Літературний дайджест

01.10.2009|10:54|Друг читача

Коротка психологія для педагогів

Вікторія Горбунова. Записки шкільного психолога. — К.: Нора-Друк, 2009. — 216 с.

Виховання дитини — справа нелегка. А як же важко виховувати дорослу людину! Що ж стосується самовиховання, то це взагалі височезний бар’єр, подолати який вдається одиницям. Однак і перше, і друге, і третє є складовими життя кожної людини, тому вчитися слухати, розуміти, цінувати дітей, батьків, друзів, колег і, врешті, себе самого ніколи не буває пізно.

Робота шкільного психолога вимагає вміння знаходити підхід і до дітей, і до дорослих, і навіть до себе самого. Принаймні така здатність потрібна була Вікторії Горбуновій, коли вона ще студенткою прийшла працювати до школи (зараз вона — вже кандидат психологічних наук). Безліч складних і не дуже ситуацій, знайомство із сотнями різних людських характерів, численні запитання та звернення за порадами як учнів, так і вчителів — все це забрало у Вікторії багато сил та енергії, проте водночас дало неоціненний досвід, яким психолог вирішила поділитися не тільки в науковій, але й у художній формі, більш доступній і зрозумілій для загалу. Адже зуміти заглибитися у власний внутрішній світ, проаналізувати нюанси своєї поведінки, а також поведінки інших людей, зрозуміти себе і когось, щоб зрештою змінитися самому або допомогти змінитися іншій людині, — такі вміння потрібні кожному з нас, а не тільки професорам і кандидатам наук. Тому книга «Записки шкільного психолога» адресована всім і кожному. Батьки знайдуть у ній відповіді на питання про те, яких помилок слід уникати, щоб дитина не виросла самозакоханою або, навпаки, слабкою духом і невпевненою в собі. Діти зрозуміють певні нюанси, що стосуються стосунків із батьками, вчителями, ровесниками. Вчителі зроблять певні висновки щодо того, як краще поводитися на уроках, як шукати підхід до «складних» дітей, як уникати конфліктів або розв’язувати їх.
 
Можливо, хтось у розповідях Вікторії Горбунової навіть упізнає себе — і це допоможе йому збагнути свої помилки та виправити їх.

Однак найбільше користі й задоволення від прочитання книга «Записки шкільного психолога» принесе молодим, ще не кваліфікованим учителям і психологам, які тільки починають працювати з дітьми. Як подолати перші страхи? Якими правилами і принципами керуватися при спілкуванні зі старшими колегами? На що звертати увагу, знайомлячись із учнями та їхніми проблемами?.. Запитань у молодого натхненного спеціаліста може бути надзвичайно багато, тож, звісно, ніхто не гарантує, що він знайде всі до єдиної відповіді в новелках Вікторії Горбунової. Та все ж поради або, як мінімум, підтримка людини з досвідом можуть бути стати дуже цінними, а, можливо, навіть ключовими в конкретній ситуації.

Жанна Капшук



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

11.07.2025|10:28
Оголошено конкурс на літературну премію імені Богдана-Ігоря Антонича “Привітання життя”
10.07.2025|23:18
«Не народжені для війни»: у Києві презентують нову книжку Артема Чапая
08.07.2025|18:17
Нова Facebook-група "Люблю читати українське" запрошує поціновувачів вітчизняної літератури
01.07.2025|21:38
Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
01.07.2025|18:02
Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
01.07.2025|08:53
"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
01.07.2025|08:37
«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
01.07.2025|08:14
Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
01.07.2025|06:34
ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року
01.07.2025|06:27
Українська письменниця Євгенія Кузнєцова у лонглисті престижної премії Angelus


Партнери