Re: цензії

22.04.2024|Ігор Чорний
Розтікаючись мислію по древу
08.04.2024|Ігор Чорний
Злодії VS Революціонери: хто кращий?
Леді й джентльмени, або «Лондонські хроніки» Місіс К
03.04.2024|Марта Мадій, літературознавиця
Фантасмагорія імперського пластиліну
28.03.2024|Ігор Чорний
Прощання не буде?
20.03.2024|Наталія Троша, кандидат філологічних наук
Світиться сонячним спектром душа…
У роздумах і відчуттях
20.03.2024|Валентина Галич, доктор філологічних наук, професор
Життєве кредо автора, яке заохочує до читання
20.03.2024|Віктор Вербич
Ніна Горик: «Ми всі тепер на полі битви»
18.03.2024|Ігор Зіньчук
Кумедні несподіванки на щодень
Головна\Події\Зустрічі

Події

09.02.2010|15:23|Буквоїд

Драма кухонної раковини у кіноклубі «Смолоскип»

У четвер, 11 лютого, о 19:00 у кіноклубі «Смолоскип» відбудеться перегляд фільму Карела Рейша (Karel Reisz) «У суботу ввечері, у неділю вранці» (Saturday Night and Sunday Morning – UK, 1960)

Увага! Вхід лише за абонементами*

Екранізація роману англійського письменника Елана Сілітоу, книжка якого з 1958 року, коли вона вийшла, вже встигла обрости стількома культурними референціями, що її можна сміливо назвати одною з головних подій у англійській культурі минулого сторіччя.

Достатньо сказати, що назва дебютного альбому рок-гурту Arctic Monkeys «Whatever People Say I Am, That´s What I´m Not» – це просто цитата з роману Сілітоу, а багато пісень виникли як зображення життя його головного персонажа – робітника фабрики велосипедів Артура. У тому самому стилі був виконаний також і дизайн альбому. Так само, як альбом Arctic Monkeys

називається інструментальний трек з платівки Філа Коллінза, що теж захоплюється, судячи з того, цим романом. Так само названий один з концертних альбомів панк-нью-вейв-гурту The Stranglers.

Через два роки після видання книжку екранізував англійський режисер чеського походження Карел Рейш, і фільм мало того, що став класикою національного кіно, але й започаткував цілий напрямок у ньому – так звану «kitchen sink drama», або ж «драму кухонної раковини». Це означає, що головний вир драматичних подій у картинах цього жанру розгортається далеко від масштабних

історичних заворушень: здебільшого все відбувається на кухнях бідняків та у занедбаних робітничих кварталах. Це дало деяким критикам підставу вважати фільм мало не «англійським соцреалізмом»*, але насправді все далеко не так.

Бо, як відомо, соцреалізм мав на меті перед усім не зображення життя робітників, а ідеологічну настанову: класовий конфлікт неодмінно повинен призвести до класової боротьби. У романі Сілітоу цей самий конфлікт подається так, що Карл Маркс, мабуть, досі у труні перевертається: Роббо, начальник цеху, де працює Артур, вважає, що його підлеглий заробляє надто багато грошей - 14 фунтів стерлінгів на тиждень, і це може завести його у халепу. І Роббо таки виявляється абсолютно має рацію!

Артур дійсно має незлі гроші, та примудряється звабити жінок двох своїх приятелів і закрутити ще й з цнотливою дівчиною, що майже не призводить його до трагічного фіналу.

Фільм англійською мовою з українськими субтитрами.

Адреса клубу: Межигірська, 21 (Контрактова площа), середні двері, третій поверх.

*УВАГА! Вхід за безкоштовними абонементами, які видають всім покупцям книгарні «Смолоскип» за тою самою адресою з 10:00 до 19:00.

Ведучий вечора: письменник, журналіст та перекладач Олег Шинкаренко.

Подальша програма кіноклубу «Смолоскип»:

25 лютого: Корі МакЕбі «Стінгрей Сем» (Stingray Sam, USA, 2009)

Інформація: Кіноклуб «Смолоскип»



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери