
Re: цензії
- 28.04.2025|Ігор ЗіньчукЗаборонене кохання
- 24.04.2025|Вероніка Чекалюк, науковець, кандидат наук із соціальних комунікацій«До співу пташок» Олега Кришталя як наука одкровення
- 21.04.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук, Уповноважений із захисту державної мовиДжерела мови російського тоталітаризму
- 18.04.2025|Ігор ЗіньчукРоман про бібліотеку, як джерело знань
- 18.04.2025|Валентина Семеняк, письменницяЗа кожним рядком – безмежний світ думок і почуттів
- 12.04.2025|Андрій СодомораІ ритмів суголосся, й ран...
- 06.04.2025|Валентина СеменякЧитаю «Фрактали» і… приміряю до себе
- 05.04.2025|Світлана Бреславська, Івано-Франківськ«Ненаситність» Віткація
- 30.03.2025|Ігор ЧорнийЛікарі й шарлатани
- 26.03.2025|Віталій КвіткаПісня завдовжки у чотири сотні сторінок
Видавничі новинки
- Петро Панч. «Голубі ешелони»Проза | Буквоїд
- Олександр Клименко. "Метапрозорість"Книги | Буквоїд
- Семенова Юлія. "Well Done"Книги | Буквоїд
- Микола Мартинюк. «Розбишацькі рими»Дитяча книга | Буквоїд
- Ніна Горик. «Дорога честі»Книги | Буквоїд
- Еліна Заржицька. «Читанка-ЧОМУчка». 7+Дитяча книга | Буквоїд
- Мистецтво творення іміджу.Книги | Дарина Грабова
- Еліна Заржицька. «Читанка-ЧОМУчка»Дитяча книга | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Торф»Книги | Буквоїд
- Вийшла антологія української художньої прози «Наша Перша світова»Книги | Іванка Когутич
Події
Моя книгарня. Культурно-мистецький центр «Інтермеццо». Чернігів
«Інтермеццо» означає музичну паузу. А в культурному центрі, що знаходиться в самому центрі Чернігова, з такою назвою створені умови, щоб чернігівці і гості міста мали змогу відпочити, почитати періодичні видання та книги, помилуватися сучасним мистецтвом, випити горнятко кави.
Крім того, «Інтермеццо» – один з відомих творів М. Коцюбинського, тож у назві центру увіковічено творчість митця. «Інтермеццо» відтворює атмосферу земської книгарні початку ХІХ століття: є куточок письменника Михайла Коцюбинського. Про це нагадує друкарська машинка тих часів, працюючий патефон і копії світлин Чернігова кінця ХІХ – початку ХХ століття. Відроджуючи традиційну дореволюційну книгарню, ми ставимо тим, хто купує книги, (за бажанням) наш екслібрис – стилізоване зображення Красної площі Чернігова та візитної картки Чернігова – Катерининської церкви.
Працює і клубна система – власники клубних карток мають певні пільги. Відвідувачі «Інтермеццо» отримують вільний доступ до інтернету (Wi-Fi)/ В центрі проводяться лекції для студентів-філологів, на обласному радіо ведеться радіопередача «Гість в «Інтермеццо».
У КМЦ «Інтермеццо» постійно відбуваються презентації нових книг, автограф-сесії, зустрічі письменників. Свої книги презентували книги у КМЦ «Інтермеццо» - Михайло Слабошпицький Любов Голота, Андрій Кокотюха , Ірен Роздобудько), Олесь Ульяненко та інші.
КМЦ «Інтермеццо» активно співпрацює зі ЗМІ, популяризуючи вітчизняних авторів та видавництва. Реалізує Центр і соціальний проект «Людина з книгою», який має за мету популяризувати книгочитання серед чернігівців. Знані, авторитетні люди читаючи свої улюблені книги доводять чернігівцям, що читати не тільки корисно, але й стає престижним.
Зовсім нещодавно пройшла виставка картин чернігівського митця, єдиного представника в Україні оригінального мистецького стилю ГОП-АРТ Олега Синельника. В «Інтермеццо» проходять четвергові літературні вечори «Подаруй своє слово», де молоді прозаїки та поети у «неформатній» атмосфері презентують та обговорюють свої твори.
Найбільш затребуваніу нашому магазині вітчизняні видання. Щоквартально ми публікуємо рейтинги найбільш популярних книг серед читацької аудиторії.
