Re: цензії
- 25.05.2026|Дана ПінчевськаАнімізм як форма поезії, або Дещо про практичні дослідження магії
- 23.05.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськХитрості недостатньо
- 23.05.2026|Богдан Дячишин, ЛьвівБог любові – тут, на землі
- 10.05.2026|Ігор ПавлюкТиша, що звучить: книга життя Віктора Палинського
- 08.05.2026|Ігор ПавлюкТрава на мінному полі під крилом Жайворона
- 05.05.2026|Ігор ЧорнийСтороннім вхід заборонено
- 05.05.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськЛудження ліри
- 03.05.2026|Віктор ВербичПопри простір безперервної війни та пітьму безчасся
- 29.04.2026|БуквоїдПісля смерті. Як у повісті «Повернення» Максим Бутченко поєднав Маріуполь, чужі тіла і впертий пошук родини
- 28.04.2026|Аркадій Гендлер, УжгородДля поціновувачів полікультурного минулого України
Видавничі новинки
- Прозовий дебют Надії Позняк «Ти ж знаєш, він ніколи тобі не дзвонить…»Книги | Буквоїд
- Сащук Світлана. «Дратва тиші»Поезія | Буквоїд
- «Безрозсудна» Лорен Робертс: почуття vs обов’язок та повалені імперіїКниги | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Голод і любов»Поезія | Буквоїд
- Олена Осійчук. «Говори зі мною…»Поезія | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Магніт»Поезія | Буквоїд
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
Події
В Ужгороді відбулася зустріч із Володимиром Шовкошитним та Станіславом Бондаренком
У читальному залі Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф.Потушняка відбулася творча зустріч відразу з відомими українськими письменниками Володимиром Шовкошитним та Станіславом Бондаренко. Основною метою візиту киян було представлення історичного роману «Кров свята» Володимира Шовкошитного.
Дилогія присвячена трагічній історії України, написана автором на основі документальних матеріалів (архіви КДБ, і Абвера) та розповідей очевидців, де він торкається тем голодомору, українсько-польських конфліктів, в епіцентрі ж роману - події, пов´язані з героїчною боротьбою УПА. Документальні матеріали до книги пан Володимир збирав понад 10 років. Є в ній і багато автобіографічних елементів. Крім українсько-польських конфліктів, описані також сутички з німцями, радянськими військами, а також - конфлікти всередині повстанського середовища.
Як зауважив редактор роману поет, прозаїк та журналіст Станіслав Бондаренко, книга - гостросюжетна і одночасно лірична. Вона унікальна перш за все тим, що твір нарівні розмовляє з Європою, в ньому немає ненависті та відчувається «живе повітря упівців». Тут колоритні, живі герої та благодатний грунт для осмислення. Заступник головного редактора «Літературна Україна» та директор видавництва «Український пріорітет» зізнався, що тільки після прочитання роману довідався про той факт, що на початку УПА тільки на 60% складалась з етнічних українців, решта були білорусами, росіянами, євреями і т.д. Це було для нього справжнім відкриттям. Тому ця книга дуже важлива, адже існує ще багато упереджень щодо УПА.
Від «Крові святої» гості перейшли до інших своїх творів. Зачитали декілька поезій, як патріотичного, так еротичного характеру. Обидві теми зачепили аудиторію, спровокувавши ряд коментарів та запитань і, звісно ж, оплесків. На зміну поезії прийшли цікаві факти із багатогранного життя літераторів. Окрім того, що Володимир Шовкошитний є автором численних поетичних та прозових творів, серед професійних занять важливе місце в його житті посіли геологія, фізика та політика. Є народним депутатом першого скликання і пишається співавторством основних державотворчих актів України, серед яких - Декларація про Суверенітет України та Конституція України. Повагу викликає й його робота по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (пропрацював інженером-атомником 1,5 років). Як науковець він є доктором філософії в галузі політології. Займається громадською діяльністю. Володимир Федорович є заступником голови Національної спілки письменників України, головою координаційної ради міжнародної організації «Союз Чорнобиль».
Спілкування вийшло жвавим і різноплановим, дві години пролетіли в кліп ока, залишивши гарні спогади та купу придбаних книг.
Фото автора
Коментарі
Останні події
- 25.05.2026|17:00Внаслідок нічної атаки на Київ пошкоджено будинки письменниць Олени Захарченко та Ірини Цілик
- 23.05.2026|04:17Навколо літератури зібрано 2,5 мільйони гривень для дітей: Артур Дронь провів благодійний вечір у Львові
- 23.05.2026|04:11Нова частина епічної фентезі-саги про Кия об’єднує українську, кельтську та давньогрецьку міфології у власному всесвіті
- 21.05.2026|13:07В Ужгороді оголосили короткий список VIІІ Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея
- 21.05.2026|13:04«Межі причетності» та митці з 7 країн: фестиваль «Фронтера» оголосив фокусну тему
- 21.05.2026|13:01Ігор Павлюк видав у США книгу-сповідь про війну та людську душу
- 19.05.2026|17:27Оголошено програму XIV «Книжкового Арсеналу»: понад 240 подій та 150 учасників
- 19.05.2026|17:21Гарячий хіт BookTok українською: видавництво READBERRY анонсувало вихід спортроманів Беки Мак
- 19.05.2026|17:19Чех, Павлюк, Дронь: 7-9 серпня на BestsellerFest у Львові приїдуть найкращі письменники України
- 18.05.2026|13:25Анна Багряна. "Лист додому"
