Електронна бібліотека/Проза

Тріумфальна аркаЮрій Гундарєв
ЧуттяЮрій Гундарєв
МузаЮрій Гундарєв
МовчанняЮрій Гундарєв
СтратаЮрій Гундарєв
Архіваріус (новела)Віктор Палинський
АРМІЙСЬКІ ВІРШІМикола Істин
чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
знає мене як облупленого...Анатолій Дністровий
МуміїАнатолій Дністровий
Поет. 2025Ігор Павлюк
СучаснеІгор Павлюк
Подорож до горизонтуІгор Павлюк
НесосвітеннеІгор Павлюк
Нічна рибалка на СтіксіІгор Павлюк
СИРЕНАЮрій Гундарєв
ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕЮрій Гундарєв
Я, МАМА І ВІЙНАЮрій Гундарєв
не знаю чи здатний назвати речі які бачу...Анатолій Дністровий
активно і безперервно...Анатолій Дністровий
ми тут навічно...Анатолій Дністровий
РозлукаАнатолій Дністровий
що взяти з собою в останню зимову мандрівку...Анатолій Дністровий
Минала зима. Вона причинила вікно...Сергій Жадан
КротовичВіктор Палинський
Львівський трамвайЮрій Гундарєв
Микола ГлущенкоЮрій Гундарєв
МістоЮрій Гундарєв
Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
Сонячний хлопчикВіктор Палинський
Завантажити
« 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »

здається, нічому не навчивши теперішніх батьків вкраїнської, та й російської, нації.
Ми знаємо, з чого ми створені, і відчуваємо, для чого. Тривожна свідомість праху земного примушує кожного з нас мало не хворобливо спостерігати за кожною з дрібниць у часами безрозмірному побуті нашого життя. Ми любимо себе, своїх родичів, свою роботу, свій стиль поведінки та написання листів-есесмесок, ми любимо так багато чого іншого, так багато отих бовванів-ваалів – і цій любові до тлінного, здається, навіть не видко кінця. Але навіть хитромудрий Яків, який після чергового обману – коли він украв у брата батьківське благословіння – рухався поближче до майбутньої нареченої й подалі від своєї вітчизни, мав ясне відчуття щодо того, що він не самотній у цьому світі, і є Хтось Невидимий, Який постійно пасе створених Ним створінь. Кожний відчуває, що десь на життєвім шляху, як Якову, йому має-таки стрітися той і його Бейт-Ель – що в перекладі з мови арамеян означає «Дім Божий». Власне, Домом цим є кожен з куточків на цій землі – це те місце, де ти, мій друже, з усієї сили нарешті покличеш до Свого Створителя-Бога. І Він, Вірний Ганчарь, міцніш батька-матері затисне тебе у Своїх міцних і таких люблячих обіймах. Він обніме тебе так, що обійми коханої чи коханого здадуться тобі просто холодною росою в порівнянні з теплими ласкавими хвилями моря, Він поцілує тебе, о мій любий і люба моя, що місце від того цілунку буде довгі роки випромінювати щастя і радість, а посмішка радості від доторку Твого Бога не сходитиме з Твого обличчя до самої глибокої і ніжної старості (і навіть коли ти залишиш помешкання власного тіла в найраннішій юності – ця посмішка квітчатиме твоє обличчя, вона не заходитиме, як сонце, не зникатиме, як зоряне небо вранці). І коли ти зберешся нарешті знов об`єднатися з прахом, прийде Христос-Ганчарь і ще раз запросить тебе на неймовірний від літ юності твоєї танець, і, не вагаючись ти ступиш-таки назустріч Христу – і легкою ходою підеш разом з Ним по воді в кришталеву незбагненну вічність, де Ісус віддавна приготував тільки для тебе оту одну з вічних Своїх осель. (Тільки б ти не відвернувся тепер від слів Божої любові, тільки б: не Долина Убивства, долина Бен-Гіннома!)

