
Re: цензії
- 14.05.2025|Валентина Семеняк, письменницяМіцний сплав зримої краси строф
- 07.05.2025|Оксана ЛозоваТе, що «струною зачіпає за живе»
- 07.05.2025|Віктор ВербичЗбиткування над віршами: тандем поета й художниці
- 07.05.2025|Ігор ЧорнийЖиття на картку
- 28.04.2025|Ігор ЗіньчукЗаборонене кохання
- 24.04.2025|Вероніка Чекалюк, науковець, кандидат наук із соціальних комунікацій«До співу пташок» Олега Кришталя як наука одкровення
- 21.04.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук, Уповноважений із захисту державної мовиДжерела мови російського тоталітаризму
- 18.04.2025|Ігор ЗіньчукРоман про бібліотеку, як джерело знань
- 18.04.2025|Валентина Семеняк, письменницяЗа кожним рядком – безмежний світ думок і почуттів
- 12.04.2025|Андрій СодомораІ ритмів суголосся, й ран...
Видавничі новинки
- Тетяна Висоцька. «Увага, ти в ефірі!»Книги | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Насіння кмину»Книги | Буквоїд
- Тетяна Трощинська. «Любов не минає. Щоденник мами, що втратила сина»Проза | Буквоїд
- Петро Панч. «Голубі ешелони»Проза | Буквоїд
- Олександр Клименко. "Метапрозорість"Книги | Буквоїд
- Семенова Юлія. "Well Done"Книги | Буквоїд
- Микола Мартинюк. «Розбишацькі рими»Дитяча книга | Буквоїд
- Ніна Горик. «Дорога честі»Книги | Буквоїд
- Еліна Заржицька. «Читанка-ЧОМУчка». 7+Дитяча книга | Буквоїд
- Мистецтво творення іміджу.Книги | Дарина Грабова
Події
12-й Чілдрен Кінофест оголосив програму
-
«Динозаврик» (Польща, Чехія, Словаччина) — найбільший проєкт в історії 3D-анімації Польщі, учасник головного анімаційного фестивалю світу в Аннесі 2024. Це історія про маленького диплодока, який розшукує зниклих батьків у компанії веселого чарівника, дивакуватого вченого та сміливої льотчиці.
-
«Книгоходець» (Німеччина) — комедійна екранізація міжнародного бестселера, перекладеного понад 30 мовами. Призер Баварської кінопремії 2025. Історія про зворушливу дружбу між відлюдькуватим продавцем книгарні та 9-річною дівчинкою Шашею, яка стає його помічницею.
-
«Стрибок у часі (Іспанія) — науково-фантастична комедія про двох братів, які подорожують у часі, прагнучи врятувати свою родину.
-
«Район №5» (Словенія, Чехія, Хорватія, Сербія) — призер кінофестивалю в Локарно і володар кількох нагород Словенської кінопремії. Пригодницька драма про підлітків, які об’єднуються в боротьбі проти забудовника, що прагне знищити їхній скейт-парк.
-
«Мая, дай мені назву» (Франція) — призер цьогорічного Берлінале. Це мультфільм оскароносного режисера Мішеля Ґондрі, який подарував світові стрічки «Вічне сяйво чистого розуму» та «Зелений шершень». Цю картину знаменитий кінематографіст присвятив своїй доньці, зобразивши її героїнею різних пригод.
-
«Ларс. LOL» (Норвегія) — екранізація однойменного бестселера, номінант на Премію Європейської кіноакадемії та володар призу глядацьких симпатій Cinekid — найбільшого міжнародного дитячого кінофестивалю. Це чутлива драма про дівчинку, що стає наставницею і подругою для хлопчика з синдромом Дауна.
-
«Востаннє, коли ми були дітьми» (Італія, Франція) – номінант національної кінопремії Італії «Донателло». Це зворушлива історія, яка розгортається влітку 1943 року навколо чотирьох дітей із різних соціальних прошарків. Вони об’єднані міцною дружбою, яка піддається випробуванням, коли одного з них забирають нацисти. Тоді решта вирушає в небезпечну подорож Італією, щоб урятувати товариша.
-
«Найцінніший вантаж» — учасник конкурсу торішнього Каннського кінофестивалю від оскароносного Мішеля Азанавічуса. Історія про лісоруба та його дружину, які рятують єврейську дівчинку під час Другої світової війни.
-
«Як Гітлер вкрав рожевого кролика» — призер Баварської кінопремії 2020. Розповідь про дев´ятирічну Анну з Берліна, яка з родиною тікає від нацистів.