Читацька аудиторіяважко піддається визначенню. Це люди середнього і старшого віку, які не втратили звички читати. Іван Горілий, що відзначив своє 90-річчя, сам прийшов за «Енциклопедією російської душі», почувши про неї по радіо. Володимир Фриз, головний травматолог міста, обирає «Vojny i pokoy», а Петро Седень, головний нарколог вже 40 років небайдужий до мистецьких альбомів, поезії. Олег Обушний, заступник голови Чернігівської обласної ради поповнив свою книгозбірню «Розвідкою стародавнього Риму». Олександру Соколову, чернігівському міському голові близька книга про його бойових побратимів «Аіст» Сильніший від смерті». Вадим Антошин, начальник комунального господарства міста, підібрав літературу з екологічної тематики. Іван Малкович зрадів «Антології української поезії», Михайло Слабошпицький пригледів «Ранкові роздуми» С. Кримського. Олег Тягнибок зупинився на «Чорному вороні» В. Шкляра, Білоруська гостя, журналістка з Білорусії, повезла з собою «Сестро, сестро» О. Забужко, а дослідник народної архітектури Роман Малікав придбав «Дерев’яні церкви України». Сотні і сотні відвідувачів знаходять кожен своє…
Молодь надає перевагу сучасним авторам, діти – яскраво виданим казкам, пригодам, історіям про сучасних школярів.
Постійно розширюється коло зарубіжних гостей міста, прихильників «Інтермеццо». Як вони зазначають, їм імпонує атмосфера «домашньої європейськості» закладу з м’яким покриттям. Наприклад, відбулося два візити учасників гуманітарного «Association Liouba Lorr´Ukraine». Волонтери «Корпусу миру» що працюють у Чернігові у громадських проектах Джон Вейн та Janet Harny також цінують цей куточок затишку у центрі міста. Завжди до їх уваги англомовний «Day» про події суспільно-політичного життя країни.
Співробітники Європейського консорціуму зі Славутича, зокрема месьє Philippe Casse знаходять в «Інтермеццо» альбоми саме французькою. Подружжя з Німеччини – німецькою, гості з Італії – італійською і польською.
Взагалі то, так складалися обставини, що проект «Інтермеццо» не мав шансів на реалізацію. Ремонтні роботи, розпочаті наприкінці літа 2008 року, були припинені через фінансово-економічну кризу. Кредитування призупинено на половині, а орендні платежі і проценти за кредити ніхто не відміняв. У критичній ситуації виникла ідея відкрити «Книгарню на будмайданчику». Пошуки інвесторів, (пропонувався навіть спільний бізнес В’ячеславу Вакарчуку, який на телебаченні демонстрував небайдужість до книги) виявилися безрезультатними. І тут спрацювало сакраментальне: «Захід нам допоможе!». Тільки «Захід» виявився наш, український – мама одного з прихильників проекту вклала непросто зароблені за кордоном кошти.
19 вересня, до дня міста Чернігова, міський голова Олександр Соколов спільно з головою чернігівської «Просвіти» Василем Чепурним урочисто перерізали стрічку. Як на наш час, у порівнянні з тою ж столицею, подія просто унікальна. Проект, ініційований громадською організацією, приватними особами, підтриманий місцевою владою, здійснений за кошти під заставу власного житла до залучення закордонного капіталу – приклад результативної співпраці людей, об’єднаних спільною метою.
Адреса книгарні: Чернігів, вул. Шевченка, 9
Додаткові матеріали
- Моя книгарня: Магазин «Книги», Умань
- Моя книгарня: «Приватна елітна бібліотека» (Маріуполь)
- Моя книгарня: Книгарня «Є»
- Моя книгарня: «Книгоманія» (м. Житомир)
- Моя книгарня: «Могилянська Книгарня» (Київ)
- Завершився перший етап читацького конкурсу «Моя книгарня»
- «Буквоїд» оголошує читацький конкурс «МОЯ КНИГАРНЯ»
Коментарі
Останні події
- 01.05.2025|16:51V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» оголошує старт продажу квитків та імена перших учасників
- 01.05.2025|10:38В Ужгороді презентували «гуцул-фентезі» Олександра Гавроша
- 30.04.2025|09:36Андрій Зелінський презентує нову книгу «Мапа»
- 29.04.2025|12:10Новий фільм класика італійського кіно Марко Белоккьо: історична драма «Викрадений» виходить на екрани у травні
- 29.04.2025|11:27«Основи» готують оновлене англомовне видання «Катерини» Шевченка, тепер — з перекладом Віри Річ
- 29.04.2025|11:24Що читають українці: топи продажів видавництв «Ранок» і READBERRY на «Книжковій країні»
- 29.04.2025|11:15Митці й дослідники з 5 країн зберуться в Луцьку на дводенний інтенсив EcoLab 2.0
- 24.04.2025|19:16Ееро Балк – лауреат премії Drahomán Prize за 2024 рік
- 24.04.2025|18:51Гостини у Германа Гессе з українськомовним двотомником поезії нобелівського лауреата
- 21.04.2025|21:30“Матуся – домівка” — книжка, яка транслює послання любові, що має отримати кожна дитина