Re: цензії

21.07.2025|Віктор Вербич
Парадоксальна незбагненна сутність жіночого світу
16.07.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
Правда про УПА в підлітковому романі Галини Пагутяк
"Щасливі ті люди, природа яких узгоджується з їхнім родом занять"
Антивоєнна сатира Володимира Даниленка «Та, що тримає небо»
27.06.2025|Ірина Фотуйма
"Коні не винні" або Хроніка одного щастя
26.06.2025|Михайло Жайворон
Житомирський текст Петра Білоуса
25.06.2025|Віктор Вербич
Про що промовляють «Вартові руїни» Оксани Забужко
25.06.2025|Ігор Зіньчук
Бажання вижити
22.06.2025|Володимир Даниленко
Казка Галини Пагутяк «Юрчик-Змієборець» як алегорія про війну, в якій ми живемо
17.06.2025|Ігор Чорний
Обгорнена сумом смертельним душа моя
Головна\Події\Фестивалі

Події

08.07.2013|10:08|Ігор Галущак, Львів

Публічні бібліотеки Львова створюють громадський простір

Провести місцевим мешканцям літо цікаво й з змістовно пропонують публічні бібліотеки Львова завдяки акції «Зроби собі цікаво!».

Відтак, міські бібліотеки виходять на подвір’я і запрошують усіх охочих долучатися до читань просто неба, театралізованих дійств та майстер-класів.

Отож, починаючи від 1 липня і аж до кінця літа публічні бібліотеки Львова виходять зі своїх приміщень на вулиці, галявини і майданчики у своїх районах.

«Є така парадоксальна річ. Маємо велику проблему у Львові зі змістовним проведенням вільного часу. Зараз літо, багато дітей залишилися в місті – не всі мали можливість поїхати в табори, відпочивати у бабусь і дідусів на селах. У мікрорайонах є багато дітей, які не мають чим зайнятися. І бібліотеки в цьому сенсі є просто прекрасним інструментом і чудовою можливістю, тільки вони також повинні вийти на вулицю. Вони хочуть пропонувати людям інші можливості комунікувати, проводити спільно вільний час у публічному просторі. Місто – це не тільки центр. Місто – це величезні мікрорайони, і тут цей публічний простір є, тільки його треба вміти загосподарювати, наповнити сенсовими речами і запропонувати його людям для корисного і цікавого проведення часу спільно. Без таких маленьких кроків не зробиш того, що називається «громадянським суспільством». Бібліотеки можуть стати оцими культурними, комунікаційними центрами, які і будуть давати людям можливість відчувати себе частиною громади», - говорить Ірина Магдиш, заступник начальника управління культури ЛМР.

«Читати – солодко!» – під таким гаслом вже відбулася перша акція з серії заходів просто неба «Зроби собі цікаво», що їх проводять публічні бібліотеки Львова. Усі, хто завітав на свято «Солодка бібліотека», взяли участь у читаннях просто неба, відвідали стенд з найцікавішими книжками, стали учасниками акції «Бібліотека збирає мрії!» та побачили міні-виставу дитячого театру. Найактивніші учасники свята, які поділилися власними читацькими знахідками, одержали  й солодку винагороду.

«Ми впроваджуємо нову форму роботи – «бібліотека на майданчику». Сьогодні ми провели нашу першу акцію з двох частин: «Слухаємо казку» і «Солодка бібліотека». Для найменших, наших майбутніх читачів, ми показали казку «Ріпка», також відбулося спілкування, були конкурси із солодкими призами. Схожі акції відбуватимуться щочетверга протягом літа», - зазначила Лілія Крук, завідувачка бібліотеки-філії №37.  

 «Важко переоцінити те, що сьогодні тут відбувається. Це привернення читача, передусім, дитини до книги. Був такий вислів: «Книгу в руки й до науки» - саме в руки книгу, адже це фізичне тіло, і ми спілкуємося з нею усіма 5 відчуттями: зір, слух, нюх,смак і дотик. Смак – це останнє, це стиль. Це відчуття, чи дійсно книжка йде в поживу для душі. Ознака доброї книжки – те, що має бути рівновага між приємним і корисним. Від долі книжки залежить і доля людини. Я мешкаю у цьому районі. Тепер планую частіше бувати у цій бібліотеці, подарувати якісь книжки після Форуму видавців. Важко переоцінити цей захід. Якщо так буде у кожній бібліотеці, у кожному мікрорайоні, то ми побачимо десь світло, яке поки що слабо бачимо. А справжнє  світло все-таки йде від книжки», - зазначив Андрій Содомора, письменник і перекладач.

 «В сучасному місті люди часто живуть в одному районі, в сусідніх будинках, і зовсім один одного не знають. Мені здається, бібліотека могла би бути чудовим місцем зустрічі,знайомства, де можна було б разом робити щось цікаве. Внутрішня «начинка» бібліотек трошки застаріла і вони недостатньо людей приваблюють. Люди позичають книжки і йдуть, а нема приваби, щоб залишитися і щось там робити, читати на місці. Для того, щоб бібліотеки активніше працювали у периферійних районах міста і приваблювали мешканців, має бути комфортно, треба мати зручні меблі, доступ до Інтернету, щоб було хоча би кілька комп’ютерів, і щоб бібліотеки було добре видно ззовні. Це найближчі плани нашої ініціативи «Бібліотека на районі».  Ми хочемо робити різні вуличні акції, і дякуємо управлінню культури, яке підтримало нашу ініціативу, а також спонсору – ТМ «Ярич», яка забезпечила солодкі подарунки для нашого свята», - зазначає Ростислав Паранько, голова громадської ініціативи «Бібліотека на районі».

Літні акції відбуватимуться у всіх публічних бібліотеках Львова під загальною назвою «Зроби собі цікаво!». Детальна програма з розподілом по бібліотеках в усіх районах міста розміщена на сайті Центральної бібліотечної системи для дорослих http://cbs.lviv.ua/shho-de-koli.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

14.07.2025|09:21
V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» презентує цьогорічну програму
11.07.2025|10:28
Оголошено конкурс на літературну премію імені Богдана-Ігоря Антонича “Привітання життя”
10.07.2025|23:18
«Не народжені для війни»: у Києві презентують нову книжку Артема Чапая
08.07.2025|18:17
Нова Facebook-група "Люблю читати українське" запрошує поціновувачів вітчизняної літератури
01.07.2025|21:38
Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
01.07.2025|18:02
Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
01.07.2025|08:53
"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
01.07.2025|08:37
«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
01.07.2025|08:14
Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
01.07.2025|06:34
ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року


Партнери