Кнаан
Тара (Терах) народив своїх дітей неподалік від однієї з найвеличніших рік – в Урі, біля Євфрату. Саме звідти почалася одна з найдовших, найнезрозуміліших і водночас мабуть що найуспішніших в історії людства подорожей. Тара, Аврам і Сарай, разом з Лотом та численними своїми пожитками – переважно у формі скотини – довго і майже безнадійно йшли на північний захід. Коли вони переганяли худобу, у Аврама часом з`являлося яскраве та дивовижне відчуття – «Бо ви були, як вівці блукаючі, а тепер ви повернулися до Пастиря і Охоронця душ ваших» (1 Пет 2:25), і майбутній патріарх, якого потім величатимуть адепти трьох найвпливовіших релігій, сумирно й з острахом схиляв свою голову на груди, розуміючи, що він і є та вівця, але ж... хто тоді Пастир? Іще, як людина вже відчуває, але не бачить море, коли воно вже близько, чоловік відчував незриму присутність Кнаану – загадкового місця, де мають надалі жити він, Сарай, його родичі і... якщо... його нащадки. І в Урі, і з-поміж його родичів упівголоса тільки й точилися балачки про те, що з Аврамом і Сарай щось не так. Аврам і сам якимось боком своєї душі відчував, що може залишитись буз усілякого потомства – це, власне, було дуже погано, але таке тоді ще не вважалося осудним з-поміж людей його племени, і тому він все більше і більше любові, ласки й турботи виявляв до свого племінника, Гаранового сина.
Харан, проте, в який вони прийшли, так і не зміг стати Аврамовою домівкою – в ньому Аврам поховав свого тата, а Лот – дідуся. «Вийди зі своєї землі, і від родини своєї, і з дому батька свого до Краю, який я тобі покажу!» - почув одного разу Аврам, і одразу ж відчув, що рухатися треба тепер вже на південь – все до тієї ж сновидної землі Кнаан (Ханаан). Це той Ханаан, мешканка якого через багато літ потому, уклонившись проситиме Сина Божого: «Господи, допоможи!», благаючи звільнення від нестерпних мук для рідної дочки. Це той Кнаан, де, врешті-решт, Ісус відповів: «О жінко, твоя віра велика, нехай буде тобі, як ти хочеш!» (Матвія 15). Але сьогодні, коли Аврам, почувши Чийсь голос, і проігнорувавши Божу настанову «вийти з родини», таки взяв Лота, віра жінок ще не була великою, і взагалі на землі була тільки одна людина, яка мала віру, та й та лиш, як слабкий паросток, плекала ту віру там, десь попереду, біля жертівника, що поставить Аврам у Бейт-Ейлі, і ще далі, де за невидимим горизонтом півдня мріяв Ханаан.
Кнаан невдовзі вперше розчарував Аврама – не вродив хліб. І знову бідолашному вихідцю з далекої халдейської землі, якого пообіцяв поблагословити і звеличити Сам Бог (хоча хто цей Бог, ані Сарай, ані племінник Лот не йняли жодного розуміння), довелося вантажити клунки на худобину. У Єгипті Аврам знову пересвідчився, що Бог – святий: його життя, попри фобії, вціліло, а Сарай не довелося лягати в ліжко з

« 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »

Останні події

14.05.2025|19:02
12-й Чілдрен Кінофест оголосив програму
14.05.2025|10:35
Аудіовистава «Повернення» — новий проєкт театру Франца Кафки про пам’ять і дружбу
14.05.2025|10:29
У Лондоні презентували проєкт української військової поезії «Збиті рими»
14.05.2025|10:05
Оливки у борщі, риба зі щавлем та водка на бузку: у Луцьку обговорювали і куштували їжу часів Гетьманщини
14.05.2025|09:57
«Основи» видають першу повну збірку фотографій з однойменної мистецької серії Саші Курмаза
09.05.2025|12:40
У Києві презентують поетичну збірку Сергія «Колоса» Мартинюка «Політика памʼяті»
09.05.2025|12:34
Вірші Грицька Чубая у виконанні акторів Львівського театру імені Франца Кафки
07.05.2025|11:45
Meridian Czernowitz видає першу поетичну книжку Юлії Паєвської (Тайри) – «Наживо»
07.05.2025|11:42
Місця та біографії, які руйнує Росія. У Києві презентують книжку «Контурні карти пам’яті»
07.05.2025|11:38
У Києві відбудеться презентація книги «Усе на три літери» журналіста й військовослужбовця Дмитра Крапивенка


Партнери