-
«Зоопарк» — сімейний фільм про друзів, що намагаються врятувати тварин з місцевого зоопарку Белфаста під німецьким бомбардуванням у 1941 році.
-
Традиційний ретроспективний показ кінокласики. 2025 рік — ювілейний для однієї з найулюбленіших дитячих героїнь, яку знаменита письменниця Астрід Ліндгрен створила 80 років тому. На фестивалі продемонструють картину «Пеппі Довгапанчоха» (1969) — найвідоміше екранне втілення неприборканої руденької бунтівниці, яка підкорила серця дітей у всьому світі.
-
Показ фільму-переможця торішнього фестивалю «Літо сюрпризів». Це екранізація дитячої книги німецького письменника Мартіна Музера, що розповідає про сповнену пригод подорож хлопчика Фіна, який притягує халепи.
-
Добірка фільмів-фіналістів щорічного Дитячого кіноконкурсу, приймання заявок до якого триває до 16 травня. Упродовж фестивалю професійне журі обере переможців, а відвідувачі та відвідувачки кіноогляду — призера чи призерку глядацьких симпатій. Найкращі фільми оголосять на Церемонії закриття фестивалю 22 червня, а їхні творці отримають від 5 000 до 10 000 гривень.
Найбільший дитячий кінофестиваль України знову пройде в кінотеатрах 12 міст, а також онлайн.
З 13 до 22 червня в Україні проходитиме 12-й Чілдрен Кінофест — наймасштабніший український кінофестиваль для дітей і підлітків. Вже традиційно подія відбуватиметься в гібридному форматі: фестивальні покази триватимуть одночасно в обраних кінотеатрах Києва, Львова, Вінниці, Житомира, Дніпра, Луцька, Одеси, Полтави, Тернополя, Хмельницького, Запоріжжя, та Чернігова; для онлайн-перегляду організатори підготували спеціальну програму «Найцінніший вантаж».
Покази в кінотеатрах та онлайн як завжди безплатні за умови попередньої реєстрації, яка розпочнеться 6 червня. Для реєстрації групи понад 5 осіб варто звернутися до місцевого координатора.
У кінотеатрах 12 міст можна буде подивитися фільми Міжнародного конкурсу, а найкращий із них буде визначений глядацьким голосуванням. Це 7 нових стрічок з різних європейських країн для дитячої аудиторії:
У фестивальному онлайн-кінотеатрі чекатиме спеціальна програма «Найцінніший вантаж». Ретельно дібрана колекція фільмів досліджує найважливішу місію дорослих: захист дитинства навіть у буремні історичні періоди:
Буде на фестивалі кілька спеціальних подій, до яких можна буде долучитися як у кінотеатрі, так і онлайн:
Раніше фестиваль оголосив, що цьогорічною почесною амбасадоркою стала співачка та композиторка Світлана Тарабарова. Вона активно долучається до благодійних ініціатив, спрямованих на підтримку дітей та військових. Зокрема, Світлана стала амбасадоркою проєкту подяки «Малюнок Герою», і спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) створила дитячу руханку під пісню «Я і Ти», яка відкривала торішній Чілдрен Кінофест. Також артистка вже другий рік поспіль є музичною продюсеркою національного відбору дитячого «Євробачення».
Коментарі
Останні події
- 14.05.2025|19:0212-й Чілдрен Кінофест оголосив програму
- 14.05.2025|10:35Аудіовистава «Повернення» — новий проєкт театру Франца Кафки про пам’ять і дружбу
- 14.05.2025|10:29У Лондоні презентували проєкт української військової поезії «Збиті рими»
- 14.05.2025|10:05Оливки у борщі, риба зі щавлем та водка на бузку: у Луцьку обговорювали і куштували їжу часів Гетьманщини
- 14.05.2025|09:57«Основи» видають першу повну збірку фотографій з однойменної мистецької серії Саші Курмаза
- 09.05.2025|12:40У Києві презентують поетичну збірку Сергія «Колоса» Мартинюка «Політика памʼяті»
- 09.05.2025|12:34Вірші Грицька Чубая у виконанні акторів Львівського театру імені Франца Кафки
- 07.05.2025|11:45Meridian Czernowitz видає першу поетичну книжку Юлії Паєвської (Тайри) – «Наживо»
- 07.05.2025|11:42Місця та біографії, які руйнує Росія. У Києві презентують книжку «Контурні карти пам’яті»
- 07.05.2025|11:38У Києві відбудеться презентація книги «Усе на три літери» журналіста й військовослужбовця Дмитра Крапивенка