Головна\Події\Культура

Події

27.01.2012|14:26|Буквоїд

Виставка Євгена Волобуєва у Національному художньому музеї

2 лютого о 17.00 в Національному художньому музеї України відбудеться відкриття виставки Євгена Волобуєва «Все життя - живопис».

 

Виставка « Все життя- живопис» представить роботи Євгена Волобуєва з колекції НХМУ та з майстерні митця.
Це твори різних років, а також унікальні маловідомі малюнки, ескізи, начерки - все те, що зазвичай приховано від очей глядача. Атмосферу створять автентичні предмети оточення в якому жив та працював Євген Волобуєв: глечики та рушники, берестяні аркуші-туски з майстерні,- речі, які художник багато років збирав, колекціонував та відтворював на своїх полотнах.
На відкритті відбудеться презентація книги «...РЕАЛИЗМ - ЭТО ТАКОЕ СИЛЬНОЕ, ЖИВУЧЕЕ, ОГРОМНОЕ, ВЕЧНО ГОЛОДНОЕ ЧУДОВИЩЕ...». Книга складена із записів художника, що були знайдені в майстерні після його смерті. Спогади, документи, ескізи написаних та ненаписаних картин, розповіді, думки про мистецтво, про творчість, про життя.
Євген Волобуєв жив живописом, мислив і відчував живописом, дихав споглядав і бачив, висловлював свої почуття за допомогою живописного образу, ліній та кольору.

Він казав:
«Во мне с рождения была заложена программа на живопись, а средства для ее выполнения были очень ограничены. Такие, как энергия, практический здравый ум... Мне пришлось всю жизнь экономить силы, отказываясь от всего на свете во имя реализации этой программы. В результате я сделал очень мало, а потерял, наверное, очень много. Но иначе я не мог, и если бы начал жить сначала, все было бы так же».

Євген Волобуєв ( 1912-2002)- український художник-живописець, випускник Харківського художнього інституту ( майстерня М.Шаронова та Д.Шавикіна) та Київського художнього інституту (майстерня Ф.Кричевського). Викладач, Народний художник України.

 



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

25.05.2026|17:00
Внаслідок нічної атаки на Київ пошкоджено будинки письменниць Олени Захарченко та Ірини Цілик
23.05.2026|04:17
Навколо літератури зібрано 2,5 мільйони гривень для дітей: Артур Дронь провів благодійний вечір у Львові
23.05.2026|04:11
Нова частина епічної фентезі-саги про Кия об’єднує українську, кельтську та давньогрецьку міфології у власному всесвіті
21.05.2026|13:07
В Ужгороді оголосили короткий список VIІІ Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея
21.05.2026|13:04
«Межі причетності» та митці з 7 країн: фестиваль «Фронтера» оголосив фокусну тему
21.05.2026|13:01
Ігор Павлюк видав у США книгу-сповідь про війну та людську душу
19.05.2026|17:27
Оголошено програму XIV «Книжкового Арсеналу»: понад 240 подій та 150 учасників
19.05.2026|17:21
Гарячий хіт BookTok українською: видавництво READBERRY анонсувало вихід спортроманів Беки Мак
19.05.2026|17:19
Чех, Павлюк, Дронь: 7-9 серпня на BestsellerFest у Львові приїдуть найкращі письменники України
18.05.2026|13:25
Анна Багряна. "Лист додому"


Партнери