Головна\Події\Фестивалі

Події

31.08.2009|10:12|Буквоїд

Сучасні литовська каліграфія і типографіка в проекті «Подорожуючі літери»

13 вересня 2009 року у рамках Форуму видавців буде представлена виставка сучасної литовської каліграфії і типографіки «Подорожуючі літери», що пройде у Музеї Ідей (вул. Валова, 18-а).

До вашої уваги – роботи тридцяти трьох литовських художників, у яких використовуються, створюються та концептуально змінюються літери. Серед добре відомих у Литві авторів – чимало й молодих митців.

Ініціатор виставки – Аушра Лісаускєнє – підготувала її у співпраці з Вільнюською академією мистецтв і Асоціацією графічного дизайну Литви. Минулого року «Подорожуючі літери» мали великий успіх у Санкт-Петербурзі, а в травні цього року любителі мистецтва мали нагоду побувати на виставці в Києві. У концепції назви проекту «Подорожуючі літери» – вказівка на письмо як культурний «багаж», що невід`ємний від подорожі через час і країни, невід`ємний від людей.

«Подорожуючі літери» – це своєрідна подорож мистецтвом каліграфії і типографіки. Каліграфи, дизайнери, майстри художнього текстилю різних поколінь у цьому проекті «говорять» про шрифт, пов`язуючи його з проблематикою національної ідентичності.  Адже національна своєрідність доволі часто популярно і спрощено усвідомлюються як новотвір, що отриманий у поєднанні всіх  привабливих, модних, популярних аспектів форм літер у єдине ціле. Тому учасники проекту «Подорожуючі літери», представники писемного мистецтва з Литви та інших країн, мають на меті показати найпривабливіше, шукаючи своєрідності, і намагаються це щонайкраще осмислити та передати формами писемного мистецтва – каліграфії чи типографіки.

Опорна крапка проекту – аннали Кведлінбурга,  записані у сакському (німецькому) жіночому монастирі Св.Серваціюса у ХІ сторіччі – перше історичне джерело, в якому зафіксовано ім’я Литви. Запис анналів Кведлінбурга 1009 року для нас – не лише історичний факт. Ці майже тисячолітні письмена , що дійшли до нашого століття, не лише інформація, але і письмова композиція , що кольорами, формами шрифтових знаків відображає свій час. У проекті – спроба зосередитись на мистецьких особливостях письма своєї країни, свого часу.

«В Україні, на жаль, нечасто бувають виставки сучасного дизайну. «Подорожуючі літери» – саме така сучасна експозиція для тих, хто цікавиться мистецтвом, текстом, читанням, книгами. Сьогодні новітні технології і віртуальний простір мають неабияке значення у розвитку мистецтва письма. У ньому – особливо значний  зворотній зв’язок між змістом і формою повідомлення, між історією та сьогоденням, між шрифтом і медіа.  Традиційні шрифти знаходять нові форми і культурні значення, створюються нові шрифти, з’являються неочікувані творчі їх інтерпретації. Крім того, це виставка-спогади про важливу частину культури», – розповідає Форуму видавців Габріелє Жайдітє, організатор виставки, Аташе Литовської Республіки в Україні і Грузії з питань культури.

Переглянути деякі експонати можна за посиланням: http://www.intv-inter.net/news/article/?id=57770110

Акредитація журналістів і довідки: presa@bookforum.com.ua

Інформація: Прес-служба Форуму видавців



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

11.07.2025|10:28
Оголошено конкурс на літературну премію імені Богдана-Ігоря Антонича “Привітання життя”
10.07.2025|23:18
«Не народжені для війни»: у Києві презентують нову книжку Артема Чапая
08.07.2025|18:17
Нова Facebook-група "Люблю читати українське" запрошує поціновувачів вітчизняної літератури
01.07.2025|21:38
Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
01.07.2025|18:02
Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
01.07.2025|08:53
"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
01.07.2025|08:37
«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
01.07.2025|08:14
Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
01.07.2025|06:34
ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року
01.07.2025|06:27
Українська письменниця Євгенія Кузнєцова у лонглисті престижної премії Angelus


Партнери