
Re: цензії
- 27.06.2025|Ірина Фотуйма"Коні не винні" або Хроніка одного щастя
- 26.06.2025|Михайло ЖайворонЖитомирський текст Петра Білоуса
- 25.06.2025|Віктор ВербичПро що промовляють «Вартові руїни» Оксани Забужко
- 25.06.2025|Ігор ЗіньчукБажання вижити
- 22.06.2025|Володимир ДаниленкоКазка Галини Пагутяк «Юрчик-Змієборець» як алегорія про війну, в якій ми живемо
- 17.06.2025|Ігор ЧорнийОбгорнена сумом смертельним душа моя
- 13.06.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя СтефаникаЗвичайний читач, який став незвичайним поетом
- 12.06.2025|Ігор Зіньчук«Європейський міст» для України
- 07.06.2025|Ігор ЧорнийСни під час пандемії
- 03.06.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськКаміння не мовчить: контур герменевтики
Видавничі новинки
- Джон Ґвінн. "Лють Богів"Проза | Буквоїд
- Дженніфер Сейнт. "Аталанта"Проза | Буквоїд
- Вероніка Чекалюк. «Діамантова змійка»Проза | Буквоїд
- Джон Ґвінн. "Голод Богів"Книги | Буквоїд
- Олеся Лужецька. "У тебе є ти!"Проза | Буквоїд
- Крістофер Паоліні. "Сон у морі зірок"Проза | Буквоїд
- Дженніфер Сейнт. "Електра"Книги | Буквоїд
- Павло Шикін. "Пітон та інші хлопці"Книги | Буквоїд
- Книга Анни Грувер «Вільний у полоні» — жива розмова з Ігорем Козловським, яка триває попри смертьКниги | Буквоїд
- Тесла покохав ЧорногоруКниги | Буквоїд
Літературний дайджест
ТОП-7 новинок нон-фікшну
Теорія про те, що люди використовують лише 10% мозку, викликає дискусії, але інтелект дійсно можна розвинути через правильні "тренування". Наша добірка допоможе стати розумнішими, успішнішими, ефективнішими завдяки потужним книжкам, що виходять з друку цієї осені.
Теорія про те, що люди використовують лише 10% мозку, викликає дискусії, але інтелект дійсно можна розвинути через правильні "тренування". Наша добірка допоможе стати розумнішими, успішнішими, ефективнішими завдяки потужним книжкам, що виходять з друку цієї осені.
Тетяна Гордієнко, Delo.ua
Навчитися вчитися. Як запустити свій мозок на повну
Барбара Оклі, "Наш Формат"
Якщо ми подумки повернемося до нашого шкільного життя, то зрозуміємо, що більшість гарних вчителів вчили не стільки своєму предмету, скільки дієвим навичкам навчання. Вони нас вчили вчитися — саме це вміння забезпечує оптимальне співвідношення "зусилля-результат" у процесі здобуття нових знань. І не має значення, вважаєте ви себе "гуманітарієм" чи "технарем", — маючи певний набір лайфхаків та інструментів, ви можете опанувати будь-яку царину знань. Принаймні, так стверджує Барбара Оклі, професорка інженерних наук Оклендського університету, авторка популярного курсу на Coursera про те, як навчитися вчитися. Її особистий приклад є лише підтвердженням її тез: Оклі здобула диплом славіста у Вашингтонському університеті, але після служби в армії зацікавилась технічними науками та розкриттям таємниць мислення.
Таємне життя розуму: як ми мислимо, відчуваємо й вирішуємо
Маріано Сіґман, "Віват"
Маріано Сіґман — фізик і нейробіолог. Його розумна та провокаційна книжка заснована на новітніх дослідженнях, які розповідають, як саме ми навчаємося, мислимо, відчуваємо і мріємо. Звісно, однієї лише нейробіології тут було б замало — Сіґман наводить дані з фізики, лінгвістики, психології, педагогіки та інших дисциплін. І ось ми маємо відповіді на запитання про те, чому в людей, що розмовляють кількома мовами, рідше розвивається деменція, як новонароджені, ще не вміючи говорити, розрізняють добро і зло, а також як "прочитати" думки пацієнтів у вегетативному стані, розшифровуючи показники активності їхнього мозку.
