Re: цензії

27.06.2025|Ірина Фотуйма
"Коні не винні" або Хроніка одного щастя
26.06.2025|Михайло Жайворон
Житомирський текст Петра Білоуса
25.06.2025|Віктор Вербич
Про що промовляють «Вартові руїни» Оксани Забужко
25.06.2025|Ігор Зіньчук
Бажання вижити
22.06.2025|Володимир Даниленко
Казка Галини Пагутяк «Юрчик-Змієборець» як алегорія про війну, в якій ми живемо
17.06.2025|Ігор Чорний
Обгорнена сумом смертельним душа моя
13.06.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
Звичайний читач, який став незвичайним поетом
12.06.2025|Ігор Зіньчук
«Європейський міст» для України
07.06.2025|Ігор Чорний
Сни під час пандемії
03.06.2025|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Каміння не мовчить: контур герменевтики
Головна\Новини\Психологія/Філософія

Новини

23.12.2008|10:28|Буквоїд

Потойбіччя психоаналізу

На перший погляд видається, що «Изнанка психоанализа» відомого французького спеціаліста Жака Лакана призначена суто для професійної аудиторії. Але це не так.

Книга-дискурс дає безліч сучасних, постфрейдовських інтерпретацій таких вже абсолютно близьких суспільству початку XXI століття понять, як любов і тривожність, прагнення до насолоди і різні психози афекти. Він заглядає в задзеркалля Едіпового комплексу, оцінює гумор де Саду, розкладає по поличках Фрейда і Гегеля. І, загалом, Жак Лакан просто і упевнено говорить про те, що відчуває кожна людина. 

«В XVII Cеммінарі «Изнанка психоаналізу»  Лакан обговорює Фрейда, Маркса та Гегеля, патерни соціальної і сексуальної поведінки, природу та функції наукового знання у сучасному світі. Ці роздуми співпадають за часом із відкриттям факультету психоаналізу у Паризькому Університеті Венсан, подією, яка знову поставило для Лакана питання про місце психоаналітичного знання в університетській системі, і показало зворотній бік питання: який удар наносять університетські знання психоаналізу? Лакан наполягає на тому, що на відміну від психології та психіатрії, психоаналіз працює за межами університетської системи, і у 1964 році він засновує Фрейдову Школу Парижа саме із метою проведення дидактичного психоаналізу та передачі психоаналітичного знання. Чи є ця традиція психоаналітичної освіти, яка відсилає нас до Фрейда, суто випадковою? Чи є причини всередині самої практики психоаналізу, які можуть дозволити його посісти місце знання та функціонувати в університеті? Відповідь Лакана передбачає більш широкий контекст. Вступ та розмова про чотири форми дискурсу є ключовим пунктом лаканівського семінару цього року, навіть якщо він каже про такі різні речі як термодинаміка, Марксизм, гегелівська філософія, випадки Фрейда, Эдипів комплекс та університет», – Расел Грігг, The Translation of «L’envers de la psychanalyse». Bulletin de la NLS. No. 1, 2007. P. 75

Лакан Ж. Изнанка психоанализа. Пер. с фр. А. Черноглазова. М.: Издательство «Гнозис», Издательство «Логос». 2008. – 272 стр.

 



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери