Re: цензії

08.04.2024|Ігор Чорний
Злодії VS Революціонери: хто кращий?
Леді й джентльмени, або «Лондонські хроніки» Місіс К
03.04.2024|Марта Мадій, літературознавиця
Фантасмагорія імперського пластиліну
28.03.2024|Ігор Чорний
Прощання не буде?
20.03.2024|Наталія Троша, кандидат філологічних наук
Світиться сонячним спектром душа…
У роздумах і відчуттях
20.03.2024|Валентина Галич, доктор філологічних наук, професор
Життєве кредо автора, яке заохочує до читання
20.03.2024|Віктор Вербич
Ніна Горик: «Ми всі тепер на полі битви»
18.03.2024|Ігор Зіньчук
Кумедні несподіванки на щодень
17.03.2024|Ольга Шаф, м.Дніпро
Коло Стефаника

Новини

21.01.2019|23:20|Буквоїд

Дмитро Малаков. «ВЕСЛА і КОЛЕСА киян Подборських»

Історія вітрильництва і автомобілізму в Україні є рідкісним предметом наукових розвідок і популяризаторських описів.

Загальні шаблони написання історії України часів її перебування у складі імперій – Російської та СРСР – не дозволяли дослідникам звертатися до «дрібних» тем, які не вписувалися у запитувані державними видавництвами плани.

Завдяки подвижницькій праці відомого дослідника київської старовини – Дмитра Малакова – автора більш ніж 40 видань, сучасні українці мають можливість не тільки відчути неперевершеність унікальних сюжетів з історії України, але і доторкнутись до неповторних і невідомих подій давнини, яким понад 100 років, та які по цей час були недоступні широкому загалу.

Фотоальбом «ВЕСЛА і КОЛЕСА киян Подборських» висвітлює живий пульс подій кінця ХІХ початку ХХ століття – часів, коли з’явилась спортивна спільнота Києва, коли культ спортивних змагань у античному дусі стає міською модою, коли спортсменів: вітрильників та автомобілістів, впізнають на вулицях, пишаються знайомством із ними.

Дмитро Малаков наочно представляє перших учасників яхт-клубу та автоклубу. Фотоальбом передає читачеві незабутню атмосферу, завдяки унікальним світлинам з родинного архіву Малакових. Детально йдеться про започаткування Київського яхт-клубу, демонструються світлини із зображенням яхт, човнів, катерів та байдарок; багатіїв – власників вітрильників, вишуканих київських дам, гребних перегонів, рядових матросів, механіків, простих служників та їхніх родини. Читач побачить карти яхт-клубу, нагороди переможців змагань, унікальні зниклі споруди, костюми киян, та ландшафт тієї, давно минулої епохи.

Особливий інтерес викликає розділ про появу та яскраву і блискавично згаслу епоху Київського автоклубу початку ХХ століття. Це був дивний світ «Де ДіонБутонів»«Брезе»«Берліе» та «Олдсмобілів» у Києві. Ці світлини демонструють той неповторний дух пригод і подорожей, коли автомобіль був молодим, а керування їм вимагало чималих навичок. Дмитро Малаков знайомить читачів із історією родини старовинної української шляхти – гербу «Сас», останніми київськими представниками якого були брати Іван та Павло Подборські, учасники київського яхт-клубу та клубу київських автомобілістів.

Брати Подборські замолоду захопилися атлетикою й водними видами спорту: веслуванням та вітрильництвом. А згодом і автомобілями. Саме завдяки їм та їхньому захопленню тоді новою технологією – фотографуванню, читач може побачити унікальні світлини, які зберіглися у сімейному архіві родини Малакових – фотодокументи кінця ХVІІІ – початку ХХ сторіччя: понад 190 оригінальних чорно-білих та кольорових світлин з коментарями, котрі яскраво розповідають про братів Подборських та про їхнє захоплення веслуванням, вітрильництвом, автомобілізмом і, власне, фотографією. Самі ж фотографії є чудовими свідченнями розвитку фотосправи того часу.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери