
Re: цензії
- 15.05.2025|Ігор ЧорнийПірнути в добу романтизму
- 14.05.2025|Валентина Семеняк, письменницяМіцний сплав зримої краси строф
- 07.05.2025|Оксана ЛозоваТе, що «струною зачіпає за живе»
- 07.05.2025|Віктор ВербичЗбиткування над віршами: тандем поета й художниці
- 07.05.2025|Ігор ЧорнийЖиття на картку
- 28.04.2025|Ігор ЗіньчукЗаборонене кохання
- 24.04.2025|Вероніка Чекалюк, науковець, кандидат наук із соціальних комунікацій«До співу пташок» Олега Кришталя як наука одкровення
- 21.04.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук, Уповноважений із захисту державної мовиДжерела мови російського тоталітаризму
- 18.04.2025|Ігор ЗіньчукРоман про бібліотеку, як джерело знань
- 18.04.2025|Валентина Семеняк, письменницяЗа кожним рядком – безмежний світ думок і почуттів
Видавничі новинки
- Тетяна Висоцька. «Увага, ти в ефірі!»Книги | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Насіння кмину»Книги | Буквоїд
- Тетяна Трощинська. «Любов не минає. Щоденник мами, що втратила сина»Проза | Буквоїд
- Петро Панч. «Голубі ешелони»Проза | Буквоїд
- Олександр Клименко. "Метапрозорість"Книги | Буквоїд
- Семенова Юлія. "Well Done"Книги | Буквоїд
- Микола Мартинюк. «Розбишацькі рими»Дитяча книга | Буквоїд
- Ніна Горик. «Дорога честі»Книги | Буквоїд
- Еліна Заржицька. «Читанка-ЧОМУчка». 7+Дитяча книга | Буквоїд
- Мистецтво творення іміджу.Книги | Дарина Грабова
Події
Буковинський журнал» – ювілєїть
27 травня 2019 року Роман Іваничуксвяткував би своє 90-річчя
Друге число часопису «Буковинський журнал» за 2019-й рік продовжує ювілеїти поважними датами до 70-ліття від дня народження Володимира Івасюка і сорокаліттям похоронів геніального мистця у Львові на Личаківському цвинтарі. На ювілейну виставку Володимира Слєпченка з Києва у виставковій залі Чернівецького меморіального музею В. Івасюка побувала величезна родина Івасюків, Павлюків, Крис, Президент України (205-2010) Віктор Ющенко з дружиною Катериною та багато інших осіб. Подано есе Станіслава Бушака «Еволюція авторського стилю Володимира Слєпченка». На відкритті числа – прощальне слово Василя Герасим’юка «Василь Портяк – нерв Магура». Знайшла своє місце й велика добірка «Великі дати» про 90-річчя визначного прозаїка і мислителя Романа Іваничука (Данила Ільницького, Юрія Волощака, Василя Рябого, присвячені поезії Василя Герасим’юка. Мирослава Лазарука). Анатолій Ковальчук у публікації «Орієнтири нації» б’є на сполох «Козаки чи свинопаси?», Тарас Девдюк – «Таємниця «зоряної кімнати», де стигне студенец».
«Резонансні публікації» Олександра Поповича і «Мої сибірські спогади» Юлії Дейголос (Кульчицької) доповнюють попередні публікації про злочини сталінсько-комуністиної системи проти українського народу. Микола Лазарович у статті «Політологія: бо війна війною» запитує: «Чи можливо домовитися з пальцем не стріляти з автомата». В «Економічному всеобучі» Любов Молдаван стверджує, що сила селянства – у спільних діях!
Насичені поетична і прозова добірки, зокрема, творами Миколи Рачука з нової книжки «З уламків відбулого», що невзабарі побачить світ у серії «Третє тисячоліття: українська поезія» у видавництві «Друк Арт» у Чернівцях, десята книжка, голова редколегії академік Іван Дзюба; добірками Тараса Девдюка, Василя Момотюка, Надії Гаврилюк, малою прозою Миколи Петренка, Михайла Буджака, продовженням
«документалістики Володимира Білінського про «Генерала Шухувича». Вітає також часопис перший приїзд «Митрополита Епіфанія» на Буковину, звідкіля він – родом.
Величезну увагу читачів привернуть публікації Івана Дзюби «Свобода і неволя Бориса Чичибабіна, «Нелітературні уточнення» Володимира Вознюка «Поетичний світ Ярослава Павуляка», де письменник і дослідник стверджує: «У моїй пам’яті досі живуть спогади про те, як ми, студенти-філологи, причому різних курсів, з ініціативи Ярослава Павуляка наполегливо готувалися до поїздки у його село Настасів, бо мали виступити біля пам’ятника безсмертному Кобзареві. Без будь-яких нагадувань начальства, винятково за власним бажанням збиралися на репетиції нами створеного хору, що відбувалися в ленінській кімнаті студентського гуртожитку по вул. Стасюка. Завдяки тим репетиціям під керівництвом Ярославового однокурсника Олексія Федорця досі пам’ятаю та й можу виконати непогано свою партію пісень «Реве та стогне Дніпр широкий» і «Заповіт». До Настасова, щоправда, тоді не поїхали – прислухалися до порад окремих викладачів і декана факультету Федора Степановича Арвата. Пам’ятаю, як студентський улюбленець, людина, так би мовити, з мудрістю селянською, заступник декана з навчальної роботи Корній Михайлович Лук’янюк казав: «Хлопці й дівчата, не варто цього разу нікуди їхати. Є чимало тих, які не дозволять навіть доїхати до села. Вийде так, що ви дуєте й дуєте у трубу, а звуку ніякого». Словом, прислухалися до голосу старших, а ось у вечері, присвяченому Василеві Симоненку, брав участь безпосередньо, чим пишаюся й досі, хоч і мав через нього неприємностей чимало». А далі йде правдива історія всіх тих подій, котрі сталися наприкінці шістдесятих і на початку сімдесятих років на філологічному факультеті Чернівецького університету.
З-поміж інших публікацій – і звершення спогадів про Василя Симоненка Миколи Рачука, «Ракурс історика» Юрія Макара «Українці в Канаді», «Літературні студії. Погляд з прийдешнього» Назара Данчишина «Роман Кудлик: екзистенціалізм поезії в новелах», поглиблені дослідження Михайла Василенка – про відомого в Україні поета, прозаїка, історика-краєзнавця, журналіста й публіциста, а за фахом агронома-економіста Петра Пантелійовича Василенка зі Слобожанщини, «Особистий погляд» Євгена Барана – «Гуцульщина, якої не знаю» чи Василя Костика «З витків народних» «Український фольклор Молдови у записах і дослідженнях Костянтина Поповича». «У справах музейних» Володимир і Світлана Акатріні досліджують культурний осередок родини Мандичевських, Петро і Руслана Ляшуки розповідають про шлях України до зірок.
Насичена й бібліографія, де Василь Зеленчук розмірковує над унікальною книжкою «Антонич від А до Я», котра потрапила на презентацію її автора Данила Ільницького свого часу і в Чернівці, Івано-Франківськ, Київ, Вінницю і в Криворівню на Верховинщині… Ярослав Перкатюк роздумує на поезією Тараса Девдюка «Пиалі», Світлана Бреславська над книжкою О. Гавриша «Останній опришок Микола Шугай», Ігор Фарина – над творами Богдана Томенчука «Жінка з одного вірша», Лариса Світлик – над вишивками Олени Чайки. А на завершення числа подано дитячі вірші Миколи Калачика «Рибниця і Прут».
Посутньо доповнюють ювілейне число репродукції картин Володимира Слєпчека. Це число можна придбати у Чернівцях за адресами: вул. Ончула, 4, редакція «Буковинського журналу», або ж по вул. Маяковського, 40/1 у меморіальному музеї Володимира Івасюка (звертатися з проханням до Мирослава Лазарука), тел. 050-876-04-57, 037-55-78-89.
Коментарі
Останні події
- 15.05.2025|10:47Літературний конкурс малої прози імені Івана Чендея оголосив довгі списки 2025 року
- 14.05.2025|19:0212-й Чілдрен Кінофест оголосив програму
- 14.05.2025|10:35Аудіовистава «Повернення» — новий проєкт театру Франца Кафки про пам’ять і дружбу
- 14.05.2025|10:29У Лондоні презентували проєкт української військової поезії «Збиті рими»
- 14.05.2025|10:05Оливки у борщі, риба зі щавлем та водка на бузку: у Луцьку обговорювали і куштували їжу часів Гетьманщини
- 14.05.2025|09:57«Основи» видають першу повну збірку фотографій з однойменної мистецької серії Саші Курмаза
- 09.05.2025|12:40У Києві презентують поетичну збірку Сергія «Колоса» Мартинюка «Політика памʼяті»
- 09.05.2025|12:34Вірші Грицька Чубая у виконанні акторів Львівського театру імені Франца Кафки
- 07.05.2025|11:45Meridian Czernowitz видає першу поетичну книжку Юлії Паєвської (Тайри) – «Наживо»
- 07.05.2025|11:42Місця та біографії, які руйнує Росія. У Києві презентують книжку «Контурні карти пам’яті»