же мріється нині про ваші нудні біографії...Максим Кривцов
Втрати...Сергій Кривцов
В прифронтовому місті...Сергій Кривцов
Сідаєш в броню наче у човен...Максим Кривцов
Під розбитим мостом протікає Оскіл...Максим Кривцов
Хто б міг подумати...Максим Кривцов
Завантажити
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

більше. Лапки у нього страшенно боліли, у животику з ранку не було ані рісочки, а оченята від такого напруженого дня та втоми злипалися. Сушко безсило опустився на травичку у малиннику і гірко заплакав. На ліс уже почав спускатися вечір і за кожним деревом та кущем білченяті ввижалося якесь страховисько. „Найперше я повинен щось поїсти та поспати, щоб відпочили лапки, а тоді й піду далі шукати своїх” – подумав Сушко, зриваючи темно-червону ягідку, що висіла просто у нього над вушком та смачно пахла. „Солодка яка, візьму я мабуть ще. І чого мама не давала нам такої смакоти, а лише молочко та горішки? Коли знайду своїх сестричок і братів, то обов’язково їм розкажу про цю ягідку.” Так роздумуючи та зриваючи одну ягідку за другою, Сушко і не помітив, як наївся так, що мало не луснув. Спробував він встати на лапки, та чи то від переїдання, чи від утоми - лапки його не слухалися. Білченя зробило один крок, другий і упало носиком у травичку. „Тепер треба лише знайти затишне дупло і поспати, а тоді вже піду шукати своїх рідних.”
І тут Сушко побачив дивну дерев’яну споруду, яка стояла посеред галявини. А була це підвода, якою приїхав із села по хмиз старенький дідусь, щоб затопити піч у себе в хатині та щоб баба напекла пиріжків на свято. Підвода була вже майже повна хмизу та накрита рядниною. Втомленому білченяті ця підвода з хмизом, та ще й накрита рядном, видалась дуже затишним та безпечним місцем, щоб тут відпочити. Тому він, довго не думаючи, що це таке і чого стоїть посеред галявини, заліз під купку гілочок, накрився ряднинкою, закрив лапкою носик і міцно заснув. І приснилась йому у ту ніч мама та його рідні сести та брати. Ніби всі вони на великій галявині, де повно кущів із запашними ягодами малини, а навколо сонячно, тепло і дуже їм усім радісно та весело.

3. Пробудження. Де ж це я?

А дідусь тим часом назбирав хмизу повен віз, гукнув на коней та й поїхав собі помаленьку додому, а з ним і Сушко під рядниною. Їде собі дід, пісні співає, підвода поскрипує і сниться білченяті, що це він у своєму дуплі зі своїми братами й сестрами та біля рідної матусі спочиває. Дерево вітер розхитує от воно і гойдає їх. Та минули вони останнє дерево у лісі і виїхали на пряму дорогу через поле, до села. Он вже й першу хатину видно. Під’їхав дід на своє подвір’я біля хати, зупинив коні. А білченя все спить.
- Ну що, бабо, - каже дід до старої, яка вийшла на поріг. – Бери он оберемок хмизу, розтопи піч та напечи мені пирогів, бо вже дуже їсти хочеться, а решту хмизу я, мабуть, залишу до ранку, бо дуже вже я втомився. Тільки от коней розпряжу.
Так і зробив. Коней розпріг, а підводу з хмизом не зачіпав - залишив до ранку, а разом з нею і білченя, яке ще навіть не здогадувалось як далеко воно зараз від рідного дому.
Так минула ніч. Сушко спав собі й ні про що не здогадувався. Та от почало світати, заспівали перші півні та заскрипіли двері у хатині. То дід вийшов, щоб прибрати хмиз з підводи та знову їхати тепер вже у місто за харчами. Сушко від усіх тих незнайомих звуків здригнувся і прокинувся. Ще сонними очками оглянув місце де він опинився і ... дуже злякався. Навкруги все було настільки незнайоме та незвичне, що він спершу подумав, що це йому сниться. Не було високих дерев, а лише якесь одненьке і то маленьке та криве. Не було рідної галявини, а стояла якась стара похилена від сильних вітрів та негод хатина.
- Ой, де ж це я! - вигукнув Сушко.
Та раптом почулися чиїсь кроки і білченя миттю вилізло зі свого сховку, зістрибнуло на землю й заховалося за дерев’яним стільцем, що стояв біля хатини. А дід навіть не запідозривши, що привіз з собою із лісу непроханого гостя. Звільнив від хмизу підводу, запріг коней та й поїхав у місто. Сушко від розпачу та страху тихенько заплакав. „Що ж мені тепер робити?” – снували думки у маленькій голівці. – Як же мені вибратись звідси та потрапити додому у свій рідний ліс? Та ще й їсти мені щось дуже хочеться. Та нічого, зараз я знайду щось смачненьке, а тоді вже буду думати як добратися додому. Бо на порожній животик мені нічого не думається.” Сушко витер сльози, що виступили на очах і почав розглядатись на новому місці та шукати щось попоїсти.
- Так... Ото, напевно, домівка цієї дивної істоти, що поїхала на підводі. – розглядався Сушко. – Звідти дуже смачно щось пахне, цікаво, що це? А там трохи далі, ніби теж чиясь домівка та звідти такий галас, що я мабуть туди не піду. Подивлюсь-но я спочатку, що у тій хатинці звідки такі пахощі, а тоді вже піду розвідаю, хто ж там галасує.
Білченя висунуло носика з-за стільця та обдивилось своїми цікавими очками-намистинками навкруги. Поблизу нікого не було. Заспокоївшись Сушко швидко пострибав до відчиненого вікна у хатині.

4. Смачні бабусині пиріжки

А бабуся, вийнявши з печі духм’яні пиріжки з коричневою, мов каштан, скоринкою поскладала їх у миску, накрила чистим білим рушником та й поставила на підвіконня. Через відчинене вікно від гарячих пиріжків розходились такі смачні

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »


Партнери