Енциклопедія неуків, бунтівників та інших геніїв
Жан-Бернар Пуї, Серж Блох, Анн Бланшар, "Видавництво Старого Лева"
Ми чули багато історій про те, що неуспішні в академічному сенсі діти у дорослому віці ставали геніями. Це не означає, що кожному мешканцю "ослячої лави" гарантовано Нобелівську премію, проте це означає, що варто по-іншому сприймати поняття здібності, таланту, освіти. У книжці зібрано цілу колекцію історій видатних особистостей, на яких у дитинстві та юності, скажімо так, не покладали великих надій. Якщо вам потрібна дрібка підтримки для підвищення самооцінки та натхнення на майбутнє, ця книжка — те, що вам треба.
Теорія каст і ролей
Алекс Крол, "BookChef"
Невже у західному сучасному суспільстві існує кастовий поділ? Невже належність до певної "касти" обмежує сучасну людину у її можливостях? Звісно, Алекс Крол, підприємець, лектор, кінопродюсер, шлях якого до Кремнієвої долини був довгим, але успішним, має на увазі умовний поділ людей за інтересами, здібностями та місією в житті. Чим швидше ви зрозумієте, хто ви і навіщо прийшли у це життя, тим продуктивніше, а відтак, щасливішим станете. Зростання, самореалізація, постановка і досягнення проміжних результатів і ключових цілей — ось чому навчить ця книжка.
WOW-виступ по-українськи. Ноу-хау сучасного оратора
Андрій Степура, "Моноліт-Bizz"
Ораторське мистецтво з давніх-давен є частиною освітніх програм для майбутніх лідерів. Як говорити до людей так, аби надихати, спонукати, переконувати? Андрій Степура — підприємець, бізнес-тренер, засновник школи ораторського мистецтва "Майстерня Лева", у цій книжці він аналізує виступи відомих сучасних ораторів та дає інструменти для підготовки ідеального публічного виступу. QR-коди, розміщені на полях книжки дадуть вам можливість не тільки читати про виступи, а й дивитися їх, використовуючи смартфон.
Що ти скажеш після привітання?
Ерік Берн, "Клуб сімейного дозвілля"
Ерік Берн, американський психолог та психіатр, автор бестселера "Ігри, у які грають люди", кидає виклик так званому "сценарію життя", тобто "програмі", яку нам "встановили" своїм вихованням батьки. Чи цей сценарій є написаним раз і назавжди? Берн вважає, що кожен з нас може імпровізувати, вносити до цього сценарію зміни й виходити за рамки.
Вільно за 3 місяці
Бенні Льюїс, "Фабула"
Знання кількох мов — завжди корисна річ, яка може знадобитися для навчання, роботи, дозвілля, але не лише. Ася Казанцева, наукова журналістка, популяризаторка науки, зібравши результати досліджень, підтверджує, що вивчення мов у дорослому віці сприяє потовщенню кори головного мозку, розвитку раціонального мислення та захищає від хвороби Альцгеймера: одна мова — ще п´ять років життя при здоровому глузді. Ірландець Бенні Льюїс винайшов революційний метод швидкісного і якісного вивчення іноземних мов та представив його у своєму бестселері, який нарешті виходить і українською.
Додаткові матеріали
- ТОП-3 книжки про непересічних особистостей, які змінили світ
- Книжкові новинки від українських авторів. На що чекати?
- ТОП-6 книжок, щоб розмовляти про мистецтво з дорослими
- ТОП-10 цитат Франка про Україну: «Щоб ґаздою, не слугою перед світом стати!»
- ТОП інтерактивних книжкок для дітей: граємось, навчаємось, змінюємось
- Що читати на вихідних: ТОП-10 книжок, від яких важко відірватись
- Читаємо наших: 12 нових імен української літератури
Коментарі
Останні події
- 01.07.2025|21:38Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
- 01.07.2025|18:02Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
- 01.07.2025|08:53"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
- 01.07.2025|08:37«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
- 01.07.2025|08:14Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
- 01.07.2025|06:34ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року
- 01.07.2025|06:27Українська письменниця Євгенія Кузнєцова у лонглисті престижної премії Angelus
- 29.06.2025|13:28ВСЛ оголосило передзамовлення на книжку Юлії Чернінької "Бестселер у борг"
- 26.06.2025|19:06Дмитро Лазуткін став лауреатом літературної премії імені Бориса Нечерди
- 26.06.2025|14:27Роман, що повертає емпатію: у Луцьку вийшла книжка Костянтина Коверзнєва