Re: цензії

28.04.2025|Ігор Зіньчук
Заборонене кохання
24.04.2025|Вероніка Чекалюк, науковець, кандидат наук із соціальних комунікацій
«До співу пташок» Олега Кришталя як наука одкровення
21.04.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук, Уповноважений із захисту державної мови
Джерела мови російського тоталітаризму
18.04.2025|Ігор Зіньчук
Роман про бібліотеку, як джерело знань
18.04.2025|Валентина Семеняк, письменниця
За кожним рядком – безмежний світ думок і почуттів
12.04.2025|Андрій Содомора
І ритмів суголосся, й ран...
06.04.2025|Валентина Семеняк
Читаю «Фрактали» і… приміряю до себе
05.04.2025|Світлана Бреславська, Івано-Франківськ
«Ненаситність» Віткація
30.03.2025|Ігор Чорний
Лікарі й шарлатани
Пісня завдовжки у чотири сотні сторінок

Re:цензії

09.03.2024|19:58|Ігор Зіньчук

Свідомий вибір бути українцем

Про книгу Феодосії Колесник «Історії воїнів ЗСУ про нашу животворну мову».

 

Книга філологині Феодосії Колесник «Історії воїнів ЗСУ про нашу животворну мову» це  збірка зворушливих, реальних, правдивих життєвих історій воїнів Збройних сил України, які нас захищають на фронті в цю мить. На жаль, декого із цих Героїв вже немає серед нас.

Для авторки написання цієї книги стало глибоко особистим досвідом, тому що знала  особисто кожного воїна, чия історія увійшла в книгу. Окрім цього, рідний брат авторки, воїн Юрій Колесник віддав життя в боях за незалежність та територіальну цілісність України у 2017 році.

Кожна історія вибудувана навколо питання значення української мови в житті воїна, важливості  рідної української мови для формування світогляду, національної ідентичності, сомоусвідомлення людини, як представника української нації.

Пані Феодосія наполегливо та невтомно працює над розвитком національно –патріотичного виховання дітей та молоді, а також у тимчасових прихистках, із внутрішньо –переміщеними особами, які перебувають тут у Львові та на Львівщині. Книгу видано за підтримки Департаменту освіти і науки львівської обласної військової адміністрації у рамках «Комплексної програми посилення державотворчої й консолідаційної ролі української мови у Львівській області на 2023-2026 роки».

Коли читаєш ці історії, то відчуваєш біль, бо ми щодня на цій страшній війні втрачаємо мужніх, цілеспрямованих людей, які могли б працювати для успішного розвитку рідної країни, а зараз жертовно виборюють для нас із вами право жити вільно у своїй Незалежній Україні, говорити своєю мовою, мати свою історію, культуру, мистецтво;. Українські чоловіки та жінки віддають життя за право України та нашого народу бути у сучасному світі, як  європейська, демократична держава, народ якої, ось уже впродовж 10 –ти років бореться проти жорстокої війни, яку росія розв`язала в Україні.

На сторінках книги розміщено історії українських військових.

Герої дуже відверто розповідають наскільки українська мова допомагає на лінії фронту, а трапляються ситуації, коли допомагає вберегти життя. Захисники України діляться з авторкою книги своїм болем від втрати побратимів. Деякі історії воїнів Феодосія Колесник записала в госпіталі, де захисники проходили реабілітацію після складних поранень.

Наші захисники наголошують на важливості повернення до національної пам`яті, пам`яті роду, збереженні та пропагуванні української мови, культури, історії України, національних традицій нашого народу, розповідають про побут на війні, про те, чому  важливо показувати «приклад власної мовної стійкості».

Попри те, що в історіях присутній біль, кожна з них сповнена особливого життєствердного світла, віри в Україну, майбутнє нашої держави. Навіть після завершення цієї жорстокої, страшної війни потрібно багато працювати для того, щоб українська мова була більш поширена на тимчасово окупованих територіях України.

 Важливо, що герої книги звертають увагу читача на те, що саме мова стала однією з причин початку цієї війни, адже росіяни намагаються виправдати свої обстріли, знищення цілих міст сходу і півдня України «захистом російськомовних українців», авторка фактами доводить, що таке поняття є штучним, невиправданим, бо багато залежить від свідомого вибору людини бути українцем, бажання людини послуговуватись в побуті українською мовою. Цікаво, що Феодосія Колесник не стільки словами, а діями, власною роботою сприяє популяризацію української мови і саме в цьому вбачає свій внесок у боротьбу українського народу за своє майбутнє, яка триває зараз.

Книгу «Історії воїнів ЗСУ про нашу животворну мову» варто прочитати усім, кому не байдужі життєві історії мужніх Героїв, які ціною власного життя і здоров`я виборюють для нас з Вами надію на новий день. Тож, будьмо вдячними нашим захисникам і наближаймо перемогу та мир для України спільними зусиллями, адже наша сила – в єдності і лише разом ми можемо здолати російських загарбників – окупантів, які прагнуть нас знищити.

 



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

02.05.2025|13:48
В’ятрович розкаже, як перемогли «велику вітчизняну» в Україні
01.05.2025|16:51
V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» оголошує старт продажу квитків та імена перших учасників
01.05.2025|10:38
В Ужгороді презентували «гуцул-фентезі» Олександра Гавроша
30.04.2025|09:36
Андрій Зелінський презентує нову книгу «Мапа»
29.04.2025|12:10
Новий фільм класика італійського кіно Марко Белоккьо: історична драма «Викрадений» виходить на екрани у травні
29.04.2025|11:27
«Основи» готують оновлене англомовне видання «Катерини» Шевченка, тепер — з перекладом Віри Річ
29.04.2025|11:24
Що читають українці: топи продажів видавництв «Ранок» і READBERRY на «Книжковій країні»
29.04.2025|11:15
Митці й дослідники з 5 країн зберуться в Луцьку на дводенний інтенсив EcoLab 2.0
24.04.2025|19:16
Ееро Балк – лауреат премії Drahomán Prize за 2024 рік
24.04.2025|18:51
Гостини у Германа Гессе з українськомовним двотомником поезії нобелівського лауреата


Партнери